Baník se rozloučil s podzimem vítězně, porazil nováčka z Dobratic 4:1

Poslední podzimní mistrovské utkání měl v sobotu 8. listopadu na programu albrechtický Baník, když na svém stadionu hostil nováčka z Dobratic. Naši hráči v prvním poločas svého soupeře přehrávali - u míče byli často dříve, měli více ze hry. Převahu dokázal ve 20. minutě přetavit v branku Jaroslav Goj, který zužitkoval centr Izaiáše. Ve 45. minutě zvýšil vedení Baníku Marek Korzeniowski. Poločasové skóre tak bylo zasloužené ve prospěch Baníku 2:0. Ve druhém poločase dokázal Baník pokračovat v nastoleném tempu a byl za to odměněn v 68. minutě, když Jan Kociolek po přihrávce Goje zvýšil již na 3:0. V 70. minutě fauloval v pokutovém území hostujícího Skotnicu domácí Šlampiak za co viděl druhou žlutou kartu a následně červenou a hosté tak měli možnost pokutového kopu, čehož využil snížením skóre Michal Hlaváč. Jestli poté někdo čekal snížení skóre a následný tlak hostů tak se mýlil, jelikož v 83. minutě uzavřel skóre utkání domácí Tomáš Izaiáš na konečných 4:1. Zbytek zápas už branku nepřinesl a utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím Baníku 4:1. Baník se tak s podzimní části rozloučil vítězně.

FK Baník Albrechtice - TJ Dobratice 4:1 (2:0)

Do kádru pro utkání posledního podzimního kola I.A třídy skupiny B se vrátil uzdravený obránce Baníku Ondřej Čoček, který nahradil na levém kraji obrany absentujícího Tomáše Wojtynu. Naopak stále chyběl zraněný Emil Béreš a k utkání neměl trenér Vychopěn k dispozici ani Martina Kulhánka. Jinak kouč Baníku po remízovém utkání na půdě Dolní Lutyně dal důvěru stejné jedenáctce.

I když od patečního večera v Albrechticích pršelo tak se utkání uskutečnilo, a když bylo hřiště podmočené tak bylo velmi kvalitně připravené. První možnost v utkání měli ve 2. minutě hosté, kdy po přihrávce Malyjurka mezi obránce šel sám na gólmana Somr, ale tuto možnost hostující hráč neproměnil, jelikož jeho pokus šel vedle domácí branky. Domácí Baníkovci měli první šanci v 8. minutě, kdy po přihrávce Jakuba Kociolka centroval Izaiáš a Jan Kociolek hlavou těsně minul branku hostů. Baník měl další příležitost ve 13. minutě. Jan Kociolek vyhrál hlavičkový souboj, po kterém se dostal k míči Goj a z pravé strany běžel sám na branku, ale jeho pokus skončil nad břevnem hostující branky. Baník byl blízko vstřelené branky i ve 14. minutě, když rozehrál rychle přímý volný kop Dorozlo na naběhnutého Jana Kociolka, který sám před brankářem si posunul míč kolem vyběhnutého gólmana hostů a ten ho zastavil nedovoleným způsobem, a tak hlavní rozhodčí Migota odpískl pokutový kop plus udělil hostujícímu gólmanovi Tesarčíkovi žlutou kartu. K exekuci pokutového kopu se postavil Jakub Kociolek, ale ten pokutový kop neproměnil, jelikož jeho střelu brankář Tesarčík vystihl a napravil tak svoji chybu. Baník tak byl hodně blízko vstřelené branky. Baník se ale přeci jen dočkal ve 20. minutě. Na levé straně hřiště se po přenesení hry Šlampiak dostal k míči Izaiáš, který našel před brankou přesným centrem útočníka Baníku Jaroslava Goje, který si první dotekem míč zpracoval a druhým ho poslal přesnou střelou do hostující sítě - 1:0. Ve 25. minutě Baník měl možnost rohového kopu. Na rohový kop Dorozla si naskočil nikým nehlídaný Jan Kociolek a jeho pokus skončil na tyčce Dobratické branky a následně se odrazil do zámezí. Baník byl na hřišti aktivnějším týmem a lepším. Ve 27. minutě mohl přidat druhý gól Baníku Jakub Kociolek, který se po centru Izaiáše po doraženém míči dostal ke střele, která orazítkoval tyčku hostující branky. Běžela 28. minuta utkání a Baník byl opět blízko vstřelení druhého gólu v utkání. Jaroslav Goj se po přihrávce Korzeniowského na pravé straně dostal k míči, který poslal před branku hostů, ale tam jeho centr odhlavičkoval Uherek zpět na kopačky albrechtického útočníka, který tentokrát poslal míč na volajícího Dorozla na šestnáctku, který vyslal střelu a ta orazítkovala břevno Dobratické brány. Ve 37. minutě ve skluzu obral v normálním souboji o míč domácí Šlampiak hostujícího Ruska a ten po tomto souboji nepochopitelně strčil do domácího hráče, za co měl vidět červenou kartu a putovat okamžitě ze hřiště. Rozhodčí ale oba hráče potrestal žlutou kartou.  Nadále pokračoval zajímavý fotbal, ve kterém byl Baník lepším týmem, ale na další vážnou možnost v prvním poločase se čekalo až do 45. minuty, kdy se Baník radoval konečně zaslouženého druhého gólu. Jan Kociolek vybojoval rohový kop, který hosté odvrátili na polovinu hřiště, kde se míče ujala Šlampiak a poslal ho zpět na branku hostu na čtyři volné hráče Baníku a jelikož hostující hráč Uherek se zapomněl vzadu tak se nemohlo jednat o ofsajdovou pozici, čehož využil Jaroslav Goj, který přihrál volnému Markovi Korzeniowskému a ten z pomoci hostujícího hráče Běly poslal míč do prázdné branky - 2:0. Po druhém zaslouženém gólu Baníku ukončil hlavní rozhodčí Migota první poločas.

Do druhého poločasu nastoupili oba týmy beze změn. První možnost přišla v 51. minutě. Domácí Izaiáš poslal přihrávku na naběhnutého Jana Kociolka, který se řítil sám na brankáře a vyslal střelu, kterou mu, ale zablokoval dobíhající Skotnica na rohový kop a znemožnil tak albrechtickému hráči radost ze vstřeleného gólu.  V 56. minutě měl opět možnost na další gól Baníku Jan Kociolek, který se po přesné přihrávce Izaiáše uvolnil přes hostujícího Malyjurka, ale trefil jen vyběhnutého brankáře hostů. Další možnost Baníku přišla v 58. minutě, na levé straně hřiště dobře zakombinovali Jan Kociolek a Tomáš Izaiáš a posledně jmenovány se poté uvolnil i přes hostujícího Uherka a následně přihrál na šestnáctku na volné Jakuba Kociolka, který svým pokusem těsně minul hostující bránu. Hosté kromě jediné šance hned ze začátku prvního poločasu si nevypracovali žádnou vážnou možnost. V 66. minutě vybídl k zakončení Jaroslav Goj přesnou přihrávkou Tomáše Izaiáše, který poslal míč přesně do sítě na zadní tyčku, ale tato vstřelená branka nebyla uznaná pro ofsajd. V 68. minutě přišla třetí vstřelená branka Baníku. Jiří Kroužek na polovině hřiště zastavil hostující akci a poslal míč na volného Goje, který se z úhlu řítil na branku hostů a následně našel na malém vápně volného Jana Kociolka, který nadvakrát poslal míč do hostující sítě - 3:0. V 70. minutě se radovali hosté z prvního vstřeleného gólu v utkání. Hostující Hlaváč viděl naběhnutého Skotnicu, kterého fauloval domácí Šlampiak, za což viděl druhého žlutou kartu a následně dostal červenou kartu a plus hostující tým navíc zahrával pokutový kop! K tomu se postavil kapitán Michal Hlaváč, a i když brankář Baníku Aleš Hekera jeho střelu vystihl, tak na ni nedosáhl a hosté se dočkali snížení skóre - 3:1. Kdo čekal nějaký tlak a snížení skóre hostů po vstřelené brance, tak se mýlil. Hned po vstřelené brance hostů totiž měli Baníkovci obrovskou příležitost. Jaroslav Goj vyhrál souboj a přihrál Jakubovi Kociolkovi, kterému vyšla klička na hostujícího obránce Lýska, ale v tváři tvář na brankáře Tesarčíka neuspěl, jelikož gólman hostů jeho střelecký pokus vyrazil a následně se dostal k odraženému míči Jan Kociolek, který vybídl centrem úplně volného Jaroslava Goje před prázdnou brankou ke skórování, ale ten z malého vápna branku přestřelil. V 83. minutě přišel čtvrtý gól Baníku. Dorozlo poslal přesný míč na naběhnutého Tomáše Izaiáše, který utekl střídajícímu Světlíkovi a svým střeleckým pokusem na vzdálenější tyčku přehodil vyběhnutého brankáře Tesarčíka a uzavřel skóre utkání - 4:1. Ve zbytku utkání se již nic zajímavého nestalo a tak si Baník zaslouženě připsal v posledním podzimním utkání vítězství 4:1.

Branky: 20. Goj Jaroslav, 45. Korzeniowski Marek, 68. Kociolek Jan, 83. Izaiáš Tomáš - 70. Hlaváč Michal z pok. kopu, ŽK: 37. a 70. Šlampiak Dominik, 10. Kociolek Jan, 53. Věčorek Aleš, 79. Kroužek Jiří - 15. Tesarčík Petr, 37. Rusek Dominik, 39. Hlaváč Michal, 43. Dian Radomír, 73. Klesniak Lukáš, ČK: 70. Šlampiak Dominik, Rozhodčí: Migota Tomáš - Mikošek Stanislav, Sopoliga Lukáš, Počet diváků: cca 100

FK Baník Albrechtice: Hekera - Šlampiak, Věčorek A., Kroužek, Čoček - Kociolek Jakub (88. Žyla D.), Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš - Kociolek Jan, Goj. Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Dobratice: Tesarčík - Béla, Klesniak, Lýsek, Rusek (87. Březina) - Skotnica, Uherek, Dian, Malyjurek (59. Světlík) - Somr (65. Dobiáš), Hlaváč (89. Ševčík). Trenér: Korabík Marian