Baník se Stonavou opět neprohrál. Baník Albrechtice - Stonava 3:3

V 6. kole I.A třídy sk. B se v Albrechticích představila ve velkém derby SK Stonava. Baník chtěl v zápase odčinit minulý domácí neúspěch s Petřvaldem na Moravě a porážku v Brušperku. Nepovedl se mu ale první poločas. Hned na začátku zápasu začaly padat branky. Nejdříve v 5. minutě otevřel skóre utkání střelou přesně k tyči Tomáš Izaiáš - 1:0. Jenže ve 13. minutě bylo vyrovnáno. Z úhlu prostřelil brankáře Filip Juroszek - 1:1. Ve 30. minutě bylo ještě hůř. Hosté z přímého volného kopu centrovali do vápna a Jiří Frait poslal Stonavu do vedení. Ve druhé půli Baník sice svého soupeře pořádně zatlačil na jeho polovinu, ale dlouho nemohl překonat stonavskou obranu. Až v 60. minutě se dostal k míči Marek Korzeniowski a střelou pod břevno vyrovnal na 2:2. V 74. minutě bylo ještě veseleji, když se po centru přesnou hlavičkou prosadil Jan Kociolek a Baník zaslouženě vedl - 3:2. Pojistit skóre Baníku mohl v 78. minutě David Dorozlo, ale neproměnil pokutový kop. No a to v 84. minutě Stonava potrestala z rychlého brejku, kdy hlavou zakončil Josef Zoller, a bylo vyrovnáno - 3:3. Poté chtěli ještě baníkovští hráči strhnout vítězství na svou stranu, ale stav se již neměnil. Baník se tak rozešel v derby se Stonavou smírně 3:3.

FK Baník Albrechtice - SK Stonava 3:3 (1:2)

Úvod utkání přinesl převahu Baníku. Ve druhé minutě po centru Izaiáše střílel v dobré pozici Jakub Kociolek, ale brankář hostů Pacanovský jeho střelu vyrazil. Baník to ale nemuselo mrzet, jelikož domácí hráči měli stále převahu, která se jim už v 5. minutě vyplatila. Jakub Kociolek přesnou přihrávkou našel Tomáše Izaiáše a ten vyslal přesnou střelu, která skončila v hostující síti - 1:0. V 7. minutě mohl pojistit vedení Baníku navrátilec do sestavy Jaroslav Goj, který ale před brankou střílenou přihrávku Jakuba Kociolka nevyužil a míč poslal mimo tři tyče hostující branky. V 10. minutě střílel po přihrávce Goje z dobré pozice Dorozlo, ale jeho střela šla těsně mimo. V 11. minutě měli první možnost na vyrovnání hosté, a byla to obrovská příležitost, kdy domácí obraně pláchnul útočník Zoller, který vyslal před brankářem Hekerou střelu, kterou domácí gólman vyrazil do tyče své branky. Změna skóre však přišla, ve 13. minutě totiž Filip Juroszek dokázal srovnat na 1:1, kdy z uhlu nachytal brankáře Hekeru, který si srazil míč do sítě. Další možnost v utkání měl hostující Frait, ale jeho tvrdý pokus Hekera vyrazil a domácí gólman si poradil i se střelou Febera, kterému přihrával Zoller. Na druhé straně měl ve 24. minutě možnost Goj, ale jeho pokus gólman Stonavy zneškodnil. Za tři minuty na druhé straně zase vychytal Hekera hostujícího Macka. Ale Macka to nemuselo mrzet. O tři minuty později se totiž hosté dostali do vedení, když Hančinův centr ze strany nečekaně propadl k volnému Fraitovi, který neměl problém dostat míč za záda gólmana Hekery - 1:2. Poté se Baník opět tlačil k brance Stonavy a několikrát dokázal jeho branku ohrozit, střely Wojtyny nebo Izaiáše ale svůj cíl nenašly. Krátce před poločasem měl velkou příležitost Jan Kociolek, který se dostal k centru Izaiáše a hlavičkou ho poslal přesně k tyčce, ale proti hlavičce domácího útočníka se vyznamenal gólman Pacanovský, který tento pokus domácího útočníka vytlačil na rohový kop. Ve 45. minutě měli domácí ještě možnost rohového kopu, dobře kopnutý rohový kop, ale domácí hráči do branky nedostali. Poté už sudí Konderla ukončil první poločas, který tedy Stonava vyhrála o jednu branku.

Do druhého poločasu nastoupil oba týmy beze změn. V 56. minutě po přihrávce z póza šestnáctky střílel po zemi Juroszek, ale mířil těsně vedle. V 59. minutě pěkně centroval po odraženém míči z rohového kopu do vápna Dorozlo na Kroužka, který zakončoval hlavou a proti jeho hlavičce se vytáhl dobrým zákrokem hostující brankář. V 60. minutě však přišel nádherný fotbalový okamžik, když Jakub Kociolek vyslal do vápna Goje, který poslal míč před branku, kde ho vyboxoval hostující brankář na kopáčky Jakuba Kociolka, který ještě našel lepé postaveného Korzeniowského a ten vyslal technickou střelu, která zapadla přesně pod břevno branky Stonavy, a vyrovnal na 2:2. Po této brance Baník ještě více zatlačil hosty. Blízko vedoucího gólu měl domácí Jan Kociolek, ale jeho střele po centru Dorozla, kdy se útočník Baníku dostal k odraženému míči, chyběla razance a přesnost. V 74. minutě vygradovala převaha Baníku ve vedoucí gól, který vstřelil po centru Izaiáše hlavou Jan Kociolek, který dostal míč do sítě s pomoci tyče - 3:2. V 78. minutě byl faulován ve vápně hostů domácí útočník Jan Kociolek a Baník tak měl výhodu pokutového kopu, kterého se ujal David Dorozlo, ale vedení Baníku nenavýšil, jelikož jeho střelu vystihl gólman Stonavy a míč vyrazil. Tohle byl asi rozhodující moment utkání. Baník byl ale i nadále velmi aktivní a hodně zatápěl hostům ze Stonavy. V 82. minutě přihrál do vápna Daniel Žyla přímo na kopačky Goje, který si míč zpracoval a vystřelil, ovšem jeho střela byla zblokovaná na rohový kop. V 84. minutě podnikly hosté brejk na jehož konci se radovali z vyrovnávací branky. Kisel našel volného Macka, který sám před brankářem Hekerou vyslal oblouček před branku, kde dostal míč hlavou do sítě Zoller - 3:3. V 89. minutě měl Baník výhodu rohového kopu, který vyslal do vápna Dorozla a našel naběhnutého Jakuba Kociolka, který střílel hlavou těsně vedle. Už v nastaveném čase ani jeden tým další branku nepřidal a Baník tak v derby se Stonavou opět neprohrál a remizoval tak nerozhodně 3:3.

Branky: 5. Izaiáš Tomáš, 60. Korzeniowski Marek, 74. Kociolek Jan - 13. Juroszek Filip, 30. Frait Jiří, 84. Zoller Josef, ŽK: 15. Kroužek Jiří, 70. Goj Jaroslav - 85. Sochora Karel, Rozhodčí: Konderla Jakub - Mankovecký Tomáš, Potiorek Aleš, Počet diváků: cca 250

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna (60. Žyla D.), Kroužek - Kociolek Jakub, Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš - Goj, Kociolek Jan. Trenér: Vychopeň Tomáš

SK Stonava: Pacanovský - Kluz, Škuláň, Sochora, Hančin - Feber (71. Zachata T.), Kisel, Juroszek (62. Czyž), Macko - Zoller (90. Skřížovský P.), Frait. Trenér: Čermák Josef