Baník měl blízko k vítězství, nakonec z Dolní Lutyně veze bod za remízu 1:1

Baníkovci v 11. kole nastoupili na hřišti celku TJ Sokol Dolní Lutyně. Dolní Lutyňi se nedaří, naopak albrechtičtí hráči drží čtyř zápasovou sérii vítězství. V prvním poločase žádna branka nepadla, jedna přece jen padla, ale ta pro údajný ofsajd Tomáše Věčorka nebyla uznána. Oba týmy měly několik šancí, gól však padl až ve druhém poločase ve 49. minutě, kdy se přesně trefil krásnou střelou do sítě domácí branky Robert Schimke. V 84. minutě se radovali i domácí, kdy po centru se štěstím srovnal Petr Vanečko. Baník na vyrovnávací gól odpověděl skvělé, a to gólem Honzy Kociolka. Tento gól ale nebyl uznán, a to pro údajný ofsajd, i když se v této situaci vůbec o ofsajd nejednalo. O oba týmy se tak rozešly smírně 1:1 a Baník si z hřiště Dolní Lutyně veze domů bod.

TJ Sokol Dolní Lutyně - FK Baník Albrechtice 1:1 (0:0)

Baník nastupoval do utkání s vědomím, že v případě tříbodového zisku poskočí na druhou příčku v tabulce. Trenér Vychopeň poslal do zápasu stejnou jedenáctku jako při domácím vítězství nad FC Biocel Vratimov.

První šanci v utkání si vypracovali domácí, a to konkrétně kapitán Petr Vanečko, který z nadějně pozice po přihrávce Aksteinera branku Baníku minul. Hra se v následujících minutách hrála především uprostřed hřiště. Ve 20. minutě přišla první možnost pro Baník. To nebezpečně střílel Široký, jeho pokus však brankář Šajer zneškodnil. Další šance utkání, která stojí za zmínku, přišla ve 27. minutě, kdy po centru střílel těsně nad branku brankáře Hekery domácí Hanusek. Ve 32. minutě vyslal před branku domácích centr Dorozlo, na který si naskočil Tomáš Věčorek ten, ale hlavičkoval v záklonu, takže jeho pokus skončil jen nad brankou Lutyně. Ve 35. minutě vyslal svou slabší nohou střelu z póza šestnáctky Tomáš Věčorek s touto střelou si, ale brankář domácích poradil. Hned za minutu vyslal na domácí branku další střelu Libor Novák ten, ale svým pokusem branku minul, a tak na vstřelenou branku museli Baníkovci stálé čekat. Ve 37. minutě se, ale Baník mohl radovat, kdy po přesném centru Schimkeho se dostal před brankou k míči Dorozlo. Ten ale tento centr netrefil ideálně, a tak se jeho pokus dostal na kopáčky Tomáše Věčorka, který už míč dostal za záda brankáře Šajera. Baník se však radovat z této branky nemohl, protože Tomáš Věčorek stál údajně v ofsajdové pozici, a tak pomezní rozhodčí Sopoliga odmával ofsajd.  Poslední šanci prvního poločasu měli domácí, když se dostal k hlavičce po zahrání přímého kopu Havlásek ten, ale mířil mimo dosah Hekerovi branky. Ve zbytku první půle se již nic zajímavého neodehrálo, a tak Baník držel nerozhodný stav.

Do druhého poločasu vstoupili lepé domácí. Ve 47. minutě totiž vysunul kapitán Vanečko do sóla Havláska ten obstřelil brankáře, ale bohužel netrefil branku. A tak se potvrdilo otřepané pravidlo nedáš - dostaneš. Ve 49. minutě se dostal k míči Béreš, jeho pokus ještě domácí obránci zneškodnili, ovšem obránce Lutyně Šimek odkopl špatné míč, který se dostal přesné na kopačky Roberta Schimkeho, který napálil míč z první přesně pod břevno domácí branky mimo dosah brankáře Šajera a Baník tak vedl - 0:1. V 52. minutě vstřelili domácí branku, ta ale pro ofsajd Aksteinera nebyla uznána. V té době Dolní Lutyně vypadla ze hry a Baník byl jasně lepší. V 56. minutě mohli Baníkovci přidat druhý gól, a to konkrétně tři hráči Novák, Dorozlo a Béreš. Ovšem v závaru před brankou ani jeden z těchto hráčů Baník míč do branky nedostal. Až v 68. minutě zahrozili domácí, Aksteinerovou střelu, ale brankář Hekera chytil. V 75. minutě měli opět na vstřelení branky možnost Baníkovci. Široký se svým důrazem dokázal probít přes tři domácí hráče, ale v rozhodujícím okamžiku vystřelil slabě a branku domácích minul. Dolní Lutyně poté vrhla všechny síly do útoku, ale nedařilo se jim Baník potrestat. Až v 84. minutě si na centr Twrdého naběhl kapitán Petr Vanečko a se štěstím srovnal - 1:1. Baník na vyrovnávací branku domácích odpověděl nejlépe, jak mohl, a to vstřelenou brankou střídajícího Honzy Kociolka, který po přesné přihrávce obstřelil vyběhnutého brankáře Šajera a dostal míč přesné do branky, ovšem tato branka nebyla uznána a to pro údajný ofsajd. Musíme však dodat, že v tomto momentě se o ofsajd vůbec nejednalo a pomezní rozhodčí Kret upřel Baníku regulérní gól. Poslední šanci tohoto utkání si připsal v 89. minutě domácí kapitán Vanečko, jeho střelecký pokus však neměl přesnost ani razanci a gólman Hekera si s touto střelou v pohodě poradil. Do konce utkání se nic zajímavého nestalo, a tak si Baníkovci vezou z Dolní Lutyně bod. I když byl Baník blízko vítězství, tak opět neprohrál a drží tak pěti zápasovou sérii bez porážky. V dalším kole se naši fotbalisté představí na půdě druhého týmu tabulky, a to na hřišti týmu SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm, kde nečeká naše hráče vůbec nic lehkého.

Branky: 84. Vanečko Petr - 49. Schimke Robert, ŽK: 78. Vávra Jakub, 89. Twrdý Pavel - 8. Široký Miloš, 39. Béreš Emil, 68. Čoček Ondřej, 70. Dorozlo David, 76. Věčorek Tomáš, 82. Věčorek Aleš, Rozhodčí: Juřička Jiří - Sopoliga Lukáš, Kret Martin, Počet diváků: cca 80

TJ Sokol Dolní Lutyně: Šajer - Bartoš, Vávra, Hanusek, Šimek - Kudlík (90. Fismol T.), Velký, Vanečko, Szkuta - Havlásek (70. Twrdý), Aksteiner (80. Wita). Trenér: Begany Lubomír

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Novák (60. Pařík M.), Široký, Dorozlo, Schimke (80. Korzeniowski) - Béreš (66. Kociolek Jan), Věčorek T.. Trenér: Vychopeň Tomáš