Baník i přes vedení prohrál s týmem TJ Dolní Datyně 1:4

S týmem TJ Dolní Datyně hrál již v pátek albrechtický Baník ve 20. kole I.A třídy skupiny B na domácí půdě. S týmem hostí přijel i Petr Tomašák, odchovanec Albrechtic. Od začátku utkání se hrál výborný fotbal se spoustou šanci, kterou ale v prvním poločase ani jeden s týmu nevyužil a tak po prvním poločase byl stav nerozhodný 0:0. Branky v utkání přišly až ve druhém poločas, a to v 51. minutě, kdy jeden z hostujících hráčů zahrál v šestnácte rukou a kopala se penalta, kterou nekompromisním způsobem střelou o břevno proměnil Tomáš Wojtyna a poslal Baník do vedení. O tohoto momentu se utkání stalo pod nebesy pro Baník doslova očistcem. Baníku vedení dlouho nevydrželo, v 58. minutě totiž po centru z přímého volného kopu srovnal Jiří Dolák. Tímto vyrovnávacím golem odstartoval tým Dolní Datyně gólovou smršť. V 78. minutě si slovo opět vzali hosté, po centru Kubieny se trefil hlavou Tomáš Sikora. V 81. minutě potrestal zaváhání obrany Petr Kubiena a přehodil vyběhnutého brankáře Hekeru - 1:3. Aby toho nebylo pro družinu Tomáše Vychopně málo, hosté se dočkali ještě jednou, a to v 85. minutě, kdy se prosadil opět Tomáš Sikora a vstřelil svou druhou branku v utkání -  1:4. Ke konci utkání už hra Baníku připomínala křeč, než snahu o vyrovnání. Baník tak s týmem Dolní Datyně prohrál 1:4. Baník tak dostal přísnou lekci a po porážce v Šenově a před velmi prestižním derby ve Stonavě přichází ledová sprcha v podobě porážky o tři branky na domácí půdě.

FK Baník Albrechtice - TJ Dolní Datyně-Havířov 1:4 (0:0)

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň po prohře v Šenově před zápasem udělal jednu změnu v sestavě, když od začátku poslal na hřiště Marka Paříka. Korzeniowski se tak ocitl na lavičce náhradníků. Ještě dodáme, že Baník ve středu před tímto střetnutím odehrál pohárový zápas doma s Interem Petrovicemi.

Utkání se hrálo již v pátek. Hosté totiž požádali o přeložení kvůli svatbě Petra Tomašáka. Od začátků utkání byly k vidění pěkné fotbalové okamžiky. Již po pár minutách hry napřáhl k pěkné střele Miczka, ale mířil nepřesně. V 16. minutě zahrávali Baníkovci přímý volný kop, který zahrával Novák a na jeho střílený centr si naběhl Široký, který mířil těsně vedle hostující branky. V 18. minutě zahrávali hosté rohový kop, na který si naběhl jeden z hostujících hráčů ale brankář Hekera tuto střelu zneškodnil, když vyrazil míč do bezpečí. Ve 27. minutě byl blízko vstřelenému gólu velmi aktivní Sikora, kterého ale vychytal brankář Hekera.  Po půlhodině hry mohlo být na střídačce Baníku veselo. Po rohu Nováka hlavičkoval Tomáš Věčorek, jenže jen těsně vedle branky. Ve 37. minutě opět po centru Nováka střílel Béreš ve velmi nadějné pozici a opět jen těsně mimo hostující brány. Prakticky z protiútoku mohli hosté odpovědět, ale Sikorův pěkný pokus opět výtečně zlikvidoval Hekera. Běžěla 41. minuta a Baník předvedl pěknou akci, ale Novák v nadějně pozici ještě hledal, lepe postaveného spoluhráče, takže z této šance nebylo nic. Ve 43. minutě měl hodně práce brankář Vasilko, který nejdříve zneškodnil po centru Dorozla pokus Béreše, a poté se dostal k míči Tomáš Věčorek a vyslal střelu, ale Tomáše Věčorka vychytal opět brankář Vasilko. V závěru poločasu se již nic zajímavého nestalo a po poločase platil stav 0:0.

Pokud byli baníkovci po první půli zklamaní z neproměňování šanci, pak druhý poločas pro ně musel být noční můrou. Ale vůbec to pro ně nevypadalo špatně, jelikož v 51. minutě zahrál datyňský Neuman v šestnáctce rukou a hlavní rozhodčí Fanc odpískl pokutový kop. Míč si k zahrání pokutového kopu vzal Tomáš Wojtyna a nekompromisním způsobem poslal míč o břevno do branky - 1:0. Ještě musíme dodat, že před úvodním golem Baníku měl obrovskou šanci hostující Sikora, který se řítil sám na branku, ale jeho pokus v brance neskončil. Hosté mohli vyrovnat v 57. Minutě, ale Kubiena vyslal střelu z úhlu, která skončila mimo domácí bránu. V 60. minutě se Tomáš Věčorek řítil z pravé strany na branku hostů a nedovolením způsobem ho zastavil Dolák, který již měl žlutou kartu, hlavní rozhodčí Fanc odpískl nedovolený zákrok na Tomáše Věčorka a nenechal výhodu Baníku, kteří by šli tři na jednoho obránce a právě Dolák v 58. minutě srovnal stav utkání. Hosté rozehrávali standardní situaci, na centr si naběhl právě zmiňovaný Jiří Dolák a balón usměrnil přímo do sítě - 1:1. Hosty mohl poté dostat do vedení aktivní Sikora, který mířil ale opět vedle branky Baníku. Ale mrzet ho to nemuselo, protože v 78. minutě si naskočil Tomáš Sikora na centr Kubieny a usměrnil míč hlavičkou pod břevno za bezmocného Hekeru - 1:2. Baník prožíval těžké chvíle, které bohužel nekončily. V 81. minutě využil zaváhaní obrany hostující Petr Kubiena a v samostatném uniku přehodil vyběhnutého brankáře Hekeru a navýšil skóre utkání - 1:3. Datynští v té době excelovali, a Baník neměl jak utkání zdramatizovat. Konečnou podobu výsledku dal v 85. minutě nejlepší hráč hostů Tomáš Sikora, jenž využil opět zaváhání obrany Baníku a dopravil míč do domácí sítě - 1:4.

Baníkovci si tak doma s týmem TJ Dolní Datyně připisují vysokou a hořkou porážku 1:4. O reparát se svěřenci Tomáše Vychopně pokusí ve velmi prestižním derby ve Stonavě. Hraje se v sobotu.

Branky: 51. Wojtyna Tomáš z pok. kopu - 78. a 85. Sikora Tomáš, 58. Dolák Jiří, 81. Kubiena Petr, ŽK: 51. Neuman Vladimír, 53. Miczka Roman, 56. Dolák Jiří, 77. Kubiena Petr, 83. Vlček Jaroslav, Rozhodčí: Fanc Josef - Levinger Milan, Kret Martin, Počet diváků: cca 200

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. - Široký, Pařík M. (77. Korzeniowski), Dorozlo, Novák - Věčorek T., Béreš (86. Kociolek Jakub). Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Dolní Datyně: Vasilko - Neugebauer, Neuman, Dolák (89. Baláž) - Pištěk (58. Antl), Miczka, Tomašák, Vlček, Kubiena - Vandriak (81. Kulhánek), Sikora (87. Horňák). Trenér: Nešpor Radek