Baníkovci remizovali s Frenštátem 1:1

V neděli 25. května nastoupili fotbalisté Baníku opět na domácím hřišti proti týmu SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm. V prvním poločase si sokolovští hráči vypracovali dobré příležitosti, ale gól nevstřelili. Do vedení se naopak z první příležitosti dostali hosté, které poslal ve 35. minutě do vedení Dorňák. Za Baník vyrovnal až v 85. minutě Novák. V závěru měli baníkovci tlak, ale druhou branku už nepřidali. S Frenštátem tak remizovali 1:1.

FK Baník Albrechtice - SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm 1:1 (0:1)

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň neměl po výhře s týmem Dolní Lutyně důvod ke změnám v sestavě, jedinou vynucenou bylo nahrazení Jiřího Kroužka, kterého nahradil Libor Novák.

Albrechtičtí fotbalisté začali utkání s chutí a od prvních minut se tlačili před hostujícího brankáře Petra. Centr do šestnáctky Frenštátu však obrana hostů odvracela s jistotou pryč. První střelu v utkání si sice vypracoval hostující Plachký, ale o první gólovou příležitost zápasu se postaral baníkovský Daniel Žyla, který si udělal z trojice hostujících hráčů kužely a dostal se až před brankaře hostů do velké příležitosti a vyslal střelu kterou, však brankář Petr vyrazil. Albrechtičáci pokračovali v útočné hře i nadále a během několika málo minut měli na svých kopačkách další dvě šance. Jenže gól nevstřelili ani ze střel Jakub Kociolka a Davida Dorozla. Největší šanci Baníku měl v 18. minutě Jakub Kociolek, který se po centru objevil z cela sám před brankou hostů ovšem jeho pokus hlavou skončil mimo dosah hostující branky. Do dobré příležitosti se dostal za dvě minuty Ondřej Čoček, který byl však v pokutovém území sražen k zemi, píšťalka hlavního rozhodčího však zůstala němá. Ve 28. minutě měli Baníkovci opět další velkou příležitost, ve které se po centru velmi aktivního Daniela Žyly objevil Radim Smiga, který však ve velmi nadějně pozici branku z úhlu přestřelil. V dalších dvou šanci Baníku se objevil Marek Korzeniowski, který nejdříve po přihrávce Jakuba Kociolka střílel vedle Frenštátské branky a poté se sám uvolnil přes hostujícího obránce a svoji střelou branku přestřelil. Baník tak ze svých několika možnosti branku nevstřelil. Naopak ve 35. minutě se ujali vedení hosté, kteří po ztrátě na půlicí čáře baníkovců vyrazili do rychlého protiútoku, na jehož konci byla přesná střela Petra Dorňáka o vzdálenější tyčku - 0:1. Hosté tak z první šance vstřelili úvodní gól a šlo vidět, že Baníku tato inkasovaná branka velmi uškodila, ale i tak mohl Baník rychle vyrovnat, z velkého závaru před brankou hostů se to však nepovedlo. A tak mohli následně hosté své vedení navýšit, ale proti byl brankář Jaček, který nadvakrát vychytal hostujícího Plachkého. Do kabin již chybělo odehrát jen pár minut, za kterých se nic již zajímavého nestalo a tak se odcházelo za stavu 0:1 pro hráče Frenštátu.

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň poslal místo Radima Smigy do hry Tomáše Rohela. Druhý poločas již takovou přehlídku šancí jako první poločas nenabídl. Vzrušení přinesla po necelé hodině hry akce hostů, kteří vyrazili do protiútoku, ale Dorňák druhou branku nepřidal. Čas na vyrovnání se baníkovcům krátil a to více je mohla mrzet nevyužitá výborná střela Jakub Kociolka, kterého vychytal brankář Petr. Když už to vypadalo, že Baník doma s Frenštátem prohraje, přišla 85. minuta, ve které kopal rohový kop Dorozlo, jenž poslal přesný cent před branku hostů, kde se po několika odrazech dostal k míči Libor Novák, a ten hlavou překonal brankáře Petra - 1:1. Ve zbývajících pár minutách se oba celky snažily vstřelit rozhodující gól, ale ani jednomu se nepovedlo své vyložené příležitosti proměnit a zápas tak skončil remízou 1:1.

Baníkovci nenavázali na předchozí výhru s týmem Dolní Lutyně a s Frenštátem remizovali výsledkem 1:1. V dalším kole se svěřenci Tomáše Vychopně se představí na hřišti týmu TJ Pražmo - Raškovice.

Branky: 85. Novák Libor - 35. Dorňák Petr, Rozhodčí: Pasterčák Josef - Bednář Marcel, Klimek Tomáš, Počet diváků: cca 150

FK Baník Albrechtice: Jaček - Novák, Věčorek A., Věčorek T., Čoček - Smiga (46. Rohel), Pařík M., Dorozlo, Žyla D. - Kociolek Jakub (74. Chmiel Marek), Korzeniowski (70. Izaiáš). Trenér: Vychopeň Tomáš

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: Petr - Štika, Uličný, Sládeček, Jurek - Dorňák, Kovář, Kaša R., Matúš - Fajčák, Plachký. Trenér: Sládeček Radim