Baník neudržel vedení a ve Veřovicích prohrál 1:3

Baník začal na hřišti Veřovicích velmi dobře. Brankový účet zápasu otevřel ve 39. minutě Tomáš Izaiáš, který po rohu dostal Baník do vedení - 0:1! To ovšem netrvalo příliš dlouho, ve 41. minutě vyrovnal po volném přímém kopu hlavou Jan Valošek. Tímto také skončil první poločas, ve kterém byl Baník jasně lepším týmem, ale skóre bylo nerozhodné 1:1. Do druhého poločasu vstoupil lépe Baník, který svého soupeře opět přehrával, ale druhá branka přišla na domácí straně, kterou po chybě dvou zkušených hráčů Baníku Davida Dorozla a Aleše Věčorka v 68. minutě vstřelil opět Jan Valošek - 2:1. V 77. minutě přidal třetí branku domácí opět Jan Valošek, která mu byla připsaná po vlastní brance Hromady, který již nestihl zastavit akci domácího týmu po chybě obrany Baníku. Veřovice tak porazily Baník 3:1.

AFC Veřovice - FK Baník Albrechtice 3:1 (1:1)

Tento týden museli hráči Albrechtic cestovat ke svému soupeři do Veřovic. Veřovický tým se v probíhající sezóně pohybuje na vrcholu tabulky a tak Baníkovce nečekalo nic jednoduchého. Trenér Vychopeň udělal v sestavě pár změn: za Korzeniowského nastoupil Hromada, který se objevil na postu středního záložníka a na kraj levé zálohy se vrátil mladík Izaiáš, který nastoupil v základní sestavě místo Béreše.

Do zápasu na velmi podmočeném terén kde i místy na hřišti byli kaluže vstoupili velmi aktivněji Baníkovci, kteří byli aktivnější a měli častěji míč na svých kopačkách, ale první velkou příležitost měl domácí Valošek, který postupoval sám na branku, ale brankář Hekera ho vychytal. Baník se v útoku poprvé ukázal v 9. minutě, kdy střela Jana Kociolka letěla těsně nad bránu domácích. Ve 14. minutě zahrávali Baníkovci rohový kop z kopačky Dorozla po kterém míč proletěl celý vápnem a ke smůle Baníku ho nikdo nedostal do branky. Běžela 19. minuta a po přihrávce Goje hlavičkoval těsně mimo tři tyče domácí branky Izaiáš. Izaiáš byl při chuti a o pár minut později musel jeho další pěknou střelu zlikvidovat gólman domácích. Ve 26. minutě po dalším rohu Dorozla netrefil míč na zadní tyčce před prázdnou brankou Kroužek. Ve 39. minutě se Baníkovci konečně po zásluze dočkali vedoucí branky. Hromada zahrával rohový kop, míč se dostal po prodloužení na přední tyčce Jakubem Kociolkem po odrazu od gólmana až k Tomášovi Izaiášovi, který jej bez zaváhání poslal do veřovické branky - 0:1.  Vedení Baníku však dlouho nevydrželo. Ve 41. minutě měli domácí k dispozici těsně před šestnáctkou volný přímý kop, který zahrával domácí Radim Košelík a poslal přesný centr na nabíhajícího Jana Valoška a ten zakončil hlavou přesně a Hekera byl bez šance - 1:1. Po tomto vyrovnávacím gólu chybělo do konce první půle něco málo přes čtyři minuty, za které se nic zajímavého nestalo a po prvním poločase ve kterém byl Baník jasně lepším týmem, tak byl stav nerozhodný 1:1.

Úvodní minuty druhého dějství patřily, stejně jako skoro celý první poločas Baníku. I když byl stav nerozhodný, tak Veřovice se z prvního poločasu nepoučily a stále to zkoušely vysokými nakopávanými míči, které albrechtičtí hráči odvraceli bez zaváhání. Naopak směrem dopředu se Veřovice dostávaly velmi sporadicky. První možnost ve druhém poločase měl v 51. minutě dobře hrající Karel Hromada, který vyslal ze šestnáctky pěkný pokus, ale ten ke smůle Baníku skončil nad brankou domácích. Územní převaha přinesla Baníku odměnu. V 56. minutě se dostal po pěkné přihrávce ve vápně k míči Jan Kociolek, který bez problémů prostřelil domácího brankáře a poslal míč do sítě. Ovšem pomezní rozhodčí Žáček odmával údajný ofsajd. Po této sporné situaci se k ojedinělé šanci dostal domácí Košelík, jehož střelu vyrazil na roh brankář Hekera. V 60. minutě přišla největší šance Baníku ve druhém poločase. Centr Aleše Věčorka odhlavičkoval domácí obránce před šestnáctku na kopáčky Dorozla, který vyslal tvrdou střelu, Dorozlův pokus domácí gólman jen vyrazil před dobíhajícího Jakuba Kociolka, ale ten tísněn domácím obránce míč v obrovské příležitosti za záda domácího gólmana nedostal. Dalším možnost na změnu skóre Baníku přišla v 68. minutě, kdy domácí hráč po přizemním centru Jana Kociolka si malém míč srazil do vlastní branky. Baník tak stále čekal na vedoucí branku, která by byla zasloužena, ale nestalo se a tak udeřilo na druhé straně. V 68. minutě na polovině soupeře obral domácí Košelík o míč Dorozla a přihrál nepřesně na Jana Valoška a míče se zmocnil kapitán Baníku Aleš Věčorek, kterého napadal domácí hráč a místo toho aby si kapitán Baníku pomohl s brankářem nebo odkopl míč do autu tak zkoušel na dotírajícího Jana Valoška klíčku, a to se mu vymstilo, jelikož domácí útočník obral stopera Baníku o míč a v tváři - tvář brankářovi Albrechtic nezaváhal a prostřelil Hekeru - 2:1. Baníkovce tato branka očividně poškodila a domácí se v 77. minutě radovali potřetí. Košelík se dostal k odraženému míči po špatném centru a podnikl rychlý protiútok, na jehož konci našel na šestnáctce volného Jana Valoška, který si míč zpracoval a ani nemusel zakončovat a míč skončil za zády brankáře Hekery, jelikož dobíhající Hromada nešikovně vypíchl míč domácímu útočníkovi tak že ho poslal do sítě - 3:1. Zbytek utkání se odehrával povětšinu na polovině domácích, ale již se nic zajímavého nestalo a tři body tak zůstali ve Veřovicích po výsledku 3:1.

Hráči Baníku byli proti domácímu celku skoro po celý zápas lepším týmem, ale srazily je chyby vlastních zkušených hráčů, kteří tak připravili albrechtické hráče o bodový zisk. Baník si tak z Veřovic odvezl porážku 3:1. Na kontě Baníku tak zůstává 11 bodů, co ho pasuje na 9. místo soutěžní tabulky. V příštím mistrovském utkání se tým trenéra Tomáše Vychopně představí na domácí půdě v neděli, kdy od 14 hodin přivita druhý celek tabulky SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm.

Branky: 41., 68. a 77. Valošek Jan - 39. Izaiáš Tomáš, ŽK: 67. Černoch Martin - 41. Kociolek Jan, 41. Hromada Karel, Rozhodčí: Beran Jan - Fanc Josef, Žáček Marek, Počet diváků: cca 80

AFC Veřovice: Fojtík - Matuš M., Černoch, Adamec, Švolba (78. Pítr) - Kunc, Košelík, Matuš O. (84. Najvar), Knybel - Satek, Valošek. Trenér: Štěpán Ladislav

FK Baník Albrechtice: Hekera - Žyla D., Věčorek A., Kroužek, Wojtyna - Kociolek Jakub, Hromada, Dorozlo (73. Korzeniowski), Izaiáš - Kociolek Jan, Goj. Trenér: Vychopeň Tomáš