Baník deklasoval Staré Město 4:0

Na domácím hřišti Baníkovci ve 23. kole I. A třídy sk. B se Starým Městem začali dobře a Baník tak šel ve 26. minutě do vedení zásluhou Korzeniowského. Ve 37. minutě na 2:0 zvýšil opět Korzeniowski a zaznamenal druhý gól v utkání. Ve druhém poločase Baník kontroval hru a přidal ještě dvě branky, a to v 68. minutě z kopačky Marka Paříka a na konečných 4:0 upravil v 90. minutě Béreš Emil. Baníkovci si tak snadno připsali další tři body za vítězství 4:0.

FK Baník Albrechtice - TJ DURMAN Staré Město 4:0 (2:0)

Kouč Baníku Tomáš Vychopeň nemohl opět počítat do utkání se zraněným Alešem Věčorkem a s Ondrou Čočkem, kterého do utkání opět nepustili pracovní povinnosti. Trenér Baníku mohl ale počítat již s uzdraveným Emilem Bérešem. Baníkovci nastoupili do zápasu se stejnou sestavou jak ve středečním utkání s Vratimovem.

Do zápasu vstoupil Baník aktivně a držel více míč na kopačkách než soupeř. Začátek ale žádnou nebezpečnější šanci nepřišel. To se změnilo až ve 26. minutě. Po lajně se krásně uvolnil do šestnáctky Libor Novák a poslal před branku centr, který se dostal na kopačky Korzeniowského a ten poslal míč do sítě - 1:0. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, když si na centr z pravé strany naskočil Kaleta a v dobré pozici hlavou trefil jen brankáře Starého Města. Baníkovci začali už od začátku utkání fotbalisty Starého Města přehrávat, byli aktivnější. Staroměští hráči působili na hřišti velmi špatným dojmem. Do žádných šancí a zakončení se téměř nedostávali, a tak bylo jen otázkou, kdy přidají hráči Baníku další branku. Další branka v utkání mohla přijít ve 31. minutě z kopačky Radima Smigy, ale jeho pokus skončil jen těsně vedle hostující branky, a tak by stav stále 1:0. Ve 37. minutě se skóre změnilo. Na levé stráně se opět uvolnil přes hostujícího obránce dobře hrající Libor Novák a poslal centr před branku. Tento centr se dostal opět na kopačky Korzeniowského, který se ani podruhé nemýlil a poslal míč do sítě a zaznamenal svůj druhý gól v utkání - 2:0. Poslední šance prvního poločasu přišla ve 43. minutě, a to z kopačky hostujícího Kozela, který z hranice šestnáctky vyslal nebezpečnou střelu, kterou brankář Hekera musel vyrazit na roh. První poločas tak skončil zaslouženým výsledkem 2:0 pro Baník.

Druhou půli začali lepé hosté, kteří se snažili alespoň snížit a zdramatizovat utkání. Ve 48. minutě se to malém povedlo. Po chybě Tomáš Wojtyny se totiž řítil sám na branku Blažek, hostující útočník tuto šanci, ale nevyužil, protože ho vychytal brankář Hekera. V 51. minutě přišla další šance, po centru se po míči ve vápně před brankou natahoval jeden z hostujících hráčů, ale naštěstí se k míči nedostal, protože Široký posla míč do bezpečí. Tohle byla poslední šance v zápase Starého Města, poté dominovalo na hřišti jen jedno mužstvo, a to domácí Baník, který měl na kontě několik šanci. První šance Baníku ve druhém poločase přišla v 56. minutě, kdy David Dorozlo vyslal velmi nebezpečnou střelu, která proletěla jen těsně mimo vedle hostující branky. Další šanci na změnu skórem měl Kroužek, který se prokličkoval krásně do šestnáctky, kde se objevil až před brankářem, kterému udělal kličku a pak střílel na prázdnou branku, ovšem jeho pokus v bráně neskončil, protože míč na brankové čáře dostal do bezpečí jeden z obránce Starého Města. Baník tak stálé čekal na třetí branku v utkání. Třetí branky v utkání se Baník přece jen dočkal, a to v 68. minutě, kdy střídající Béreš se velmi dobře uvolnil přes obránce a nacentroval míč před branku, kde se k míči dostal Marek Pařík, a ten si s tímto centrem poradil a navýšil skóre Baníku - 3:0. Baníku to ale nestačilo, stále měl hlad po gólech. Blízko dalšího gólu byl Baník v 73. minutě, ale Miloš Široký svoji šanci neproměnil. V 81. minutě měl další šanci Baníku střídající Béreš, který dostal od Marka Paříka přihrávku před branku, ovšem míč do branky nedostal, protože těsně minul hostující bránu. Poté měl Baník další šanci, a to Danek Žyla, který vyslal z hranic pokutového území dobrou střelu, se kterou si, ale Smolík poradil, a tak skóre utkání bylo stálé 3:0. Skóre utkání se přece ještě jen změnilo. V 90. minutě po samostatné akci zamířil přesně míč do branky o břevno Béreš - 4:0. Zbytek zápasu již žádné významné momenty nepřinesl, a tak se Baník může radovat z dalšího vítězství, které bylo zcela zasloužené.

Branky: 26. a 37. Korzeniowski Marek, 68. Pařík Marek, 90. Béreš Emil, ŽK: 14. Věčorek Tomáš, 89. Wojtyna Tomáš - 89. Kaňok Vítězslav, Rozhodčí: Hubert Lukáš - Kret Martin, Bednář Marcel, Počet diváků: cca 100

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Novák - Pařík M. (82. Žyla D.), Dorozlo, Korzeniowski, Široký - Kaleta (75. Kociolek Jan), Smiga (57. Béreš). Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ DURMAN Staré Město: Smolík - Kaňok (89. Kuča), Radko, Kmošťák, Chyba, Kozel (70. Meca), Šafranko, Prokeš (85. Garba), Blažek, Talaš, Smítal. Trenér: Baran Libor