Baníkovci remizovali s posledním týmem tabulky TJ Dolní Datyně 1:1

Od 15:00 nastoupili fotbalisté Baníku v neděli na domácím hřišti proti poslednímu týmu tabulky TJ Dolní Datyně. V prvním poločase moc šanci k vidění nebylo, ale padli dvě branky po jedné na každé straně. Jako první se prosadili Baníkovci ve 27. minutě, kdy Albrechtice poslal do vedení Jan Kociolek. Za Datyně vyrovnal ve 32. minutě Petr Tomašák. Po přestávce se již skóre nezměnilo. V závěru měli baníkovci tlak, ale druhou branku už nepřidali, a tak si připisují v dalším mistrovském utkání jeden bod za remízu 1:1, který podle průběhu utkání je spravedlivý.

FK Baník Albrechtice - TJ Havířov-Dolní Datyně 1:1 (1:1)

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň po vítězném utkání v Čeladné udělal dvě změny, a to Martina Kulhánka, který zůstal jen na lavičce náhradníku, nahradil uzdravený Jaroslav Goj a místo Tomáše Izaiáše nastoupil od začátku Marek Korzeniowski. Jinak Baníkovci nastoupili ve stejném složení, jaké měli v Čeladné.

První poločas přinesl první vážnější šanci v 10. minutě, kdy po rohu Dorozlo prodloužil míč na zadní tyčku Jan Kociolek, ovšem v poslední chvíli před volnou prázdnou brankou dostal míč do bezpečí hostující Tomašák. První možnost v utkání si sice vypracoval Baník, ale o první gólovou příležitost zápasu se postaral v 17. minutě datyňský René Bilas, jehož střela ve velmi dobré pozici, kdy byl útočník hostů sám před brankářem, skončila mimo branku domácích. Ve 27. minutě přišel první gól utkání. Daniel Žyla na levé straně hřiště obešel Kodenka přihrál do šestnáctky na Goje, který míč sklepl na Béreše, ten vyslal střelecký pokus, který se odrazil od obránce k volnému Janu Kociolkovi, který udělal klíčku hostujícímu Vlčkovi a vyslal střelu, se kterou si brankář Vasilko neporadil a Baník tak vedl - 1:0. Ve 29. minutě měl dobrou příležitost opět datyňský René Bilas, ale opět mu nepřálo štěstí, když branku v nadějné pozici přestřelil. Jenže tohoto hráče Datyň to nemuselo mrzet. Jelikož ve 32. minutě využil přihrávku Kubieny před prázdnou branku Petr Tomašák a srovnal stav utkání - 1:1. S blížícím se koncem prvního poločasu se již nic zajímavého neodehrálo a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu udělal trenér Baníku jednu změnu, kdy místo Béreše nastoupil mladík Izaiáš. Baník měl v předchozích dvou zápasech výborné vstupy do druhých poločasů, ale tentokrát se po změně stran prosadit nedokázat. Naopak ve 48. minutě měli obrovskou příležitost hosté, kdy po přihrávce Tomašáka se dostal před branku Hekery útočník René Bilas, ale opět branku netrefil a mířili těsně mimo. V 54. minutě přišla šance Baníku po přihrávce Izaiáše, kdy se dostal k míči Goj, ten ale prováhal možnost střely, míč se poté dostal na kopáčky Dorozla, který vyslal tvrdý pokus a ten brankáře Vasilko s problémy zneškodnil. Za minutu se dostal ke střele z hranice pokutového území hostující Tomašák, ale taky mu nebylo přáno a jeho pokus skončil těsně mimo Baníkovskou branku. V 58. minutě se objevil po přihrávce Goje ve velké příležitosti albrechtický Izaiáš, ale ten branku také minul. Běžela 69. minuta a Baník podnikl rychlý protiútok, přihrávku Dorozla tečoval hostující Tomašák na kopačky Jana Kociolka, který přihrál pod sebe na pětku na volného Izaiáše, ale tomu opět nebylo přáno a skóre utkání tak bylo stále nerozhodné. S přibývajícími minuty stupňoval tlak Baníku, který se pokoušel, vstřelil rozhodující branku. Blízko k ní měl v 81. minutě Goj, který dostal přesnou přihrávku od Jana Kociolka a objevil se sám před brankářem, ale ve velmi velké příležitosti poslal míč mimo tři tyče hostující branky. V 85. minutě přišla série čtyř rohu Baníku za sebou, ve kterých chtěl Baník dostat míč do sítě, ale ke smůle Albrechtic se tak nestalo. Rozhodnout mohla v 88. minutě povedená střela ze šestnáctky z kopačky Jakuba Kociolka, ale proti jeho střele se vyznamenal brankář Vasilko a pokus albrechtického hráče zneškodnil. Ve zbývajících minutách se ani jednomu týmu nepodařilo nic vytěžit a zápas tak skončil remízou 1:1.

Baníkovci nenavázali na předchozí výhru z Čeladné a na domácím hřišti proti poslednímu týmu tabulky TJ Dolní Datyně uhráli nerozhodný výsledek 1:1. V dalším kole se svěřenci Tomáše Vychopně představí v sobotu na půdě silných Veřovic.

Branky: 27. Kociolek Jan - 32. Tomašák Petr, ŽK: 39. Goj Jaroslav, 39. Kroužek Jiří, 77. Dorozlo David - 21. Kodenko Tomáš, 36. Kubiena Petr, 72. Tomašák Petr, Rozhodčí: Žáček Marek - Brabec Roman, Žurovec David, Počet diváků: cca 200

FK Baník Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Věčorek A., Kroužek, Žyla D. (71. Kulhánek) - Kociolek Jakub, Wojtyna - Kociolek Jan, Dorozlo, Béreš (46. Izaiáš) - Goj. Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Havířov-Dolní Datyně: Vasilko - Dolák, Neugebauer, Neuman - Kodenko, Bilas Robin, Miczka,Vlček, Tomašák - Bilas René (77. Psík), Kubiena. Trenér: Nešpor Radek