Baník neveze z Raškovic ani bod, domácí tým vyhrál 1:0

Překvapivě s prázdnou odjíždějí z Raškovic albrechtičtí fotbalisté. V nedělním odpoledním zápase nestačili na domácí Pražmo - Raškovice, které tak mohlo oslavit hubenou jednobrankovou výhru. O osudu utkání a vítězství rozhodla branka z pokutového kopu ve 35. minutě, který proměnil domácí Ondřej Kacíř. A tým Baníku tak z Raškovic odjel s prohrou 1:0 a bez bodů.

TJ Pražmo-Raškovice - FK Baník Albrechtice 1:0 (0:0)

Nejenom pokutový kop rozhodl o tom, že albrechtičtí hráči odcházeli po zápase se svěšenou hlavou. Zbytečně se náš tým přizpůsobil hře soupeře a nakopávanými míči si komplikoval cestu za vysněným gólem. Pokud jsme dali míč na zem, dokázali jsme svého protivníka přehrávat.

Oba týmy nastoupili do utkání s taktikou neinkasovat. Dlouhé minuty se na trávníku nedělo nic zajímavého, co by stálo za zmínku. Když už se vyskytla nějaká šance, chyběl hráčům důraz v zakončení.  V 15. minutě se dostali ke slovu albrechtičtí. Izaiáš se dostal na levé straně k samostatnému uniku a běžel společně s Honzou Kociolkem na jednoho obránce, ale gól z této příležitosti nebyl. Albrechtický záložník totiž poslal míč svou střelou těsně vedle vzdálenější tyčce domácí branky. O dvě minuty později domácí Boráň nastřelil po centru břevno albrechtické branky. Po jednadvaceti minutách hry udeřili albrechtičtí. Kociolek Jan se dostal k zakončení, ale domácí brankář Kopecký prokázal dobrý postřeh a šanci Baníku zhatil. Po té přišel rozhodující moment celého utkání. Domácí se dostali ve 35. minutě k míči a sporný souboj v šestnáctce posoudil hlavní rozhodčí Kamil Tabášek jako penaltový a domácí měli možnost pokutového kopu, který proměnil Ondřej Kacíř a poslal domácí do vedení - 1:0. První poločas tak skončil lepé pro domácí, kteří vedli 1:0.

Po změně stran se do první vážnější příležitosti probojovali albrechtičtí. Ale střela Širokého, které předcházela krásná kombinace, neměla přesnost, a tak si s ní domácí brankář poradil. V 65. minutě mohli navýšit skóre domácí, ale proti byl Korzeniowski, který vykopl míč po střele domácí hráče z brankové čary do bezpečí. Na světelné tabuli naskočila 70. minuta a Baník měl obrovskou příležitost, kterou zneškodnil svým skvělým zákrokem domácí gólman Kopecký po centru Izaiáše útočníkovi Honzovi Kociolkovi. Baník dostal v závěrečných minutách domácí pod tlak. Ale několik možnosti ani závaru Baníkovci neproměnili. Proto se mohl domácí celek radovat ze tří bodů. Baník tak v posledním venkovním mistrovském utkání této sezóny prohrál těsně 1:0.

Poslední mistrovské utkání sezóny 2014/2015 sehraje A tým Baníku v sobotu 20. června, kdy hostí na domácím hřišti Bystřici. Utkání má začátek v 17:00 hodin.

Branky: 35. Kacíř Ondřej z pok. kopu, ŽK: 90. Kacíř Ondřej - 11. Parchanský Patrik, 29. Široký Miloš, 79. Kociolek Jan, Rozhodčí: Tabášek Kamil - Ham Tomáš, Viščor Michael, Počet diváků: cca 80

TJ Pražmo-Raškovice: Kopecký - Kopecký - Škola, Špadt, Farský, Klimek - Šalata, Juřica (73. Škapa J.), Škapa R., Musil - Kacíř, Boráň. Trenér: Onufer Miroslav

FK Baník Albrechtice: Směták - Korzeniowski, Věčorek A., Goj, Kroužek - Smiga (70. Kloza), Široký, Parchanský (60. Palowski S.), Izaiáš - Kociolek Jan, Wojtyna. Trenér: Kohút Dušan