Baník v Brušperku prohrál 0:2

Po prohře na domácí půdě s Petřvaldem na Moravě čekal fotbalisty Baníku nepříjemný soupeř, který byl staronový nováček SK Brušperk. Do zápasu vstoupili aktivněji hráči Baníku, jenže se gólově neprosadili. To se povedlo až ve 21. minutě domácímu Vojtkovi, který dalekonosnou umístěnou střelou poslal domácí do vedení. Ve druhém poločase se nic významného nedělo až do 75. minuty, kdy opět domácí Vojtek navýšil vedení domácích o dva góly. I když měl Baník územní převahu tak na vyrovnání již nedosáhl. Prohrál 0:2.

SK Brušperk - FK Baník Albrechtice 2:0 (1:0)

V základní sestavě Baníku se neobjevil opět zkušený Jaroslav Goj, do hry nemohla ani kvůli zranění zasáhnout čtveřice zkušených hráčů Ondřej Čoček, Emil Béreš, Karel Hromada a Libor Novák, trenér Tomáš Vychopeň postrádal k tomuto utkání i mladíky Šlampiaka a Rohela. V domácím týmu se objevila očekávaná jména, včetně zkušeného Valigůry.

V úvodu utkání se více dařilo albrechtickým hráčům, kteří se dostávali před domácí branku ale i Brušperk měl dobré možnosti. Již v 8. minutě zahrozil Radim Smiga, ale jeho pokus šel těsně mimo. Před touto možnosti Baníku měli dobrou příležitost i domácí, a to konkrétně Bogdan, který vyslal tvrdou střelu, po které musel vytáhnout výtečný zákrok gólman Hekera. Další šance přišla až ve 20. minutě ale Smigova střela šla opět mimo. Ve 21. minutě se zrodil první klíčový moment utkání. Domácí Michal Vojtek se dostal zhruba na třiceti metrech k míči a vyslal na branku Baníku střelu, která zaplula přesně k tyčce a skončila až za zady brankáře Hekery. Domácí tedy vedli 1:0. Vstřelená branka vlila domácímu týmu sebevědomí do žil, ale v dalších minutách se nic zajímavého neudálo. Baníkovci nevyužili šanci Dorozla z 27. minuty, který mířil těsně nad a ani standardní situaci z hranice šestnáctky, kdy do branky nedostal míč jak Jakub Kociolek tak ani Radim Smiga, domácí žádnou velkou možnost neměli. První poločas tedy vyzněl lépe pro brušperské fotbalisty.

Baníkovci vyrazili do druhé půle s cílem utkání vyrovnat a nejlépe otočit. První minuty patřily hostům, ale branku Brušperku nedokázali svěřenci Tomáše Vychopně ohrozit. Pokoušel se o to v 53. minutě Jakub Kociolek, ale domácí svatyni netrefil. Možnost na snížení stavu měl v 58. minutě i Tomáš Izaiáš, ale nebylo mu přáno, mířil těsně vedle. V 68. minutě střílel opět aktivní Jakub Kociolek ale opět mířil těsně nad branku domácích. V průběhu druhého poločasu se do hry dostal Jan Kociolek, který mohl v 69. minutě vyrovnat ale před prázdnou brankou domácích na centr Izaiáše nedosáhl. O dvě minuty později měl dobrou možnost navýšit skóre domácí Weiss, ale jeho tvrdý pokus skončil mimo branku Hekery. Baník marně čekal na vstřelenou branku. K ní bylo blízko v 74. minutě, kdy po přihrávce Kroužka střílel z hranice šestnáctky Dorozlo, jenže ani tentokrát nebylo hostujícím hráčům přáno. A tak přišel trest v podobě druhého gólu Brušperku. V 75. minutě se dostal za půlicí čarou k míči domácí Michal Vojtek a vyslal dalekonosnou ránu, jenž skončil v síti za zady albrechtického brankáře - 2:0. V 83. minutě mohl snížit na rozdíl jedné branky Korzeniowski, ale gólman Zahradník jeho gólovku po rohu Dorozla vyrazil na tyč a ani dobíhající Kroužek nedostal míč do sítě. Baník tak neuspěl ani v dalším venkovním zápase a prohrál 0:2.

O reparát se albrechtičtí fotbalisté pokusí v neděli 14. září, kdy doma hostí ve velmi prestižním derby dvou sousedních obci Stonavu.

Branky: 21. a 75. Vojtek Michal, ŽK: 89. Zajac Petr - 70. Věčorek Aleš, Rozhodčí: Moravec Roman - Šamárek Jan, Kolečník Antonín, Počet diváků: cca 150

SK Brušperk: Zahradník - Vodvářka, Kroupa, Valigůra, Bačo - Vojtek, Zajac, Reichel (46. Červený), Ručka (52. Weiss) - Slota, Bogdan (85. Teichmann). Trenér: Karsten Radim

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. - Kroužek, Kociolek Jakub, Korzeniowski, Dorozlo - Smiga (56. Kociolek Jan), Izaiáš (77. Směták). Trenér: Vychopeň Tomáš