Baník porazil Sedliště a veze domů tři body

V sedmém kole I.A třídy sk. B nastoupil Baník Albrechtice na půdě týmu TJ BDSTAV Sedliště. V úvodu měl Baník převahu a brzy se radoval z gólu. Po chybě domácí obrany se dostal k míči Jan Kociolek a ten zakončil přesně - 0:1. Ve 28. minutě Baník navýšil skóre. Jaroslav Goj se trefil přesně hlavou a překonal domácího gólmana - 0:2. Domácí ještě do poločasu snížil, když se prosadil ve 43. minutě domácí střelec Dominik Krejčok - 1:2. Tímto výsledkem skončila první půle. Do druhého poločasu vstoupili lepé Baníkovci, když se z přímého kopu prosadil přesnou střelou v 50. minutě David Dorozlo - 1:3. Domácím se podařilo už jen snížit na rozdíl jedné branky, když skóroval v 55. minutě Dominik Krejčok - 2:3. Poté Baník zasloužené vítězství již udržel a poprvé v novém ročníku bodoval na hřišti soupeře.

TJ BDSTAV Sedliště - FK Baník Albrechtice 2:3 (1:2)

Baník nastoupil ve stejné sestavě jako před týdnem doma se Stonavou. Sedliště nastoupilo téměř s totožnou jedenáctkou jako v minulém kole v Bystřici. Pohludku nahradil ve středu obrany Javorek a v záloze se objevila nová tvář Faruga, který nahradil z minulého utkání Filipa Koníčka, který zůstal jen na lavičce náhradníku. Úvod utkání se nesl ve znamení převahy Baníku, který se dostal také do první větší příležitosti, ze které se v 8. minutě radoval ze vstřelené branky. Po chybě v domácí obraně se k míči dostal Jan Kociolek, který zamířil přesně k tyčce a bránu neminul - 0:1. V 11. minutě hlavičkoval těsně nad domácí branku po centru Jana Kociolka útočník Baníku Jaroslav Goj, ale druhý gól Baníku nepřidal. Ve 14. minutě zahrávali naši fotbalisté rohový kop, který zahrával Jakub Kociolek a k jeho centru se dostal Jiří Kroužek, ale jeho pokus hlavou domácí brankář Majer chytil. Běžela 24. minuta a v obrovské příležitosti se objevil Jan Kociolek, ale bohužel branku netrefil. Za tři minuty po individuální akci se dostal ke střele Jaroslav Goj, ale jeho pokus domácí gólman vyrazil na rohový kop, ze kterého ve velmi nadějně pozici střílel Jan Kociolek těsně nad branku domácích. Baník byl v těchto momentech jasně lepší a domácí k ničemu vůbec neopouštěl. Ve 28. minutě bylo na straně Albrechtic ještě veseleji. To když po rohu Dorozla na zadní tyčce vrátil míč před branku Kroužek na volného Jaroslava Goje pro kterého nebyl problém dostat míč do sítě a zvýšit vedení Baníku na 2:0. Ve 32. minutě mohlo být pro domácí ještě hůře to, když se Baníkovci řítili sami ve třech na domácího gólmana, ale tuto možnost Baník nevyužil, jelikož pravý moment prováhal Jan Kociolek a z této šance nic nebylo. Ve 34. minutě se dostali do šance poprvé v utkání domácí, ale nic z této šance nebylo, jelikož stoper Kroužek odvrátil míč do bezpečí. Za minutu na to po rohu Jakuba Kociolka se dostal k míči David Dorozlo a poslal tvrdou střelu na branku, ale jeho pokus v bráně domácích neskončil, jelikož na brankové čáře pokus Albrechtického záložníka odvrátil jeden z domácích obránců a poté se dostal již míč do rukou domácího brankáře Majera. Ve 43. minutě se domácí dočkali snížení. Po akci domácího Sekaniny se dostal k míči Dominik Krejčok, jenž se štěstím překonal Hekeru - 1:2. Hned po vstřeleném gólu podnikli domácí rychlý protiútok a málem z toho byl vyrovnávací gól, ale to nedopustil brankář Hekera, který se vyznamenal skvělým zákrokem. A protože se do konce prvního poločasu již nic zajímavého nestalo, odcházelo se do šaten za stavu 1:2 pro Albrechtice.

V prvním poločase byl k vidění velmi ofenzivní fotbal hlavně ze strany Baníku, který se celkem snadno dostával přes obranu Sedliště do velkých šancí, ale i domácí tým měl na svých kopačkách ale až ke konci prvního poločasu velmi nadějné příležitosti se kterých vytěžil jen snížení. Baník mohl v první půli litovat především neproměněného samostatného úniku Jana Kociolka, ale i dalších šancí.

Zajímavý zápas pokračoval i ve druhém poločase. V úvodu druhého poločasu měli možnost domácí volného trestného kopu, ale tuto možnost nevyužili, jelikož míč skončil vedle Hekerovi branky. V 50. minutě pak již přišel třetí gól do sítě domácího Majera. Těsně před šestnáctkou byl faulován Jakub Kociolek a Baník měl možnost volného přímého kopu, kterého se ujal David Dorozlo, jenž perfektně technickou střelou do růžku domácí branky zvýšil na 1:3. Baník tak zaslouženě vedl již o dvě branky. Ovšem domácí v 55. minutě po nedorozumění hostující obrany snížili střelou Dominika Krejčoka k tyčce na rozdíl jediného gólu - 2:3. V 57. minutě přišla velká šance Sedliště na vyrovnání. Kdy domácí Krejčok nastřelil v uniku na brankáře Hekeru tyčku a míč se od tyče dostal na kopáčky domácího hráče Kaňoka, který vyslal střelu, kterou vyrazil gólman Baníku Hekera na tyčku. Poté již dostali obránci Baníku míč do bezpečí. Baník tak podržel Aleš Hekera, který se prezentoval velmi dobrými zákroky a i díky němu Baník tak stále vedl. A v 60. minutě trenér Baníku poprvé střídal, když do hry poslal ofenzivního hráče Daniela Žylu, který nahradil Jiřího Kroužka. Zhruba od 60. minuty začínal mít Baník zápas opět více ve své moci, a protože se v sobotu v Sedlišti opravdu hrálo velmi ofenzivní utkání, přicházeli i další šance. V 63. minutě se po přihrávce Dorozlo dostal do obrovské šance Jaroslav Goj, ale branku ze značky pokutového kopu přestřelil. Zanedlouho mohl přidat ještě jeden gól opět z přímého volného kopu Dorozlo, ale albrechtického záložníka vychytal tentokrát domácí brankář Majer, který střelu Dorozlo vyrazil na rohový kop. Další možnost Baníku měl Jan Kociolek, ale ani on nevstřelil čtvrtý gól Albrechtic. V 76. minutě přišla další šance Baníku, kdy se po přihrávce Goje objevil před brankářem volný Izaiáš, ale i jeho střele chyběla přesnost. Tento hráč Baníku měl další příležitost na vstřelení branky v 77. minutě, ale opět mířila jeho střela jen vedle domácí branky. S přibývajícím časem se domácí přeci jen začali smiřovat s porážkou a Baník navzdory svému vedení nehodlal jen bránit. A to šlo vidět, jelikož Baník stále držel míč na svých kopačkách a vytvářel si další šance. V 80. minutě se po přihrávce Wojtyny dostal před branku Jan Kociolek, ale místo toho aby vstřelil čtvrtý gól Baníku tak se tak nestalo, jelikož pokus útočníka Baníku zneškodnil domácí brankář. Poslední možnost v utkání na vstřelení branky měl útočník Albrechtic Goj, který ale opět svoji šanci neproměnil v gólovou radost. Baník měl ve zbývajících závěrečných minutách zápas pod kontrolou a tak se skóre již neměnilo. Albrechtice z celkového pohledu zaslouženě zvítězily 3:2, a to skóre ve prospěch Baníku mohlo být daleko vyšší v případě proměněných šanci, ale i tak Baník zvítězil a připisuje si do tabulky důležité cenné tři body.

Pevně věříme, že tato výhra na hřišti soupeře přivede do ochozů stadionu větší počet diváků. V neděli 28. září od 16 hodin hostíme nebezpečný Vratimov v čele exligovým Martinem Lukešem. Přijďte Baník podpořit.

Branky: 43. a 55. Krejčok Dominik - 8. Kociolek Jan, 28. Goj Jaroslav, 50. Dorozlo David, ŽK: 32. Majer Daniel, 52. Javorek Dalibor - 54. Kociolek Jakub, 54. Korzeniowski Marek, Rozhodčí: Karas Michal - Havlík Přemysl, Konderla Jakub, Počet diváků: cca 60

TJ BDSTAV Sedliště: Majer D. - Hybel, Javorek, Foukal, Kmošťák - Bílek - Mokroš, Sekanina, Faruga (70. Koníček F.), Kaňok - Krejčok. Trenér: Nesrsta Petr

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Kroužek (60. Žyla D.), Wojtyna - Kociolek Jakub, Dorozlo, Korzeniowski, Izaiáš - Goj, Kociolek Jan (82. Šlampiak). Trenér: Vychopeň Tomáš