Baník se rozloučil s fanoušky skvělým způsobem! Nastřílel Raškovicím šest branek

V neděli 3. listopadu čekalo na hráče Baníku v rámci 13. kolo I.A třídy sk. B dalším mistrovském utkání, ve kterém svěřenci Tomáše Vychopně přivítali na domácí půdě tým TJ Pražmo-Raškovice. Tento zápas měli naši hráči od začátku pod kontrolou, což se také projevilo na skóre. Jako první se trefil ve 32. minutě Tomáš Věčorek, který si míč zpracoval a následnou střelou dal na 1:0. Ve 39. minutě po přihrávce Libora Nováka skóroval opět Tomáš Věčorek. První poločas tak skončil výsledkem 2:0 pro Baník. Ve druhém poločase se hrálo jen na jednu branku, a to na hostující, to potvrdili i další góly Baníku. V 61. minutě zvyšoval Emil Béreš už na 3:0. O tři minuty později to bylo již 4:0, kdy třetí brankou v utkání zaznamenal výborně hrající Tomáš Věčorek. Další branka přišla hned za minutu, a to v 65. minutě, když po přihrávce Libora Nováka skóroval Robert Schimke - 5:0. Poslední slovo měl v 75. minutě střídající Radim Smiga, který po přihrávce Tomáše Věčorka uzavřel na konečných 6:0. Baník tak zaslouženě slaví zisk dalších tří bodů a pokračuje tak v sérii neporazitelnosti, která trvá již sedm utkání.

FK Baník Albrechtice - TJ Pražmo-Raškovice 6:0 (2:0)

Baník nastoupil do tohoto utkání skoro se stejnou sestavou jako v minulém utkání na půdě Frenštátu, kde Baník zvítězil 2:1. Trenér Tomáš Vychopeň udělal jen jednu změnu, a to vynucenou kvůli zranění, když zraněného Davida Dorozla nahradil ve středu zálohy Marek Pařík.

Do zápasu vstoupil Baník se snahou o aktivitu. První šanci si však vytvořil tým Raškovic. Již v 1. minutě mohl skóre otevřít Juřica, z nadějné pozice však jeho střela letěla hodně vysoko nad brankou Baníku. Po této příležitosti hostů převzal míč na své kopačky Baník a začal si vytvářet šance. Ve 4. minutě nebezpečně z hranice šestnáctky střílel Libor Novák, ale jeho střelu brankář Šupolík zneškodnil. O chvíli později měl velkou příležitost po střele Schimkeho úplně volný Marek Pařík, gólman Šupolík byl, ale na místě a střelu Marka Paříka skvělé vyrazil. Poté přišla další velká příležitost Baníku. Po rohovém kopu se dostal k míči Miloš Široký a vyslal střelu, která skončila na břevně hostující branky. O minutu později měl Baník další možnost na vstřelení branky. Střela Libora Nováka však letěla jen těsně mimo raškovickou branku. V další šanci ve 32. minutě již Baník šel do vedení. Béreš potáhl míč po levé straně, nasměroval přihrávku na Tomáše Věčorka, který si míč zpracoval a následnou střelou překonal Šupolíka v brance raškovického týmu - 1:0. Tomáš Věčorek mohl přidat další gól vzápětí, ale jeho střela po přihrávce Kroužka minula horní růžek hostující branky jen těsně. Ve 32. minutě střílel Marek Pařík, jeho pokus však brankář Šupolík zneškodnil. Ve 39. minutě měli diváci možnost vidět velmi pěkný moment. Libor Novák po kraji utekl obráncům hostů, a zpětnou přihrávkou našel naprosto přesně nabíhajícího Tomáše Věčorka, který střelou, na kterou neměl gólman Šupolík možnost dosáhnout poslal míč do sítě a Baník do vedení - 2:0. Po druhém gólu se hra chvíli odehrávala ve středu hřiště. Zanedlouho si Baník ale začal vytvářet další šance, ale ani jednu ze svých šanci už Baníkovci v prvním poločase nevyužili, a tak se poločasové skóre 2:0 už neměnilo.

O poločase trenér hostů Jiří Škola udělal dvě změny, když místo mladého Šalaty poslal do hry sebe a místo mladého Koláčka poslal do hry Tomáše Vochtu. První šance druhého dějství přišla v 58. minutě, kdy po rohu hlavičkoval těsně vedle Tomáš Věčorek, který hned se objevil další šanci, ale opět po centru tentokrát nohou střílel těsně vedle, a tak na svůj třetí gól stále čekal. V 60. minutě měl opět šanci na další gól Baníku Tomáš Věčorek, a ani tentokrát mu nebyl souzen třetí gól, když opět těsně minul branku hostů. Další branka Baníku přeci jen padla, a to v 61. minutě, když po perfektní přihrávce Čočka se dostal za obranu hostů Emil Béreš, který si počínal důrazně, a to se mu vyplatilo, brankáře prostřelil tvrdou střelou - 3:0. Raškovice baníkovskou obranu prověřovaly spíše sporadicky. Naopak Baník měl stále chuť do útočení. V 64. minutě důrazný Béreš obral u rohového praporku hostujícího Kacíře a ve správný okamžik nahrál volnému Tomášovi Věčorkovi, jenž tvrdou střelou pod břevno završil svůj hattrick - 4:0. Výborně hrající Tomáš Věčorek se tak třetí branku přece jen dočkal. A hned za minutu, a to v 65. minutě vstřelil Baník další branku. Libor Novák přesně předložil míč na malé vápno nabíhajícímu Robertovi Schimkemu, pro kterého nebyl problém skórovat - 5:0. V 74. minutě se mohli domácí fanoušci opět radovat ze vstřeleného gólu. Tomáš Věčorek se opět po pěkné kombinaci uvolnil přes obránce a naprosto přesnou přihrávkou našel před úplně prázdnou brankou střídajícího Radima Smigu, který přidal další a poslední gól Baníku - 6:0. Další možnost v utkání na další branku měli opět Albrechtičtí. V 85. minutě se krásně uvolnil přes dva obránce střídající Daniel Žyla a vyslal střelu, kterou brankář Šupolík vyrazil k volnému Kroužkovi, kterého ale opět vychytal gólman Šupolík, následně se odražený míč dostal k Širokému a ten ho vrátil zpět před branku, kde se k tomuto centru dostal volný Jakub Kociolek, který z malého vápna hlavičkou trefil tyčku hostující branky, od které se odrazil míč na šestnáctku k volnému Markovi Paříkovi, který vyslal střelu, a ta opět skončila na tyčce raškovické branky a následně v zamezí. Jako poslední v utkání mohl skórovat kapitán Aleš Věčorek, který vyslal technickou střelu levou nohou z hranice pokutového území pod břevno hostující branky, míč ale do branky nedoputoval, jelikož tento pokus kapitána Albrechtic brankář Raškovic Šupolík vyrazil na rohový kop. Baník se tak v posledním domácím mistrovském utkání v tomto roce rozloučil s fanoušky nejlépe, jak mohl, a to vítězstvím a ještě k tomu takovým jednoznačným výsledkem 6:0. Baník tak slaví další zisk tří bodů a pokračuje v sérii neporazitelnosti, která trvá již sedm utkání v řadě.

Hráči Baníku měli celý zápas pod kontrolou a byli lepším celkem. Raškovice se kromě několika nadějných možnosti v prvním poločase do vážnější šance nedostaly. Albrechtičtí hráči se snažili hrát kombinačně a neustále byli pro raškovickou obranu hrozbou. Nakonec Baník zaznamenal šest gólů. Ještě můžeme dodat, že po tomto vítězství skončí Baníkovci po podzimní části nejhůře na druhém místě, což je skvělý výsledek.

Branky: 32., 39. a 64. Věčorek Tomáš, 61. Béreš Emil, 65. Schimke Robert, 75. Smiga Radim, ŽK: 56. Pařík Marek, Rozhodčí: Papuga David - Juřička Jiří, Tobola Kamil, Počet diváků: cca 100

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Novák (78. Kociolek Jakub), Široký, Pařík M. (87. Korzeniowski), Schimke (81. Godyň) - Béreš (69. Smiga), Věčorek T. (83. Žyla D.). Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Pražmo-Raškovice: Šupolík - Šalata (46. Škola J.), Preči, Špadt, Kacíř - Koláček (46. Vochta T.), Škola V. (71. Škapa), Farský, Juřica - Vojkovský, Drozd. Trenér: Škola Jiří