Baník ukončil sérii bez vítězství, porazil tým Dolní Lutyně 2:0

Ve 24. kole na stadion Baníku dorazil nevyzpytatelný soupeř z Dolní Lutyně. Baník chtěl především protrhnout sérii bez výhry, což se povedlo. Ve vydařeném prvním poločase se střelecky ještě nikdo z hráčů Baníku neprosadil. Ve druhé půli již se Baníkovci prosadili, kdy se nejdříve trefil přesně David Dorozlo, kterého následoval gólem z penalty Tomáš Věčorek. Tyto dvě trefy zajistili Baníku po velmi bojovném výkonu celého týmu zasloužené vítězství. Důležité body tak zůstaly v Albrechticích po výsledku 2:0.

FK Baník Albrechtice - TJ Sokol Dolní Lutyně 2:0 (0:0)

Trenér Vychopeň se při skládání dnešní sestavy musel potýkat s velkým počtem absencí. Nastoupit nemohli zranění Emil Béreš, dlouhodobě zranění Tomáš Wojtyna a Miloš Široký. A trenér Baníku tak udělal několik změn oproti poslednímu zápasu. Do obrany na právě straně nastoupil Jiří Kroužek a stoperskou dvojici vytvořili Aleš a Tomáš Věčorkové. V záloze nastoupili mladicí Radim Smiga, Marek Pařík a Daniel Žyla doplněni zkušeným Davidem Dorozlem. V útok se pak objevili další odchovanci Baníku, a to dva mladicí Jakub Kociolek a Marek Korzeniowski.

Baníkovci již pět utkání nevyhráli a tak tuto smolnou sérii chtěli prolomit v tomto utkání a do utkání vstoupili velmi aktivně. Ze strany Baníku se bylo na co dívat. Nejprve zahrozil v 8. minutě Daniel Žyla, který se po narážečce s Dorozlem ocitl v dobré příležitosti, ale branku svoji střelou těsně minul. V 11. minutě zahrávali Baníkovci z levé strany přímý volný kop, který poslal do šestnáctky hostů Marek Pařík, ale jeho centr byl zastaven jedním z hostujících hráčů rukou, ale pokračovalo se dál ve hře. Další šanci Baníku měl aktivní Jakub Kociolek, ale branku opět těsně minul. Baníkovci poté získali velkou převahu a hosty k ničemu vážnému nepouštěli. K převaze Baníku, ale chyběli jen góly. Blízko gólu byl Baník ve 28. minutě, kdy rohový kop Dorozla brankář vyrazil zpět na kopačky hráče Baníku, který poslal míč do šestnáctky, kde se dostal k hlavičce Kroužek, ale brankář Šajer jeho pokus skvělé zneškodnil. Ve 30. minutě se po přímém kopu Marka Paříka zahrával rohový kop a byl z toho málem vlastní gól Lutyně, ovšem proti byl pozorný gólman Šajer. Ve 33. minutě to byl znovu Marek Pařík, který našel v dobré příležitosti Dorozlo, který vyslal střelu, se kterou si však brankář Šajer poradil. Poslední šance prvního poločasu přišla ve 36. minutě a byla to největší šance Baníku. Po přihrávce se dostal k míči Korzeniowski, který mohl střílet, ale posunul ještě na volného Jakub Kociolka, jenž nastřelil tyčku hostující branky. Náznaky šancí měli i hosté, ale Baník dokázal nebezpečí vždy odvrátit. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Hned na začátku druhého poločasu přišlo první střídání v mužstvu hostů, když Tomáše Havláska nahradil Pavel Twrdý. Po hodině hry se naskytla hostům zajímavá šance, když po centru zprava hlavičkoval Macháček, ale branku netrefil. Hned na to měli Baníkovci dobrou příležitost. A opět to měla na svědomí dvojice Korzeniowski - Kociolek, která dělal problémy Lutyňské obraně. Korzeniowski totiž opět přihrál volnému Jakubovi Kociolkovi, kterému ale ani tentokrát nebylo přáno a svůj střelecký pokus poslal těsně vedle Šajerovi brány. Baník měl opět převahu na hřišti a konečně začaly také padat i góly. V 52. minutě vhodil autového vhazování Smiga na Jakuba Kociolka, který se přes obránce skvělé uvolnil a přihrál nabíhajícímu Alešovi Věčorkovi, který poslal míč do šestnáctky, kde přenechal Korzeniowski míč lepé postavenému Dorozlovi a ten přesným zakončením nedal Šajerovi v brance Dolní Lutyně šanci - 1:0. Krásný fotbalový moment! V 56. minutě se Baník radoval z druhé vstřelené branky. A dá se říct, že zaslouženě. K míči se dostal Jakub Kociolek, který se perfektně uvolnil přes hostujícího obránce, který ho těsně před zakončením srazil ve vápně k zemi. Sudí Mikošek tak nařídil pokutový kop. K němu se postavil Tomáš Věčorek, který s přehledem proměnil a Baník se tak dočkal zaslouženě druhé branky - 2:0. Po druhé brance Baníku měl možnost snížení hostující Velký, ale jeho pokus skončil nad brankou brankáře Hekery. Baník chtěl přidat další gól. Možnost na třetí gól Baníku měl Dorozlo, ale jeho pokus směřující na branku brankář Šajer zneškodnil. Poté měli možnost hosté, ovšem pokus Hanuska opět jako v několika případech z hostující strany branku Hekery neohrozil. V 82. minutě se Baník prosadil po lajně, z kopáčky Nováka přišel přesný centr, do kterého se položil Dorozlo, a jeho hlavička jen těsně minula cíl. Hosté se k ničemu již nedostali, a protože Baník již další gól nepřidal, utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Albrechtic 2:0. Baník tak prolomil smůlu pěti utkání v řádě bez vítězství.

Branky: 52. Dorozlo David, 56. Věčorek Tomáš z pok. kopu, ŽK: 63. Pařík Marek - 23. Havlásek Tomáš, 64. Twrdý Pavel, 70. Šimek Lumír, Rozhodčí: Mikošek Stanislav - Migota Tomáš, Jantoš Pavol, Počet diváků: cca 160

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Věčorek T., Čoček - Smiga (70. Novák), Pařík M., Dorozlo, Žyla D. (88. Rohel) - Kociolek Jakub (85. Šlampiak), Korzeniowski. Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Sokol Dolní Lutyně: Šajer - Kudlík, Vávra, Hanusek, Šimek (77. Fismol T.) - Havlásek (46. Twrdý), Velký, Szkuta, Pěgřim - Vanečko, Macháček. Trenér: Begany Lubomír