Baník se poprvé představí doma. Hraje s týmem Raškovic

Nový ročník I.A třídy sk. B se již rozběhl a albrechtický Baník má za sebou první zápas v sezoně 2014/2015. Ten sehráli svěřenci trenéra Tomáše Vychopně v Bystřici, odkud bohužel odjeli s prázdnou. Šanci na reparát budou mít baníkovci v domácí premiéře, která se uskuteční již v neděli 24. 8. v 17:00. Soupeřem bude Baníku tým z Frýdecko-Místecká, TJ Pražmo-Raškovice.

Baník měl v Bystřici našlápnuto na vítězství. Odjel ale s porážkou

První zápas v nové sezoně si baníkovci odbyli v Bystřici. Zde nastoupili se třemi novými a staronovými tvářemi v základní sestavě - krajními obráncem Kulhánkem, záložníkem Hromadou a útočníkem Gojem. Do druhého poločasu nastoupil i navrátilec z hostování Jan Kociolek.

Baník na stadionu neoblíbeného soupeře rychle prohrával, když se v 5. minutě přesně trefil střelec Noga. Vstup do utkání měli tak domácí skvělý, Baník byl ale lepší než domácí borci. Ovšem ve 40. minutě se prosadil domácí Samek a bylo to 2:0. Ve druhém poločase domácí zvýšily v 65. minutě na 3:0 zásluhou Nogy, který stal ale v ofsajdové pozici. Baníkovci však zabrali i za stavu 3:0, kdy svými brankami srovnali skóre. Nejdříve snížili na 3:1 kapitán Aleš Věčorek a poté dvěma trefami v rychlém sledu srovnal mladík Izaiáš. Baník tak ale i tak odjel domů s prázdnou, jelikož v 89. minutě nepochopitelně odpískl prý za „řeči nepřímý volný kop hlavní rozhodčí Pasterčák před pětkou Hekerovi branky a tuto možnost v podobě čtvrtého a vítězného gólů domácí využili. Baník tak prohrál v úvodním kole 4:3.

Raškovice na úvod porazili silnou Čeladnou

To raškovickému Pražmu vyšel vstup do soutěže na výbornou. Na domácím trávníku totiž tým okolo trenéra Onufera přivítal Čeladnou, velmi silného protivníka. A premiéra to byla jako hrom. Ve 24. Minutě poslal domácí do vedení Vochta a krátce před přestávkou zahrával Juřica standardní situaci a Kacířovi stačilo míč hlavou jen líznout, čímž zajistil svému týmu tři body. Raškovice se navíc podle slov kouče Dostalíka prezentovaly velice slušným výkonem, což značí, že náš tým nečeká v neděli jednoduchý mač.

V kádru Raškovic v současné době figuruje například mladý útočník Tomáš Boráň, který v klubu hostuje z Frýdku-Místku. Pražmo naopak, opustil zkušený ligou ostřílený borec Peter Drozd, který se plně věnuje trenérské činnosti. Na soupisce Raškovic nalezneme hned několik zajímavých jmen. Jmenujme například kapitána Špadta, který již působí v Raškovickém dresu několikátou sezonu.

Raškovice porazili Baník jen jednou

Při pohledu na bilanci vzájemných zápasů se dá říct, že Raškovice jsou pro Baník poměrně hodně oblíbeným soupeřem. Albrechtice se totiž s tímto týmem utkal celkem devětkrát, a to jednou v přátelském utkání (Baník - Raškovice 1:0) a osmkrát v mistrovských utkáních. Zde Baník Raškovice pětkrát porazil, dvakrát remizoval a jednou odešel poražen, a to na jaře minulé sezóny. Zatím poslední zápas se odehrál, jak už bylo zmíněno na jaře v Raškovicích, kde domácí tým porazil Baníkovce 3:1.

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: RAŠKOVICE - BANÍK 1:1, BANÍK - RAŠKOVICE 3:0

Sezona 11/12: BANÍK - RAŠKOVICE 4:1, RAŠKOVICE - BANÍK 0:1

Sezona 12/13: BANÍK - RAŠKOVICE 3:3, RAŠKOVICE - BANÍK 0:5

Sezona 13/14: BANÍK - RAŠKOVICE 6:0, RAŠKOVICE - BANÍK 3:1

Přijďte hráče povzbudit, aby získali první tři body!

Baník čeká premiérový zápas na domácí půdě, u čehož by žádný správný fanoušek neměl chybět. Hraje se v neděli 24.8. v 17:00.

Předzápasové statistiky

Poslední zápasy obou soupeřů:

Bystřice - Baník 4:3 (2. kolo I.A třídy sk. B 2014/2015)
Baník: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Žyla D. (46. Kroužek), Kociolek Jakub, Hromada (65. Korzeniowski), Izaiáš - Goj, Béreš (46. Kociolek Jan)
Branky: 5., 65. a 89. Noga, 40. Samek - 80. a 82. Izaiáš, 68. Věčorek A.

Raškovice - Čeladná 2:0 (2. kolo I.A třídy sk. B 2014/2015)
Raškovice: Kopecký - Šalata (42. J. Škola), Špadt, Farský, Kacíř - Kopřiva (61. Kučák), Juřica (91. Staněk), Škapa, Musil (87. Kotásek) - Boráň (79. Koláček), Vochta
Branky: 24. Vochta, 43. Kacíř

Poslední vzájemný zápas:

Raškovice - Baník Albrechtice 3:1 (26. kolo I.A třídy sk. B 2013/2014)
Raškovice: Škarabela - Šalata, Špadt, Farský, Kacíř - Vochta (83. Kučák), Škola V. (74. Koláček), Juřica, Musálek (89. Platoš) - Boráň, Škapa (65. Klimek)
Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Věčorek T., Čoček - Kociolek Jakub, Pařík M. (59. Rohel), Dorozlo, Žyla D. - Béreš (69. Smiga), Korzeniowski (54. Novák)
Branky: 38. Boraň z pok. kopu, 62. Farský, 81. Klimek - 79. Věčorek T.