A tým s přehledem porazil Raškovice 6:0

Druhé představení v rozbíhajícím se ročníku I.A třídy skupiny B mají za sebou hráči Baníku Albrechtice. Tým kouče Tomáše Vychopně se v nedělním odpolední představil na domácí půdě, kdy se střetnul s týmem TJ Pražmo - Raškovice. Dnešní utkání se neslo ve znamení mnoha gólových příležitostí na straně Baníku. Zápas měli naši hráči od začátku pod kontrolou, což se také projevilo na skóre. Jako první se trefil ve 32. minutě Jan Kociolek, který si zpracoval centr a nechytatelnou střelou dal na 1:0. Baník tak šel do druhé půle s jednogólovým náskokem. Vstup do druhé poločasu se Baníku vydařil. Po přihrávce Daniela Žyly se ve 48. minutě přesnou střelou prosadil Jaroslav Goj. V 57. minutě zvyšoval Tomáš Izaiáš už na 3:0. Další branky padaly až v závěrečné desetiminutovce - v 80. minutě po přesném centru za obranu skóroval z vápna střídající Dominik Šlampiak - 4:0. V 82. minutě se po faulu na Goje kopal pokutový kop, který s přehledem proměnil Tomáš Wojtyna a zvýšil na 5:0. Poslední slovo měl v 89. minutě opět Jaroslav Goj, který svou druhou brankou v zápase uzavřel na 6:0.

FK Baník Albrechtice - TJ Pražmo-Raškovice 6:0 (1:0)

Do zápasu vstoupil tým Raškovic se snahou o aktivitu. Šance si však začal vytvářet Baník. Již v 5. minutě mohl skóre otevřít Goj, ovšem ten v uniku hledal ještě volného Korzeniowského, ovšem jeho záměr brankář hostů vystihl. O chvíli později měl dobrou příležitost Izaiáš, který po centru Čočka hlavičkoval těsně vedle. V 11. minutě unikl po pravé straně hřiště Daniel Žyla a poslal před branku centr, který lehce tečoval Jan Kociolek, ale jeho pokus mířil jen do boční sítě Kopeckého branky. V 18. minutě měli dobrou příležitost na vstřelení gólu hosté, to když po přihrávce Kacíře poslal centr do šestnáctky Baníku Škola Jiří na naběhnutého Vochtu, který přehodil brankáře Hekeru, ale míč v brance neskončil, jelikož ještě před brankovou čarou ho odkopl do bezpečí kapitán Aleš Věčorek a zabránil tak inkasovaní gólu. Běžela 19. minuta a v individuální akci se předvedl Korzeniowski, který se dostal přes obránce a z hranice vápna vyslal tvrdou střelu, kterou brankář hostů vyrazil na rohový kop. Ve 23. minutě po levé straně utekl hostující obraně Jan Kociolek, který mířil svoji střelou jen těsně mimo hostující branku. Další velká příležitost přišla na straně Baníku ve 28. minutě, kdy zahrával volný přímý kop kapitán Aleš Věčorek, který poslal před branku hostů dobrý centr, ke kterému se dostal úplně osamocený Jan Kociolek ale nemířil přesně. Ve 30. minutě přišla dobrá šance hostů. Za obranou se dostal k míči Vochta a vyslal z hranic pokutového území střelu ta, ale letěla mimo tři tyče Hekerovi branky. Ve 32. minutě již Baník šel do vedení. Izaiáš stihl ještě míč na levé straně před lajnou, nasměroval centr před bránu hostů, zde Korzeniowski přepustil Honzovi Kociolkovi, jenž si míč zpracoval hrudi a poslal ho přímo do sítě - 1:0. Kociolek Jan mohl přidat další gól vzápětí, ale svůj unik na levé straně neproměnil v další gól. Další gól mohl přidat i Jaroslav Goj, když jeho hlavička skončila ve velmi dobré příležitosti po přesném centru jen v náruči brankáře hostů. V závěru poločasu se již nic nestalo a tak poločasový stav byl 1:0 ve prospěch Baníku.

O poločase trenér Vychopeň nikoho nestřídal. Druhé dějství zahájila hlavička Jaroslava Goje, který mířil jen do brankáře. Ve 48. minutě přišel druhý gól utkání, Daniel Žyla se dostal přes obránce a přihrál volnému Jaroslavovi Gojovi, který poslal míč přesně na zadní tyčku - 2:0. V 53. minutě se v další šanci objevil Izaiáš, který ale mířil vedle, ale mrzet ho to nemuselo, jelikož v 57. minutě přišel další gól. Kroužek přihrál míč Jakubovi Kociolkovi, který míč přepustil naběhnutému Tomášovi Izaiášovi a ten se nemýlil - 3:0. V 65. minutě odkopl nepřesně hostující brankař míč, ke kterému se dostal Jakub Kociolek, který poslal na osamocenou branku míč, který se dorazil od břevna ke kopačkám Jaroslava Goje, který ale v tváři tvář trefil jen brankáře hostů. Další možnost měl v 75. minutě aktivní Izaiáš, který v uniku z boku na brankáře další gól ale nevstřelil. Raškovice baníkovskou obranu prověřovaly spíše sporadicky. Naopak Baník měl stále chuť do útočení. V 80. minutě krásným křížným míčem poslal do samostatného uniku Tomáš Izaiáš střídajícího Dominika Šlampiaka, pro kterého nebyl problém skórovat - 4:0. V 82. minutě zakombinovali domácí, Goj se prodral do vápna, kde byl brankářem faulován, a pískala se penalta. K míči se postavil Tomáš Wojtyna a s přehledem proměnil - 5:0. V 83. minutě po centru Goje mohl svůj druhý gól přidat Šlampiak, ale mířil jen do brankáře. Ke konci zápasu potěšil ještě oko diváka Jaroslav Goj. Krásnou otočkou přešel přes obránce a poté nedal šanci ani gólmanovi Kopeckému a přidal další gól - 6:0. Baník tak ve druhém mistrovském a v prvním domácím mistrovském utkání zvítězil jednoznačně 6:0.

Hráči Baníku měli celý zápas pod kontrolou a byli jasně lepším celkem. Raškovice se kromě dvou slibných příležitosti v prvním poločase se do vážnějších šanci nedostali. Albrechtičtí hráči se snažili hrát kombinačně a neustále byli pro raškovickou obranu hrozbou. Nakonec Baník zaznamenal šest gólů.

Další mistrovské utkání sehraje Baník v neděli 31. srpna, kdy od 17.00 hodin opět na domácí půdě nastoupí svěřenci Tomáše Vychopně proti Petřvaldu na Moravě.

Branky: 48. a 89. Goj Jaroslav, 32. Kociolek Jan, 57. Izaiáš Tomáš, 80. Šlampiak Dominik, 82. Wojtyna Tomáš z pok. kopu, ŽK: 46. Věčorek Aleš - 68. Boráň Tomáš, 82. Kopecký Martin. Rozhodčí: Kret Martin - Vidlička Daniel, Klimek Tomáš, Počet diváků: cca 100

FK Baník Albrechtice: Hekera - Čoček, Věčorek A., Wojtyna, Kroužek (81. Rohel) - Žyla D. (78. Šlampiak), Korzeniowski, Kociolek Jakub, Izaiáš - Goj, Kociolek Jan (62. Smiga). Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Pražmo-Raškovice: Kopecký - Škola J., Špadt, Farský, Kacíř (69. Staněk) - Koláček (73. Kotásek), Juřica, Škapa, Musil - Boráň, Vochta. Trenér: Onufer Miroslav