Baník si z Dolní Lutyně veze jen bod za remízu 1:1

Již čtvrtý zápas v řadě Baníkovci nedokázali vyhrát. Baník totiž v sobotu odpoledne 1. listopadu remizoval na půdě poslední Dolní Lutyně 1:1. Baník, který byl před tímto utkáním na 12. místě šel do vedení již v 8. minutě, když se prosadil Jan Kociolek. Šance byly k vidění především v prvním poločase, a to hlavně na straně Baníku. Nejblíže k druhému gólu Baníku měl Korzeniowski, který ale branku netrefil. V druhém poločase se již hrálo více takticky a také ubylo šancí. Už to vypadalo, že si Baník odveze domů veledůležité tři body, ale nestalo se tak jelikož v 86. minutě vstřelil vyrovnávací branku Miroslav Macháček a zachránil domácím alespoň bod. Baník tak jen remizoval a již čtyři utkání v řadě čeká na vítězství.

TJ Sokol Dolní Lutyně - FK Baník Albrechtice 1:1 (0:1)

Do utkání vstoupili aktivněji Baníkovci. Ve 3. minutě po autovém vhazovaní Wojtyny se dostal těsně za půlící čarou k míči Aleš Věčorek a vyslal střelu, která jen těsně minul domácí branku. A již v 8. minutě se Baník radoval z úvodní branky. Korzeniowski vybojoval míč za polovinou a přihrál Dorozlovi, který vybídl do uniku Izaiáše a ten zpětnou přihrávkou našel volného Jana Kociolka, který rozvlnil síť a otevřel skóre utkání - 0:1! Baníkovci byli stále při chuti. V 18. minutě Izaiáš obešel u lajny domácího Witu a přihrál před branku na volného Jana Kociolka, který ale míč do sítě nedostal, jelikož se od něho míč odrazil za šestnáctku na volného Korzeniowského, který vyslal střelu, a ta byla zablokována. Následně se k míči prodral v souboji s obráncem Goj a vystřelil těsně vedle domácí branky. O pár minut později Korzeniowski těsně přestřelil. Ve 23. minutě nechala albrechtická obrana prostor Velkému, který vybídl ke skórování Kudlíka, ten ale z úhlu Hekeru nepřekonal. Běžela 29. minuta a Baník mohl jít do dvoubrankového vedení, ale střela Jana Kociolka po centru Šlampiaka šla těsně mimo tři tyče domácí branky! První půle tak skončila výsledkově lepé ve prospěch Baníku, ačkoliv měl Baník několik velmi slibných gólových šancí, bylo skóre jen 0:1.

Druhý poločas již takovou přehlídku šancí nenabídl. Vzrušení přinesla po necelé hodině hry akce Baníku, když měli Baníkovci po faulu na Jakuba Kociolka možnost přímého volného kopu, který zahrál Dorozlo na naběhnutého Šlampiaka. Šlampiak poslal na pětku centr, kde ve velké příležitosti druhou branku nepřidal Goj, který totiž hlavou jen mířil do brankáře domácích. Čas na vyrovnání se domácím krátil. A to v 64. minutě mohl přidat druhý gól Baníku do sítě domácích střídající Daniel Žyla, který se dobře uvolnil, ale mířil jen do boční sítě domácí branky. V 80. minutě mohl pohřbít šance domácích na bodový zisk Izaiáš, který po rohu Hromady nastřelil hlavou břevno domácí branky. Když už to vypadalo, že Baník po třech utkáních boduje konečně naplno, přišla 86. minuta. Albrechtická obrana včas nepokryla centrujícího Jurka, který poslal míč na volného Michala Fismola, toho ale vychytal brankář Hekera, ale míč ke smůle Baníku poslal jen k Bednářovi, který přihrál do lepší pozice Miroslavu Macháčkovi a ten prokázal svoje kvality a nechytatelnou střelou pod břevno srovnal na 1:1. Baníkovcům se ve zbylých pár minutách nepodařilo vstřelit vítěznou branku, a tak si veze z hřiště Dolní Lutyně jen bod za remízu 1:1. V dalším kole budou naši fotbalisté hostit nováčka soutěže Dobratice. Zápas se hraje již v sobotu a začíná v 14:00.

Branky: 86. Macháček Miroslav - 8. Kociolek Jan, ŽK: 49. Havlásek Tomáš - 61. Wojtyna Tomáš, Rozhodčí: Šamárek Jan - Šafařík Pavel, Mikošek Stanislav, Počet diváků: cca 80

TJ Sokol Dolní Lutyně: Šajer - Wita (46. Šimek), Hanusek, Vávra, Jurko - Kudlík (65. Bednář), Velký, Fismol M., Pěgřim - Witásek, Macháček. Trenér: Skála Jiří

FK Baník Albrechtice: Hekera - Šlampiak, Věčorek A., Kroužek, Wojtyna - Kociolek Jakub, Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš - Kociolek Jan (79. Hromada), Goj (63. Žyla D.). Trenér: Vychopeň Tomáš