Baníku se v Šenově opět nezadařilo a v souboji o první místo prohrál 3:1

Po výhře proti silné Čeladné na domácí půdě hráli baníkovci v rámci 19. kola proti lídrovi I.A třídy skupiny B Šenovu na jeho půdě, kde Baníkovci ještě nikdy nebodovali. Šenovští se ukázali opět jako těžký protivník, ale Baníkovci měli v prvním poločase více ze hry a ve 26. minutě se díky přesné trefě Emila Béreše ujali zaslouženě vedení. Tento stav vydržel až do konce první půle, ve které byl Baník lepším týmem než domácí Šenov. Ve druhém poločas, ale převzal veškerou iniciativu na hřišti domácí favorit a zaslouženě třemi góly obrátil skóre utkání. Nejdříve vyrovnal v 67. minutě Pavel Štěpán, na 2:1 zvyšoval v 80. minutě Zbyněk Bednář a na konečných 3:1 upravil v 90. minutě Marek Svěnčík. Další gól už nepadl, a tak souboj o první místo dopadl lépe pro hráče Šenova, kteří zvítězili díky skvělému druhému poločasu výsledkem 3:1.

SK Šenov - FK Baník Albrechtice 3:1 (0:1)

V 19. kole I.A třídy skupiny B se odehrál velmi zajímavé utkání, ve kterém se střetli dosavadní dva nejlepší týmy této soutěže. Svěřenci Tomáše Vychopně totiž zavítaly na půdu lídra tabulky do Šenova, kde nikdy ve své historii nedokázali bodovat.

První poločas: Převaha Baníku a zasloužené vedení

Úvod zápasu byl překvapivě ve znamení převahy Baníku. Šenov se dostával na polovinu hostí jen sporadicky, naopak Baník dobře kombinoval, byl v pohybu, ale i domácí hodně krát zahrozili. Domácí si vybojovali i několik rohových kopů, ale ty dokázala albrechtická obrana odvracet. Blízko jako první ke vstřelení gólu bylo domácí mužstvo v 18. minutě, kdy se dostal do velké šance Zbyněk Bednář, ale toho vychytal brankář Hekera. Baník měl převahu a tu zužitkoval hned v první vážnější šanci, kdy Daniel Žyla obešel na levé stráně dva domácí hráče a dostal se až před branku, kde míč poslal na domácího brankáře, který v chumlu hráčů míč vyrazil na kopačky Emila Béreše, který přes chumel hráčů dostal míč přesné do domácí sítě - 0:1. Po vstřeleném gólu měli převahu nadále hosté, ale postupně se začal osmělovat i domácí Šenov. Poslední příležitost měl právě domácí Koďousek, který vyslal tvrdou střelu, která ale skončila mimo branku Baníku. To bylo vše z prvního poločasu. První poločas tak skončil zaslouženým výsledkem 1:0 pro Baník.

Druhý poločas: Šenov zaslouženě otočil vývoj utkání a zvítězil

Baník nastoupil do druhé půle zápasu s cílem předvádět hru jako v prvním poločase, to se ale nestalo a na hře to bylo znát. Domácí Šenov nastoupil do druhého poločasu se třemi útočníky a chtěl utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Blízko vyrovnání měli domácí v 55. minutě. Domácí Koďousek se dostal před brankáře Hekeru, který ho ale perfektním zákrokem vychytal a gólman Baníku si poradil skvělým zákrokem i s následnou dorážkou Pavla Štěpána. Další šanci domácích měl po rohu Radek Beránek. Jeho pokus ale skončil nad brankou Baníku. V 67. minutě bylo ale už vyrovnáno. Baník ztratil na půlce hřiště míč, kterého se zmocnil jeden z domácích hráčů, který našel nabíhajícího Zbyňka Bednáře a ten našel pod sebou lepé postaveného Pavla Štěpána, který nekompromisně poslal míč do sítě - 1:1. Šenov bylo jasně lepší a ovládal hru. Další šance přišla ze strany Šenova v 75. minutě. V ní Zbyněk Bednář, který dobře vystřelil, ale trefil dobře postaveného brankáře Hekeru, který jeho pokus zneškodnil. Po této šanci tak byl stav stále nerozhodný, to ale neplatilo v 80. minutě, když se dostal k míči „jako slepý k houslím“ domácí Zbyněk Bednář, který se objevil za hostující obranou a poslal míč přesně do branky Baníku - 2:1. Šenov svůj náskok zdvojnásobil v 90. minutě, když vyběhnutého brankáře Hekeru přehodil v samostatném uniku domácí útočník Marek Svěnčík a stanovil konečný stavu utkání na - 3:1. Tuto ztrátu už baníkovci v závěru utkání smazat nedokázali a ze Šenova v souboji o první místo tak odjíždějí opět s prázdnou. Nutno dodat že si domácí za druhý poločas výhru zasloužili.

Branky: 67. Štěpán Pavel ml., 80. Bednář Zbyněk, 90. Svěnčík Marek - 26. Béreš Emil, ŽK: 53. Beránek Radek, 59. Koďousek Miroslav - 6. Wojtyna Tomáš, 53. Široký Miloš, 59. Novák Libor, 85. Věčorek Tomáš, Rozhodčí: Žáček Marek - Bartoš Ivan, Dytková Šárka, Počet diváků: cca 250

SK Šenov: Juras - Beránek R., Slíva, Klimša D. - Bednář Zb., Bednář R. (73. Schovajsa), Koďousek, Ulehla, Hanauer (89. Kostka) - Štěpán (75. Biela), Svěnčík. Trenér: Minich Alexander

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. - Novák, Široký, Korzeniowski (75. Pařík M.), Dorozlo - Věčorek T. (86. Smiga), Béreš (78. Bizyk). Trenér: Vychopeň Tomáš