Baník jede v sobotu k venkovnímu zápasu. Čeká jej tým Sedliště

Po třech týdnech baníkovci minulý víkend konečně bodovali. Na domácím hřišti totiž albrechtický tým remizoval derby se Stonavou 3:3. Baníkovci tak uťali nepříjemnou sérii, navíc vstřelili tři branky. Nyní bude svěřencům trenéra Vychopně soupeřem tým Sedliště. S těmi má náš tým dobrou bilanci. Baníkovci budou i tak v sobotu 20. 9. od 16:00 potřebovat vaši podporu.

Baník čeká na vítězství již tři utkání

Soupeř z kategorie těžkých a nepříjemných čekal Baník minulý víkend. Naši hráči totiž sehráli na domácí půdě derby se Stonavou. Proti celku ze sousední obce Stonavy nečekalo baníkovce nic jednoduchého.

A to se na hřišti potvrdilo. Naši hráči šli brzy do vedení, když se trefil v 5. minutě Izaiáš. Hostující Stonava však na nepříznivý stav a inkasovaný gól dokázal záhy zareagovat, když se trefil ve 13. minutě Juroszek. Po půlhodině hry bylo na straně Stonavy ještě veseleji, když se trefil po přímém kopu Hančina útočník Frait a poslal Stonavu do vedení 1:2. Tímto výsledkem skončil první poločas. Baníkovci do druhého poločas vstoupil velmi aktivně a Stonavu jasně přehrávali, za co byli odměnění v 60. minutě, kdy přesně trefil Marek Korzeniowski a když v 74. minutě otočil skóre utkání přesnou hlavičkou Jan Kociolek vypadalo to, že Baník v derby zvítězí, ale nestalo se tak v 78. minutě neproměnil Dorozlo pokutový kop a v 84. minutě se trefil hostující Zoller a stanovil konečný výsledek 3:3.

Baník tak zastavil pád tabulkou, bodový půst jakbysmet. Albrechtičtí hráči se po domácí remíze usadili na 10. příčce, kterou drží se ziskem 4 bodů a skóre 13:11. S bilancí jednoho vítězství, jedné remízy a tři porážek.

Sedliště se drží na vrcholu tabulky

Trochu překvapivě se mezi nejlepšími týmy dosavadního průběhu I.A třídy drží TJ BDSTAV Sedliště. Tým okolo trenéra Petra Nesrsty totiž ze čtvrtého místa stíhá prozatímní vedoucí trojici Petřvald na Moravě-Frenštát pod Radhoštěm-Veřovice.

Start do nové sezony Sedliště úplně nevyšel, v prvním kole, i když tým Sedliště zvítězil na horké půdě Veřovice 0:4 tak po té v prvním domácím utkání totiž prohrál s Frenštátem pod Radhoštěm 1:2. Poté však přišla třízápasová série bez prohry. Nejprve Sedliště zvítězilo na půdě Dolní Lutyně (2:3), o týden později si na vlastním hřišti mužstvo trenéra Petra Nesrsty připsalo remízu s nováčkem z Dobratic 1:1. K 6. kolu a poslednímu dosavadnímu mistrovskému utkání jelo Sedliště do Bystřice, kde vedlo po prvním poločase již 0:4 a nakonec zvítězilo 2:5.

Sedliště se tak drží na velmi slušné 4. příčce a na svém kontě má 10 bodů. Skóre tohoto týmu je 14:7.

Sedliště Baník ještě neporazilo

Vůbec první mistrovský duel mezi Albrechticemi a mužstvem Sedliště se odehrál loni na podzim v Sedlišti. Zde vidělo několik desítek diváků dobrý souboj. Na přetěžkém, rozbitém terénu a za stálého deště albrechtičtí nakonec na půdě Sedliště zvítězili 1:3. A jarní odveta v Albrechticích dopadla lepé pro hráče Sedliště. Baník totiž doma jen remizoval 3:3. Sedliště má tak svému Baníku docela co vracet takže Baník čeká velmi těžké a nepříjemné utkání.

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 13/14: SEDLIŠTĚ - BANÍK 1:3, BANÍK - SEDLIŠTĚ 3:3

Předzápasové statistiky

Poslední zápasy obou soupeřů:

Baník - Stonava 3:3 (6. kolo I.A třídy sk. B 2014/2015)
Baník: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna (60. Žyla D.), Kroužek - Kociolek Jakub, Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš - Goj, Kociolek Jan
Branky: 5. Izaiáš, 60. Korzeniowski, 74. Kociolek Jan - 13. Juroszek, 30. Frait, 84. Zoller

Bystřice - Sedliště 2:5 (6. kolo I.A třídy sk. B 2014/2015)
Sedliště: Majer D. - Hybel, Pohludka, Foukal, Kmošťák - Bílek - Koníček (82. Bojda), Mokroš, Sekanina, Kaňok - Krejčok
Branky: 78. Žubor, 85. Buryan - 22. a 31. Koníček, 3. Krejčok, 32. Kaňok, 48. Sekanina

Poslední vzájemný zápas:

Baník Albrechtice - Sedliště 3:3 (24. kolo I.A třídy sk. B 2013/2014)
Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Věčorek T., Čoček - Korzeniowski - Kociolek Jakub (46. Novák), Pařík M., Žyla D. (54. Dorozlo) - Béreš, Smiga (59. Wojtyna)
Sedliště: Šupolík - Kmošťák, Javorek, Foukal, Prudký (62. Koníček F.) - Kovalík, Mokroš, Bílek (62. Majer T.), Pohludka - Krejčok, Sekanina
Branky: 2. a 87. Béreš, 18. Smiga - 68. a 85. Krejčok, 62. Sekanina

Přijeďte povzbudit naše hráče na pudů těžkého a nevyzpytatelného soupeře!

Souboj Baníku s týmem Sedliště je na programu v sobotu 20. září od 16:00, hraje se samozřejmě na trávníku v Sedlišti. Přijeďte albrechtické borce podpořit v utkání s těžkým soupeřem!