B tým mužů porazil i tým Doubravy

V rámci 13. kola Okresního přeboru se v úterý na statní svátek 28. října proti sobě postavila mužstva Baník OKD Doubrava a FK Baník Albrechtice B. B tým mužů Baníku si z hřiště třetího týmů tabulky z Doubravy odváží tříbodový zisk za vítězství po výsledků 1:2, když poločasový stav byl nerozhodný 1:1. Skóre otevřel ve 28. minutě domácí Petr Bambuch, do poločasu ještě stihl vyrovnat ve 42. minutě Marek Chmiel. Ve druhém poločase již padla jen jedna branka, a to do sítě domácích, o kterou se postaral v 82. minutě Michal Byrtus. B tým mužů Baníku si tak připisuje druhé vítězství za sebou.

Baník OKD Doubrava - FK Baník Albrechtice B 1:2 (1:1)

B tým mužů sehrál v úterý na statní svátek 28. října vložené 13. kola Okresního přeboru na půdě třetího týmu tabulky, a to na hřišti Doubravy. Utkání na velmi hrbolatém a podmočeném terénu začali aktivněji domácí, kteří měli více míč na kopačkách, ale první vážnější šanci měli Baníkovci, když z pětky po rohu Lukáše Hawlaska a prodloužení přestřelil prázdnou branku Michal Byrtus. Domácí měli také šance, ale ani jedna se neujala kromě až té ve 28. minutě, když domácí hráč Petr Bambuch využil volného prostoru na levé straně hřiště a v samostatném uniku prostřelil jinak skvělé chytajícího gólmana Kamila Smětáka - 1:0. Naši hráči vyrovnali ve 42. minutě po velmi pěkné akci, kdy Adam Pařík vybídl do uličky Marka Chmiela, který přihrál volnému Lukášovi Hawlaskovi, a ten nachytal zpětnou přihrávkou na Marka Chmiela domácí obránce a záložník Baníku již neměl problém dostat míč do sítě - 1:1. Tímto vyrovnávacím gólem skončila první půle.

Do druhého poločasu nastoupil místo nevýrazného Adama Palowského Marek Jeriga. První šanci měli domácí, ale s tou si poradil výborně chytající Kamil Směták, který pochytal ve zbytku utkání domácím nemožné. Na druhé straně měl možnost Milan Morcinek, který nastřeli břevno a dorážka Marka Jerigy taky neskončila v sítí, a když se neujali ani šance na straně domácích udeřil náš tým. V 82. minutě si pár metru za polovinou postavil k zahrání volného přímého kopu míč Marek Chmiel a poslal ho do šestnáctky, kde vyhrál osobní hlavičkový souboj Adam Pařík a poslal míč na zadní tyčku na volného Michala Byrtuse, který nachytal domácího gólmana a lobem poslal míč na vzdálenější tyčku přímo do sítě domácí branky - 1:2. Zbytek minut bojující náš tým v pohodě uhrál a skvělým kolektivním bojovným výkonem si dokráčel pro další vítězství a zisk tří bodů do tabulky.

Branky: 28. Bambuch Oetr . 42. Chmiel Marek, 82. Byrtus Michal, ŽK Baníku: 76. Pařík Adam, 86. Jeriga Marek, Rozhodčí: Sivera Jan - Bednář Marcel, Farnik Lukáš, Počet diváků: cca 60

FK Baník Albrechtice B: Směták - Koziel R., Kazík, Paliatka, Byrtus M., Machýček - Vlašic J., Hawlasek, Pařík A., Chmiel M. - Morcinek, Palowski A. (46. Jeriga). Trenér: Vlašic Luděk

Další mistrovský zápas hraje Baník Albrechtice B již v sobotu 1. listopadu v 14.00 hodin na domácím hřišti proti týmu TJ Baník Fučík Orlová.