Baník ve Vratimově prohrál 0:2

Ve čtvrtém venkovním jarním utkání nastoupili albrechtičtí fotbalisté tentokrát na hřišti Vratimova, který bojuje o záchranu v soutěži a chtěli potvrdit své dobré výkony z posledních mistrovských utkáních. Naopak baníkovci měli v plánu odčinit porážku doma s Veřovicemi 1:5 a získat cenné body. V prvním poločase toho k vidění příliš nebylo, oba týmy se branky nedočkali a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Hned na začátku druhé půle udeřili domácí, když Radim Pešek přesnou teči pokořil Hekeru v brance Baníku. V 78. minutě přidal druhý gól domácích Ondřej Klejnot a rozhodl o vítězství Vratimova 2:0. Baníkovci tak opět nebodovali a z Vratimova odjíždějí s prázdnou.

FC Biocel Vratimov - FK Baník Albrechtice 2:0 (0:0)

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň poslal do utkání totožnou základní sestavu jako před týdnem doma s Veřovicemi. Kroužka nahradil zkušený uzdravený Čoček a Nováka nahradil mladík Kuba Kociolek. Jak Kroužek, tak Novák začali zápas na lavičce náhradníků a do hry se dostali v průběhu druhého poločasu.

Baník započal první poločas aktivně, již v 7. minutě vyslal krásnou přihrávku Kuba Kociolek za obranu domácích Danka Žylu, který ale ve velmi dobré příležitosti branku přestřelil. První střelecký pokus si připsal ze strany domácích Pohludka, ale Hekeru nepřekonal. Další zajímavý moment přišel ve 31. minutě, kdy se dostali tři hráči Baníku Dorozlo, Daniel Žyla, Tomáš Věčorek do přečíslení tři na dva, ale k ohrožení branky to nevedlo. Na opačné straně se dostal k nebezpečnému zakončení Klejnot, jenže Hekeru v brance Baníku také příliš neprověřil, i když byl z této situace rohový kop domácích. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas vyšel o poznání lépe domácímu týmu, který hned ze začátku druhého dějství otevřeli skóre utkání. Z levé strany přilétl centr do vápna Baníku, kde nehlídaný Radim Pešek dovedl míč tečovat a přesně zakončit na vzdálenější tyčku - 1:0. V 52. minutě se objevil po centru v dobré příležitosti domácí Klejnot, ale gólman Hekera jeho pokus hlavou zneškodnil. Domácí měli další šanci v 68. minutě, ale Pešek v nadějné pozici přestřelil branku. V 70. minutě se krásně uvolnil přes domácího obránce Danek Žyla a před branku vyslal, přizemní centr, kde se k míči dostal Tomáš Věčorek, který míč tečoval, ale domácí brankář jeho pokus vyrazil na rohový kop. V 78. minutě přidal Vratimov další branku. Ondřej Klejnot se dostal na hranici šestnáctky k míči a vyslal tvrdou střelu kterou brankář Hekera ztlumil, ale míč i tak skončil v síti - 2:0. Hned krátce po druhém gólu domácích mohl ještě utkání zdramatizovat Tomáš Věčorek, který v největší šanci Baníku v utkání po dobrém centru Kroužka před prázdnou brankou míč poslal nad branku domácích. Poslední šanci utkání měli domácí, a to konkrétně Pojezdala, který z póza šestnáctky nastřelil břevno Hekerovi branky. Zápas tak skončil výhrou Vratimova 2:0.

Baníkovci tak domácí porážku nenapravili a opět na body nedosáhli, navíc poprvé na jaře neskórovali. Další utkání čeká na hráče Baníku v neděli 18. května, kdy na domácím stadionu budou hostit tým Dolní Lutyně.

Branky: 46. Pešek Radim, 78. Klejnot Ondřej, ŽK: 72. Pojezdala Pavel - 21. Věčorek Tomáš, Rozhodčí: Závodný Vít - Žvak Kamil, Havlík Přemysl, Počet diváků: cca 40

FC Biocel Vratimov: Stach - Hybel, Vujtík, Valenčin, Pešek - Pristáš (54. Tříska T.), Klejnot, Pohludka, Kašuba - Skoupý, Pojezdala. Trenér: Hořínek Jiří

FK Baník Albrechtice: Hekera - Čoček, Věčorek A., Rohel - Korzeniowski - Smiga (61. Béreš), Pařík M. (66. Kroužek), Dorozlo, Kociolek Jakub (51. Novák) - Věčorek T., Žyla D.. Trenér: Vychopeň Tomáš