Baník s Bystřicí remizoval 2:2

Ve 25. kole I.A třídy se utkal albrechtický Baník s týmem TJ Bystřice. Od úvodního hvizdu byla na baníkovcích vidět chuť po vítězství a byli lepším týmem. Svoji převahu dokázal tým Tomáše Vychopně zúročit už v 5. minutě, kdy se do černého trefil krásnou střelou Jiří Kroužek. Hosté z Bystřice, ale dokázali na vedoucí branku rychle odpovědět, když se prosadil v 7. minutě Aleš Kluz. Baník dokázal vstřelit v prvním poločase, ale ještě jednu branku, když zamířil přesně hlavou v 45. minutě David Dorozlo. Ve druhém poločase padla jen jedna branka, a to v 52. minutě z kopáčky Jiřího Lachowicze, který dorazil po střele míč do prázdně branky. Utkání tak skončilo 2:2.

FK Baník Albrechtice - TJ Bystřice 2:2 (2:1)

V základní sestavě Baníku se v zápase představil uzdravený kapitán Aleš Věčorek, naopak chyběli Miloš Široký, Marek Pařík a opět Ondra Čoček. Pouze na lavičce náhradníků zůstal od začátku utkání Tomáš Kaleta.

Úvod utkání přinesl aktivní hru Baníku. Hned z první šance totiž padla první branka utkání. V 5. minutě střílel po centru před brankou Korzeniowski, ale trefil jen gólmana Gaszczyka, ovšem odražený míč se dostal na kopačky Jiřího Kroužka, který z póza šestnáctky poslal krásnou střelu na vzdálenější tyčku a otevřel skóre utkání - 1:0. Baníkovci ale dlouho nevedli, protože v 7. minutě po dlouhém autu se dostal k míči se štěstím Aleš Kluz a nečekanou střelou vyrovnal na - 1:1. Další šance na vstřelení branky přišla v 11. minutě když střílel nebezpečně Danek Žyla, jeho pokus ale brankář Bystřice zneškodnil. Bystřici se naskytla ve 14. minutě velká šance na vstřelení druhého gólu, kdy po faulu na Lachowicze kopal trestný kop z hranice vápna Faruga. Jeho pokus, který mířil přesně do branky brankář Hekera skvělým zákrokem vyrazil do tyčky a Hekera si poradil i s následnou dorážkou. Ve 36. minutě se dostal za hranici šestnáctky k míči Tomáš Věčorek a vyslal velmi nebezpečnou střelu se kterou si, ale skvělé poradil hostující brankář Gaszczyk. V 45. minutě přišel druhý gól Baníku. Na pravé straně se dostal k míči Radim Smiga a počkal si, až si jeho spoluhráči naběhnou před bránu. David Dorozlo si na centr naběhl nejlíp a hlavou zakončil přesně - 2:1. První půle už nic nepřinesla a Baník tak zaslouženě vedl 2:1.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s cílem vyrovnat a to se jim nakonec povedlo, když v 52. minutě vyslal na branku Baníku střelu hostující Samek. Jeho dobrý pokus brankář Hekera jen vyrazil před bystřického Jiřího Lachowicze, který již neměl problém dostat míč do sítě - 2:2. Baník po inkasovaném gólu byl na hřišti lepším týmem. V 62. minutě měli Baníkovci blízko k třetímu gólu. David Dorozlo se objevil po centru sám před brankářem. Jeho střele ale v brance neskončila, skvělým zákrokem se vyznamenal gólman Gaszczyk. V 65. minutě měli domácí hráči další šanci na vstřelení branky, a to z kopačky Libora Nováka jeho pokus ale skončil v náruči brankáře. V 71. minutě přišla největší šance Baníku na třetí gól. Marek Borka poslal přesnou přihrávku na Tomáše Věčorka, který však tváři - tvař brankaři neskóroval. O sedm minut později přišla další šance Baníku, kdy po centru z přímého kopu střílel těsně vedle hlavou Tomáš Věčorek. To byla zajímavá příležitost. Po neproměněných šancích Baníku zahrozili i hosté, a to v 89. minutě, když střídající Drong šel sám na brankáře Hekeru. Bystřický hráč Drong, ale branku nezaznamenal, proti totiž byl brankář Hekera, který se blýskl skvělým zákrokem a poslední šanci hostu v utkání zneškodnil. Samotný závěr už žádnou šanci nepřinesl a utkání tak skončilo 2:2.

Branky: 5. Kroužek Jiří, 45. Dorozlo David - 7. Kluz Aleš, 52. Lachowicz Jiří, ŽK: 21. Kroužek Jiří, 35. Věčorek Tomáš - 71. Samek Miroslav, Rozhodčí: Broskevič Michal - Tabášek Kamil, Bednář Marcel, Počet diváků: cca 150

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Novák - Korzeniowski (84. Kociolek Jan), Dorozlo, Věčorek T., Žyla D. (69. Kaleta) - Beréš, Smiga (60. Borka). Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Bystřice: Gaszczyk - Rusz J., Bauman M., Samek, Cienciala J. - Sikora P. - Kluz A., Faruga, Sniegoň (78. Drong) - Lachowicz, Teofil (90. Blažek). Trenér: Koloničný Miloš