Baník na turnaji v Čierne obsadil třetí příčku

Fotbalisté FK Baník Albrechtice i v letošním roce zahájili blok letních přípravných duelů na tradičním turnaji v Čierne, kde se v rámci již 80. výročí založení sportovního klubu turnaje v Čierne na Slovensku dočkali prvních přípravných duelů v tomto ročníku. Jeden den po úvodním tréninku nejdříve nestačili na domácí tým ŠK Čierne (0:2) a v duelu o 3. místo si po prohrané první části poradili s druhým celkem ze Slovenska TJ Slovan Skalité (2:1), když branky stříleli Martin Kulhánek a Karel Hromada.

Po příjezdu na Slovensko do spřátelené obce ŠK Čierne čekalo na naše hráče hned úvodní utkání s domácím celkem ŠK Čierne, se kterým naši hráči po prvním poločase prohrávali 0:1. I když Baníkovci byli vyrovnaným soupeřem a v některých momentech byli blízko vyrovnání skóre, tak přišla druhá branka domácích, která rozhodla o výsledku 0:2 a tím pádem čekalo hráče Baníku utkání o 3. místo. Po úvodním utkání následovalo zahájení turnaje a poté se střetli v druhém utkání na turnaji hráči TJ Vendryně a TJ Slovan Skalité. Toto utkání jednoznačně ovládli hráči týmu z České republiky TJ Vendryně výsledkem 5:1. A tak bylo jasně, že ve finále se utká domácí celek ŠK Čierne s týmem TJ Vendryně a o třetí místo si to rozdá Baník s týmem TJ Slovan Skalité. Před závěrečnými utkáními turnaje mohli přítomní diváci shlédnout ještě utkání starých grad ŠK Čierne a Spartaku Trnava, kdy třeba v dresu Trnavy mohli diváci vidět Jozefa Adamce držitele stříbrné medaile z MS 1962. Celé utkání starých gard komentoval slavný Slovenský komentátor Karol Polák. Po utkání starých gard následovalo utkání o třetí místo, ve kterém Baníkovce čekal souboj s týmem TJ Slovan Skalité. Po prvním poločase prohrávali Baníkovci 0:1, ale ve druhém poločase dokázali brankou Martina Kulhánka skóre vyrovnat a i do konce skóre utkání na 2:1 otočit zásluhou Karla Hromady. Tím pádem Baníkovci zakončili turnaj vítězstvím a třetím místem.