Baník prohrál s Vratimovem 2:6

Po minulé výhře na půdě Sedliště nastoupilo A mužstvo Baníku v osmém kole I.A třídy sk. B v dalším mistrovském utkání a to doma proti týmu FC Vratimov. Vstup do utkání baníkovcům vyšel skvělé. Již v 1. minutě nacentroval Izaiáš na Karla Hromadu a ten se nemýlil - 1:0 pro Baník. Ve 20. minutě ale vyrovnal kapitán hostů Radim Pešek, který dorazil odražený míč od tyčky do branky - 1:1. Ve 38. minutě se po centru dostal k míči Tomáš Tříska a poslal hosty do vedení - 1:2. O pár minut později předvedli vratimovští podobnou akci jako u druhého gólu, kdy zakončoval hlavou opět Radim Pešek a bylo to již 1:3 pro hosty. První poločas tak skončil výsledkem 1:3 ve prospěch hostů z Vratimova. Do druhé půle vkročili lépe hosté, kteří zásluhou Stanislava Třísky vstřelili čtvrtou branku. Domácí Baník snížil v 64. minutě. Druhou branku na svědomí Baníku měl David Dorozlo, který dorazil do sítě centr Šlampiaka. Poté padli ještě dvě branky a obě do domácí sítě. Nejdříve vstřelil pátou branku hostů v 82. minutě Martin Kašuba a poté v 83. Minutě uzavřel skóre utkání Luboš Batfalský na konečných hrozivých 2:6. Baník tak doma s Vratimovem sice vstřelil dvě branky, ale také šestkrát inkasoval a doma tedy prohrál vysokým výsledkem 2:6.

FK Baník Albrechtice - FC Vratimov 2:6 (1:3)

V dalším mistrovském utkání čekalo Baníkovce domácí souboj s týmem FC Biocel Vratimov, který se nachází ve fotbalové euforii, neboť v minulém kole doma porazily hráče Bystřice vysoko 5:1. Baníkovce tak nečekal vůbec lehký úkol. Ještě dodáme, že Vratimov nastoupil v sestavě s exligovým kapitánem Baníku Ostrava Martinem Lukešem. Vratimovští přijeli v plně sestavě za to trenér Baníku Tomáš Vychopěn se musel obejít bez několika hráčů základní sestavy, která se albrechtickému trenérovi začala rozsypávat v týdnu, ze které vypadli Goj, Béreš, Kroužek, brankář Hekera a pár hodin před utkáním i nemocný Žyla Daniel. Navíc Dorozlo hrál s pohmožděným kotníkem a kapitán Aleš Věčorek s pohmožděným lýtkem. Plus o poločase musel odstoupit ze hry zraněný Korzeniowski. Trenér Baníku Albrechtic mohl počítat ale i dva návraty do sestavy kdy se uzdravil Karel Hromada a Ondřej Čoček.

Zbytek informaci z utkání (šance, góly) dodáme později.

Branky: 1. Hromada Karel, 64. Dorozlo David - 20. a 43. Pešek Radim, 38. Tříska Tomáš, 52. Tříska Stanislav, 82. Kašuba Martin, 83. Batfalský Luboš, ŽK: 78. Věčorek Aleš - 8. Valla Tomáš, 29. Klejnot Ondřej, 37. Pohludka Jakub, Rozhodčí: Tobola Kamil - Jantoš Pavol, Dytková Šárka, Počet diváků: cca 110

FK Baník Albrechtice: Směták - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Kociolek Jakub, Korzniowski (46. Šlampiak), Dorozlo, Izaiáš (46. Novák) - Hromada, Kociolek Jan (76. Smiga). Trenér: Vychopeň Tomáš

FC Biocel Vratimov: Kubala - Klejnot (74. Vujtík), Valla, Pešek, Kašuba - Lukeš, Skoupý, Pohludka (83. Tříska A.), Tříska St. (86. Pojezdala) - Tříska T. (67. Batfalský). Trenér: Hořínek Jiří