Baník na body nedosáhl, prohrál v Raškovicích 1:3

Ve 26. kole byl soupeřem albrechtickým fotbalistů tým TJ Pražmo - Raškovice. Domácí měli v prvním poločase aktivnější a za svoji aktivitu byli odměnění vedoucí brankou, o kterou se postaral z pokutového kopu ve 38. minutě Boraň. První poločas skončil výhrou Raškovic 1:0. Ve druhém poločase se snažili Baníkovci s výsledkem něco udělat, ovšem v 62. minutě se po rohu prosadil domácí Farský a domácí vedli již 2:0. Baník se snížení dočkal v 79. minutě z kopáčky Tomáše Věčorka. Domácí ovšem v 81. minutě vstřelili další gól, který vstřelil Klimek a zajistil tím výhru domácích 3:1.

TJ Pražmo-Raškovic - FK Baník Albrechtice 3:1 (1:0)

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, ale první pokus na vstřelení branky měl Emil Béreš, který vyslal ve 13. minutě tvrdou střelu, která jen těsně minula šibenici domácí branky. I když byli domácí aktivnější, tak další střelecký pokus měl Aleš Věčorek, kterého vychytal pozorný gólman Škarabela. Baníkovci ohrožovali domácí jen střeleckými pokusy z dálky. Další pokus vyslal z póza šestnáctky ve 29. minutě Daniel Žyla a proti jeho střele se musel vyznamenat domácí brankář. Domácí zkoušeli ohrozit Jačka v brance Baníku nebezpečnými centry, ale brankář Baníku si se všemi situacemi poradila. Ve 30. minutě musel Jaček vytáhnout parádní zákrok, aby Musálek sám před brankou nerozvlnil síť poprvé. V 38. minutě ovšem domácí se radovali z první vstřelené branky, jelikož souboj v šestnáctce domácího hráče s naším obráncem posoudil hlavní rozhodčí Beran jako penaltový. K pokutovému kopu se postavil domácí hráče Tomáš Boraň a i když střelu domácího hráče gólman Jaček vystihl tak míč skončil v síti - 1:0. Do konce poločasu se již nic výrazného nestalo, a tak po první půli vedli Raškovice o jeden gól.

Vstup do druhého poločasu pro změnu vyšel lépe baníkovcům, kteří měli obrovskou šanci hned ze startu, ovšem brankář domácích Škarabela vyrovnání nedovolil. V 62. minutě zahrávali Raškovice rohový kop, míč se dostal až k volnému Lukášovi Farskému, který jej bez zaváhání poslal do albrechtické branky. Baník mohl snížit v 64. minutě, kdy se dostal po centru Libora Nováka k zakončení Tomáš Věčorek, který branku domácích těsně minul. V 79. minutě měl Baník k dispozici rohový kop, který zakončil Tomáš Věčorek a Škarabela byl bez šance - 2:1. Baník tak jedenáct minut před koncem snížil a čekal se od něho tlak na vyrovnání, který ovšem nepřišel, jelikož se v 81. minutě pěknou střelou prezentoval střídající Tomáš Klimek a Jaček na jeho pokus nedosáhl - 3:1. Baníkovci si tak z Raškovic odvezl porážku a poprvé po osmi zápasech s týmem Raškovic prohrál. Na kontě Baníku po tomto utkání zůstává 35 bodů a drží se na 6. místě tabulky.

Branky: 38, Boraň Tomáš z pok. kopu, 62. Farský Lukáš, 81. Klimek Tomáš - 79. Věčorek Tomáš, ŽK: 46. Škola Vojtěch, 89. Platoš Roman - 30. Pařík Marek, 44. Věčorek Tomáš, Rozhodčí: Beran Jan - Přeček Dušan, Broskevič Michal, Počet diváků: cca 100

TJ Pražmo-Raškovice: Škarabela - Šalata, Špadt, Farský, Kacíř - Vochta (83. Kučák), Škola V. (74. Koláček), Juřica, Musálek (89. Platoš) - Boráň, Škapa (65. Klimek). Trenér: Onufer Miroslav

FK Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Věčorek T., Čoček - Kociolek Jakub, Pařík M. (59. Rohel), Dorozlo, Žyla D. - Béreš (69. Smiga), Korzeniowski (54. Novák). Trenér: Vychopeň Tomáš