Albrechtice prodloužily venkovní sérii bez porážky ve Starém Městě

Poslední nevýrazné výkony a hlavně výsledky ukotvily albrechtické fotbalisty v klidném středu tabulky. Opětovný návrat do divize zřejmě letos nevyjde.

STARÉ MĚSTO U BRUNTÁLU - BANÍK ALBRECHTICE 2:2 (2:1)

Staré Město doma ještě neprohrálo, ale v sobotu mohlo. Albrechtice hrají venku lépe než doma. V poslední minutě měli jejich hráči na kopačkách vítězný gól, ale nedali jej a odváží si tak jen bod. „No, teď doma hrajeme s posledním Lichnovem, tak snad už to prokletí domácího stadionu prolomíme,“ přál si vroucně trenér Tomáš Červenka. Otázkou je, co bude dělat, jestli jeho tým nezvítězí ani nad Lichnovem...

Na zápas ve Starém Městě se dobře nevyspala hlavně albrechtická obrana. „Hrála hrozně,“ nebral si servítky Červenka. Už v 10. minutě neobsadila centr Zabloudila a nikým nehlídaný Domiter hlavičkoval do protisměru brankáře Jačka – 1:0.

Albrechtice odpověděly bleskově. Staroměstská obrana marně vystavovala Goje do ofsajdu, ten běžel z půlky hřiště sám na brankáře a zkušeně jej přehodil – 1:1.

Radost vydržela Baníku pár minut, přesněji čtyři. Dvojice Samson – Píca vyšachovala celou defenzivní linii Albrechtic, Samson si zasekl míč, počkal, až mu obránci přeběhnou a naservíroval jej volnému Pícovi, kterého obránci neregistrovali. Ten upravil na 2:1. Jaček, aniž by si sáhnul na míč, jej tedy dvakrát lovil ze své sítě.

Pak Albrechtice zabraly, ale znovu nedokázaly proměnit nic ze svých příležitostí. Smékalova i Dorozlova střela letěly těsně nad břevnem, Wojtyna se třikrát z úhlu dostal do slibné pozice, ale nezakončil přesně. Tutovku zazdil Příborský. „Nevím, kolik šanci by hráči na gól chtěli,“ mával rukama Červenka.

O přestávce hráčům zvedl mandle, ti celý druhý poločas tlačili, ale gólu se dočkali až v 80. minutě. Gojovu střelu dorazil do brány Kula – 2:2.
V poslední minutě rozehráli hosté přímý kop Dorozlem. Gólman Starého Města jej vyrazil, jenže Kula s Gojem si dávali tak dlouho přednost, až nakonec Kula nepříliš razantně vystřelil. Brankář balon znovu vyrazil, ten pak Albrechtičtí vraceli do vápna, ale neuspěli. „Balon tam všelijak poskakoval, už se mi zdálo, že z toho bude gól, jenže bylo to jen zdání. Domácí se ubránili,“ pronesl rozmrzele Červenka.

Branky: 10. Domiter, 18. Píca – 14. Goj, 80. Kula. Rozhodčí: Prasek, žluté karty: 3:1, diváci: 50.
Albrechtice: Jaček – Novák (80. Orlický), Sikora, Minárik, Čoček – Kula, Smékal, Dorozlo, Wojtyna – Goj, Příborský (70. Matykiewicz). Trenér: Tomáš Červenka.

Další zápas hrají Albrechtice v neděli s Lichnovem.

Zdroj: Havířovský deník