Baník nestačil na Brušperk, prohrál s ním 0:2

V sobotu 18. května nastoupili k mistrovskému utkání 24. kola I.A třídy albrechtičtí fotbalisté na hřišti Brušperku, který chtěl potvrdit svou výbornou aktuální formu. V prvním poločase toho k vidění příliš nebylo, oba týmy se soustředily spíše na defenzívu, ale i tak bylo k vidění pár šanci, které měli většinou domácí hráči, kteří byli více u míče. Po necelých pětadvaceti minutách druhé půle udeřili domácí, když Blahut přesnou střelou pokořil Jačka v brance Baníku. V 83. minutě přidal druhý gól střídající Staněk a rozhodl o zaslouženém vítězství Brušperku 2:0. Baníkovci tak po čtyřech utkáních nebodovali a z Brušperku odjíždějí s prázdnou.

SK Brušperk - FK Baník Albrechtice 2:0 (0:0)

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň poslal do utkání totožnou základní sestavu jako před týdnem v domácím utkání se Starým Městem. Z minulého domácího utkání chyběl v sestavě Baníku brankář Aleš Hekera, kterého nahradil Jan Jaček a Miloš Široký, místo kterého nastoupil v základní sestavě Danek Žyla. Do utkání nemohl opět nastoupit zraněný Aleš Věčorek a ani Ondra Čoček, kterého do hry opět nepustili pracovní povinnosti.

První poločas nabídl opatrný fotbal, hodně nepřesných přihrávek na obou stranách. Ani jedno z mužstev se nepouštělo do ofenzivních manévrů a oba týmy raději spoléhaly na zajištěnou obranu. Více ze hry mělo, ale domácí mužstvo, které mělo první šanci v 5. minutě, když si střelecký pokus připsal hlavičkující Šlesinger, ale Jačka nepřekonal. V další šanci se objevili opět domácí, ale hlavičkující Vodvářka přesně nemířil. V 20. minutě přišla šance Galajdy. S jeho skákavou střelou si však pozorný Jaček poradil. Na opačné straně se dostal do první šance Baníku po rohu Korzeniowski, který se opřel do odraženého míče, který skončil jen těsně vedle domácí branky. Domácí zahrozili po rohu střílejícím Galajdou, ovšem jeho pokus šel těsně mimo. A když neprostřelil v poslední vážnější šanci prvního poločasu domácí Manďák brankáře Jačka ani na dvakrát, tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas vyšel o poznání lépe domácímu týmu. První vážnější šance, ze které byl gól, přišla až v 70. minutě. Baníkovský Wojtyna na polovině ztratil míč a domácí podnikli rychlý protiútok, který využili a otevřeli skóre utkání. Střelec branky byl Blahut, který dostal přihrávku před branku od svého spoluhráče a přesnou střelou na vzdálenější tyčku překonal Jačka - 1:0. Po vstřelené brance se trenér Vychopeň snažil oživit hru Kociolkem Honzou, který přišel místo Tomáše Kalety. Do hry se dostal i Ondra Hanzel, jenže k vyrovnání to nevedlo. Naopak v 74. minutě měl gól na kopačce Makúch, ale jeho střela hlavou šla těsně mimo hostující branku. V 83. minutě přidal Brušperk další branku. Blahut vysunul za obranu střídajícího Staňka, a ten přesnou střelou navýšil domácí vedení - 2:0. Do konce utkání se již nic zajímavého nestalo. Zápas tak skončil zaslouženou výhrou Brušperku 2:0.

Branky: 70. Blahut Jan, 83. Staněk Lukáš, ŽK: 42. Kroužek Jiří, 75. Novák Libor, Rozhodčí: Takáč Tibor - Seidler René, Žáček Marek, Počet diváků: cca 200

SK Brušperk: Drobec - Cigánek, Vančo, Makúch J., Manďák - Vodvářka (20. Ručka), Havránek (68. Koval), Blahut, Demel - Šlesinger (76. Staněk), Galajda. Trenér: Dostalík Leon

FK Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Novák - Pařík M., Dorozlo, Korzeniowski, Žyla D. (77. Hanzel) - Kaleta (73. Kociolek Jan), Smiga (46. Béreš). Trenér: Vychopeň Tomáš