Baník na jaře na vítězství venku stále čeká, ve Stonavě remizoval 1:1

Soupeřem Baníku ve 21. kole I.A třídy byli fotbalisté SK Stonava, kteří doma na jaře ještě neprohráli. Stonavským se daří, naopak albrechtičtí hráči zatím v posledních týdnech hledají svou formu. V prvním poločase měl více ze hry tým Baníku, ale oba týmy měly několik šancí, gól však v prvním poločase nepadl a stav byl po první půli 0:0. První gól v utkání padl až v 68. minutě, kdy domácí využili sporný pokutový kop, konkrétně to byl Ondrej Hančin, který poslal od tyče míč do sítě. V 71. minutě obdržel po druhé žluté kartě červenou kartu domácí Feber a Baníkovci přesilovku využili hned v 71. minutě, kdy srovnal Tomáš Věčorek. Naši hráči vstřelil v 87. minutě druhý gól ale ten pro údajný ofsajd nebyl uznán, a tak se oba týmy rozešly smírně 1:1.

SK Stonava - FK Baník Albrechtice 1:1 (0:0)

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň udělal oproti poslednímu zápasu čtyři změny. Do brány se postavil Jan Jaček. Jako defenzivní štít nastoupil Marek Korzeniowski, který nahradil zraněného Tomáše Wojtynu, místo zraněného Širokého nastoupil mladík Smiga a místo Béreše, který zůstal jen na lavičce náhradníků, nastoupil další mladík Rohel, který zaujal post levého obránce. Trenér Baníku nemohl do utkání počítat ani s pracovně vytěženými brankařem Alešem Hekerou a Romanem Bizykem. Na marodce stále zástava Ondřej Čoček.

Do utkání vstoupili jako uragán naši hráči, kteří hned ve 2. minutě měli dobrou příležitost, do které se dostal Novák, jeho pokus brankář Mrkva vyrazil na roh. Ve 3. Minutě měli Baníkovci další šanci, a to Tomáš Věčorek, který vyslal střelu, kterou zneškodnil domácí brankář. Běžela 13. minuta a naši hráči zahrávali rohový kop, který se z kopačky Dorozla dostal k Novákovi jeho pokus, ale brankář chytil. Ve 21. minutě se dostali k nebezpečnému zakončení i domácí ale kapitán Hančin z póza šestnáctky střílel vedle. Hned za minutu měl slibnou šanci Kroužek, ale jeho pokus srazil obránce na rohový kop. Hra se v následujících minutách vyrovnala a oba týmy se ve svých útočných akcích střídaly. Ve 33. minutě musel po chybě Aleš Věčorka faulovat Zollera Korzeniowski který viděl za tento faul žlutou kartu a domácí měli možnost trestného kopu ze kterého, ale nic nevytěžili. Ve 34. minutě přišla obrovská šance domácího Zollera, kterého v uniku vychytal brankář Jaček. Poslední šanci prvního poločasu měl Kroužek, který ale v dobré příležitosti mířil nad bránu. Ve zbytku první půle se již nic zajímavého neodehrálo, a tak Baník držel nerozhodný stav.

Ve druhém poločase se dal očekávat nápor Stonavy, ale šance si vypracovali albrechtičtí hráči. V dobré příležitosti se objevil Tomáš Věčorek a Radim Smiga ale vedoucí gól z toho nebyl. O pár minut později po trestném kopu Dorozla hlavičkoval těsně nad Tomáš Věčorek. Poté střílel po špatném odkopu domácích obránců v nadějné pozici Jakub Kociolek ale branku přestřelil. Stonava měla taky šance, ale v té době vypadla ze hry a Baník byl překvapivě lepší. V 68. minutě zahrozil domácí Kluz, ale ten střílel vedle Jačkovi branky. V 71. minutě přišel hodně sporný okamžik zápasu, kdy sudí Podracký odpískal faul v šestnáctce Baníku, který viděl zřejmě jen on. Domácí Feber v souboji s Rohelem  upadl a k překvapení všech na stadionu se ozval hvizd hlavního sudího. Stonavský kapitán Hančin s pokutovým kopem naložil neomylně, kdy poslal míč od tyče do sítě a otevřel skóre utkání - 1:0. V 71. minutě byl druhou žlutou kartou potrestán za nesmyslný faul ze zadu domácí Tomáš Feber a Stonava musela dohrávat v deseti hráčích. Po tomto vyloučení zahrávali těsně za půlící čarou naši hráči přímý volný kop, který si vzal na starost kapitán Aleš Věčorek a ten poslal přesní míč na branku, kde si na tento centr naběhl Tomáš Věčorek a využil nedorozumění domácí obrany s brankářem a srovnal na - 1:1. Baník tento vyrovnávací gól nabudil a v těchto momentech utkání byl jasně lepší, to potvrdila i šance Jakuba Kociolka, kterému ale zkazil radost domácí gólman Mrkva, který jeho dorážku vyrazil na rohový kop. Poté ze hry hřiště odešel nevýrazný domácí střelec Zoller a nastoupil místo něj Geršl. Baník poté vrhl všechny síly do útoku a v 87. minutě se mohli baníkovci radovat z gólu, kdy po centru Nováka hlavičkoval Kroužek, kterého ještě domácí brankář vychytal a jeho pokus vyrazil, ale na dorážku Béreše již byl domácí gólman krátký a Baníkovci se mohli radovat z druhého gólu, ale radost jim překazil zdvihnutý praporek pomezního rozhodčího Poledníka, který viděl údajný ofsajd z jednoho našich hráčů, ale který z našich hráčů byl v ofsajdovém postavení, to ví jen pomezní rozhodčí Poledník sám. K tomuto momentů se nebudu vyjadřovat více to, až udělá pan delegát Mužík František. Zápas tak skončil remízou 1:1 a čekání Baníku na jaře na vítězství na hřišti soupeře tak stále trvá. V dalším kole budou naši fotbalisté hostit doma nevyzpytatelného a těžkého protivníka AFC Veřovice.

Branky: 68. Hančin Ondrej z pok. kopu - 71. Věčorek Tomáš, ŽK: 64. a 71. Feber Tomáš - 32. Korzeniowski Marek, 35. Žyla Daniel, ČK: 71. Feber Tomáš, Rozhodčí: Podracký Pavel - Poledník Radek, Chýlek Martin, Počet diváků: cca 150

SK Stonava: Mrkva - Kluz, Škuláň, Sochora, Hančin - Feber, Goj, Lachowicz, Macko - Zoller (76. Geršl), Kisel. Trenér: Kohút Dušan

FK Baník Albrechtice: Jaček - Novák, Věčorek A., Rohel - Korzeniowski - Smiga (63. Kociolek Jakub), Pařík M. (80. Béreš), Dorozlo, Žyla D. - Věčorek T., Kroužek. Trenér: Vychopeň Tomáš