Baník gólem v závěru porazil Dobratice!

Albrechtičtí potvrdili domácí vítězství na venkovním hřišti. V sobotním odpoledni porazili Dobratice na jejich půdě zaslouženým výsledkem 1:2. První poločas nepřinesl v tropickém počasí ani jednu branku v utkání, a tak po prvním poločase bylo skóre nerozhodné 0:0. Branky začaly padat až ve druhém poločase. Jako první se do vedení 1:0 dostali Baníkovci zásluhou Jana Kociolka v 61. minutě. Domácí však v 77. minutě po centru a přesně hlavičce kapitána Mariána Causidise vyrovnali na 1:1. Baník však v 90. minutě druhou brankou v utkání rozhodl o svém vítězství 2:1, které zařídil dorostenec Stanislav Palowski a plus zařídil ve velmi důležitém utkání cenné a zasloužené tři body v boji o záchranu za vítězství 1:2.

TJ Dobratice - FK Baník Albrechtice 1:2 (0:0)

Albrechtický trenér Dušan Kohút nemohl v tropickém počasí počítat od úvodní minuty s dvěma důležitými hráči. Daniel Žyla nebyl na zápas připraven díky zdravotním problémům a Jaroslav Goj kvůli pracovním povinnostem. A tak musel oproti minulému utkání proti Dolní Lutyni udělat kouč Baníku dvě změny. Na stoperovi místo Jaroslava Goje nastoupil Jiří Kroužek a místo zraněného Daniela Žyly dostal šanci na pravém kraji zálohy Radim Smiga. Baníkovci jeli do Dobratic s cílem navázat na domácí vítězství v minulém kole doma s týmem Dolní Lutyně a odvézt si domů hodně cenné a důležité tři body v boji o záchranu. Ale i domácí chtěli za každou cenu zvítězit, a tak se čekal hodně zajímavý zápas.

Baník měl od úvodního hvizdu převahu. Už v 17. minutě mohl poslat Baníkovce do vedení střelou skoro z poloviny hřiště Dorozlo, ale jeho lob trefil jen břevno a po něm už jen rychlejší odkop domácích zabránilo Janu Kociolkovi dopravit míč do odkryté branky. O minutu později měl velkou možnost Izaiáš, ale z úhlu ve velmi dobré pozici branku domácích přestřelil. Ve 25. minutě orazítkovali Baníkovci opět brankovou konstrukci, kdy se po rohu na vzdálenější tyči ocitl volný Korzeniowski, ale trefil jen tyčku domácí branky a následně míč skončil za brankou domácích. Až ve 32. minutě přišla první zajímavá příležitost domácích. Po tečované střele Šponiara se vyznamenal brankář Směták, který tečovanou střelu mířící k tyčce vyrazil na rohový kop.  Poslední zajímavá příležitost prvního poločasu přišla ve 41. minutě, kdy se opět strachoval domácí brankář, protože už podruhé na něj šla nečekaná střela skoro z půlky hřiště, ale tentokrát střela Aleše Věčorka minula branku. První poločas tak skončil nerozhodným bezbrankovým skóre 0:0.

Do druhého poločasu šli oba týmy s cílem dostat se do vedení a být tak blízko k důležitým třem bodům. Druhý poločas přinesl i více možnosti než ten první. První možnost přišla ve druhé půli v 52. minutě, kdy Smiga trefili boční síť po přetaženém centru a nepřesné střele. Po hodině hry přišla největší šance domácích v podání bratru Causidisů, kapitán Marián se dostal zprava nikým nehlídaný k míči a dostal se k zakončení, ale jeho pokus skvělým vyběhnutím zneškodnil brankář Směták, ovšem míč se dostal zpět na kopáčky domácího kapitána, který našel milimetrovou přihrávkou svého bratra Marka, ale i s tímto pokusem si brankář Baníku Směták poradil a míč vyrazil, a tak se potvrdilo hned za minutu otřepané pravidlo nedáš - dostaneš. V 61. minutě totiž odvedl v souboji s domácím obráncem skvělou práci albrechtický Wojtyna a míč se po teči dobratického hráče dostal přesně na nohu Jana Kociolka, který nekompromisním zakončením zblízka poslal Baník do vedení - 0:1. Na tento smolný moment pro domácí reagoval trenér Marián Korabík dvojitým střídáním, když Šponiara a Figuru nahradila dvojice Rusek a Kolář. Po úvodní brance Baníkovci z ničeho nic přestali hrát a domácí začali mít optickou převahu. V 67. minutě mohli domácí srovnat z kopáčky Somra, ale proti byl brankář Baníku Kamil Směták, který pokus domácího hráče z úhlu zneškodnil. Za dvě minuty přišlo první střídání na straně Baníku, kdy na pravém kraji zálohy nahradil Radima Smigu dorostenec Patrik Parchanský. Neméně důležitý byl cit trenéra Baníku při druhém vystřídání. V 72. minutě odešel Dorozlo, kterého nahradil dorostenec Stanislav Palowski. No a právě tento hráč věkem ještě dorostenec dal rozdílovou branku, která se nakonec ukázala jako vítězná, ale vůbec to tak nevypadalo, jelikož Dobratice se hnaly za vyrovnáním a dočkaly se v 77. minutě, když se po centru prosadil hlavou domácí kapitán Marián Causidis a vyrovnal - 1:1. Po vyrovnávací brance domácích mohl vrátit Baníku vedení Jan Kociolek, ale ten v dobré pozici druhý gól svého týmu nepřidal. Baníkovce tato šance nabudila a byli to opět oni, kdo měl více ze hry. V 80. minutě mohl poslat zpět do vedení své hráče střídající dorostenec Parchanský. Centr Širokého se zastavil o tyč a míč se od tyče dostal k Parchanskému, který nechal vyniknout svou střelou skvělým zákrokem domácího brankáře Tesarčíka. Za šest minut měl opět možnost na vstřelení vedoucí branky Baníku dorostenec Parchanský, ale po centru na zadní tyčce hlavou těsně minul. Baník to však nemuselo mrzet, jelikož 90. minuta se nesla ve znamení vítězné branky Baníku. Široký vybojoval na polovině hřiště míč a krásně vysunul za obranu naběhnutého dorostence Stanislava Palowského, ten nic nevymýšlel a propálil svou střelou gólmana Tesarčíka a rozhodl o zaslouženém vítězství Albrechtic - 1:2. Po této vítězné brance Baníku rozhodčí již nenechal moc času a Albrechtičtí se tak mohli radovat v extrémním počasí z velmi důležitého a cenného tříbodového zisku v boji o záchranu za hodně důležité vítězství 1:2.

Branky: 77. Causidis Marián - 61. Kociolek Jan, 90. Palowski Stanislav, ŽK: 81. Rusek Dominik, 88. Uherek Jakub, 90. Causidis Marek - 73. Široký Miloš, 84. Kociolek Jan, Rozhodčí: Klimek Tomáš - Jantoš Pavol, Novák Michal, Počet diváků: cca 150

TJ Dobratice: Tesarčík - Skotnica, Béla, Lýsek, Světlík - Šponiar (61. Rusek), Uherek, Causidis Marek, Somr - Causidis Marián, Figura (61. Kolář). Trenér: Korabík Marian

FK Baník Albrechtice: Směták - Korzeniowski, Věčorek A., Kroužek, Čoček - Smiga (69. Parchanský), Široký, Dorozlo (72. Palowski S.), Izaiáš - Kociolek Jan, Wojtyna. Trenér: Kohút Dušan