Baník s Petřvadem na Moravě jen remizoval

Ve 21. kole I. A třídy skupiny B se fotbalisté Baníku představili domácím fanouškům v zápase proti Petřvaldu na Moravě. Úvodní minuty patřili albrechtickým fotbalistům, už v 8. minutě Miloš Široký vyslal přesnou střelu a poslal Baník do vedení. Ve druhém poločase byly k vidění tři branky. Hostující Jiří Malúš v 72. minutě vyrovnal a v 79. minutě poslal hosty do vedení, a když se zdálo, že si tým Petřvaldu odveze tři body, tak udeřilo na druhé stráně, když se přesně trefil s pomoci teče obránce Tomáš Věčorek. Utkání tak skončilo nerozhodně 2:2.

FK Baník Albrechtice - TJ Petřvald na Moravě 2:2 (1:0)

Utkání začalo opatrně na obou stranách. První šance přišla v 8. minutě a byl z toho první gól zápasů, Miloš Široký se dostal na šestnáctce k míči a přesnou střelou k tyčce hostující branky otevřel skóre utkání - 1:0. Na druhé stráně mohl vyrovnat Válek proti, ale byl brankář Hekera, který skvělým zákrokem zamezil vyrovnání. Do konce první půle se hrálo především ve středu hřiště bez vážnějších šanci, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Baník. Druhý poločas se hrál opět především ve středu hřiště. První šanci ve druhém poločase měl domácí Pařík Marek, ten ale v nadějně pozici nestřílel, ale přihrál obsazenému Bérešovi. Takže z nadějné šance nebylo nic. V 58. minutě mohli diváci zhlednout sporný moment, když v souboji upadl s obráncem Petřvaldu Tomáš Kaleta, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. V 64. minutě vyslal střelu z hranice šestnáctky Dorozlo a jeho střela proletěla jen těsně kolem hostující branky. Hosté měli první vážnější šanci v 72. minutě a z této šance přišel vyrovnávací gól, když z pravé strany vyslal do šestnáctky Musil centr, na který si naskočil Jiří Malúš, a ten se do prázdné branky nemýlili a přesnou hlavičkou vyrovnal - 1:1. Tato branka nebyla poslední v utkání. Další branka totiž přišla v 79. minutě a byli to opět hosté, kteří se radovali ze vstřeleného gólu. Střelce druhé branky byl opět Jiří Malúš, který dostal přihrávku na hranici ofsajdové pozici a střelou brankáře Hekeru se štěstím prostřelil - 1:2. Zdálo se, že si hosté sebou domů povezou tři body, ale nestalo se tak, protože v 86. Minutě vyrovnal Tomáš Věčorek, který s pomoci teče jednoho z obránců prostřelil brankáře hostů - 2:2. Utkání mezi týmy Baník Albrechtice a Petřvald na Moravě tak skončilo nerozhodně 2:2.

Baník se nepodařilo napravit špatné utkání v Šenově. Baníkovci tak stále na jaře čekají na první domácí výhru.

Branky: 8. Široký Miloš, 86. Věčorek Tomáš - 72. a 79. Malúš Jiří, ŽK: 24. Široký Miloš, 33. Věčorek Aleš - 26. Huvar Radek, 51. Malúš Jiří, Rozhodčí: Beran J. - Ondračka Milan ml., Szkuta Pavel, Počet diváků: cca 100

FK Baník Albrechtice: Hekera - Hanzel, Věčorek A., Věčorek T., Čoček - Pařík M. (66. Novák), Korzeniowski, Dorozlo, Široký - Kaleta (72. Kroužek), Béreš (79. Kociolek Jan). Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Petřvald na Moravě: Müller - Paulus P., Jaroš M., Noštinský, Huvar R. - Musil, Válek, Šarina (91. Gaži), Jaroš V. - Malúš, Koprajda (90. Mácha). Trenér: Huvar Zdeněk