Baník si v pohodě poradil s Vratimovem a zvítězil 3:0

V dohrávce 17. kola I. A třídy sk. B se Baník představil na domácí půdě proti Vratimovu. Do utkání lépe vstoupil Baník, který se také ve 32. minutě dostal do vedení zásluhou Tomáše Kalety. A další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 36. minutě na 2:0 zvýšil Radim Smiga. V dalším průběhu první půle si domácí náskok pohlídali a za tohoto stavu se tak šlo do kabin. I v druhém poločase byl Baník lepší mužstvo, a v 82. minutě se skóre měnilo potřetí, když se prosadil Jirka Kroužek. Ve zbytku utkání si domácí pohodlné vedení pohlídali a zvítězili tak 3:0.

FK Baník Albrechtice - FC Biocel Vratimov 3:0 (2:0)

Dvě slepené branky byly Baníku odměnou za aktivní projev

Trenér Vychopeň nemohl počítat opět se zraněným Věčorkem Alešem, pracovní povinnosti nepustily do zápasu Ondru Čočka a do utkání nemohl kvůli zranění zasáhnout ani Emil Béreš, a tak trenér dál poprvé v základní sestavě šanci Smigovi, který v mužské kategorii v dresu Baníku nastoupil poprvé od začátku a hned se odvděčil gólem. Ted už k samotnému utkání. První šance utkání přišla už ve 3. minutě, a to z kopačky hostujícího hráče Nováčka, který se dostal k míči v dobré pozici před branku, ale jeho pokus výborně zneškodnil brankář Hekera. Další šanci měli opět hosté. Ve 14. minutě vyslal Svěnčík přízemný centr, který se dostal ke Klejnotovi a ten měl před sebou prázdnou branku, ale gól z toho nebyl, protože výborným obranným zákrokem se prezentoval Široký, který nedovolil dostat míč do branky, míč se pak dostal mezi chumel hráčů a pak k Hekerovi, který míč chytil a uklidil, čím zamezil vstřelení branky. I když Vratimov měl v úvodu utkání dvě velké šance tak Baníkovci měli více ze hry a snažil se zatěžovat obranu hostí častými útoky. Po té tedy přišly šance Baníku, které pramenily z mírné převahy. V 18. minutě se prodral do šestnáctky Korzeniowski a vyslal střelu, která skončila těsně vedle vratimovské branky. V další šanci se objevil ve 22. minutě Smiga, který vyslal střelu, jeho střele však chyběla přesnost a větší razance. Za zmínku stojí i nebezpečná střela ve 26. minutě, kterou vyslal hostující Svěnčík. Brankář Hekera si ale s tímto pokusem poradil.  Baník měl více ze hry i nadále a snažil se zatěžovat obranu hostí častými útoky. Do 32. minuty žádnou šanci gólem, ale nevyužili. Ale ve 32. minutě to přišlo, brankář Hekera poslal dlouhý míč na Tomáše Kaletu, který se dostal krásně kličkou přes stopera Vratimova a bez problému střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání - 1:0! A o čtyři minuty později bylo ještě veseleji. Libor Novák obešel na pravé straně dva hráče Vratimova a vyslal před branku centr, kde se o něj hlavičkou postaral Radim Smiga a přesně mířeným zakončením poslal míč do opuštěné branky - 2:0! Dvě slepené branky tak daly Baníku poměrně slušný náskok. První část utkání tak skončila dvoubrankovým vedením Baníku.

I v druhém poločase byl na hřišti Baník lepším týmem. Baník tak vítězí 3:0

Hosté do druhého poločasu provedli jednu změnu v sestavě, místo Skoupého nastoupil Pojezdala. První pěknou akci druhé půlky předvedl Vratimov v 54. minutě, kdy Kašuba před úplně prázdnou brankou po slušném centru zprava nepochopitelně přestřelil. I když Vratimov měl ve druhém poločase první šanci, tak Baník byl opět na hřišti lepším týmem a za malou chvíli měl šanci Široký, jeho rána, ale skončila v rukavicích Kubaly. Hosté působili hodně odevzdaným dojmem a o útočné aktivitě směrem na Hekerovou branku nemohla být ani řeč. V 70. minutě trenér Vychopeň také poprvé střídal, když střelce první branky Kaletu nahradil Daniel Žyla. O dvanáct minut později zahrávali Baníkovci rohový kop. Dorozlo poslal míč do šestnáctky, který hráči Vratimova odvrátili jen k Markovi Paříkovi, který vrátil míč k lajně Dorozlovi, a ten vyslal na branku přesný centr, na který si ideálně naskočil Jirka Kroužek, a hlavou zavěsil přesně pod břevno Kubalovy branky a skóre se tak posunulo na 3:0! V závěru utkání měl ještě velkou šanci po přihrávce Širokého střídající Honza Kociolek, který střílel na branku Vratimova dokonce třikrát za sebou. Dvakrát trefil brankáře Kubalu a potřetí střílel těsně vedle. Baník si tak udržel čisté konto a porazil zaslouženě Vratimov 3:0. Vítězství Baníku Albrechtic sledoval i sympatický trenér Baníku Ostrava Martin Pulpit, který se přišel podívat na středeční utkání na náš stadion.

Branky: 32. Kaleta Tomáš, 36. Smiga Radim, 82. Kroužek Jiří, Rozhodčí: Přeček Dušan - Beran Jan, Szkuta Pavel, Počet diváků: cca 120

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Novák - Pařík M. (83. Borka), Dorozlo, Korzeniowski, Široký - Kaleta (70. Žyla D.), Smiga (76. Kociolek Jan). Trenér: Vychopeň Tomáš

FC Biocel Vratimov: Kubala - Hrdý, Skoupý P. (46. Pojezdala), Kašuba (86. Papala), Pohludka, Klejnot (76. Vašnovský), Hybel, Svěnčík, Hanzlík, Nováček, Pešek. Trenér: Salač Miroslav