Brankář Aleš Hekera na světovém šampionátu v Minsku

Náš brankář mužstva A nužů Aleš Hekera se za Českou reprezentaci zúčastnil světového šampionátu v sálovém fotbalu v Minsku v Bělorusku pořádaných od 17. dubna do 25. dubna 2015.

Ve středu 15. dubna se sešla reprezentace České republiky v Praze a ve čtvrtek 16. dubna odcestovala přes Polsko do dějiště světového šampionátu.  Ve skupině se naše reprezentace utkala postupně s reprezentací Curacaem, Kolumbii a nakonec s Venezuelou. Ze skupiny naše reprezentace postoupila, i když měla ve skupině dva žebříčkově postavené první dva týmy futsalu AMF.  Což je za velký úspěch to potvrdili i slova prezidenta ČFSF Milana Semmlera. Naše vystoupení nelze hodnotit jinak než jako velice úspěšné. Především jsme dokázali, že naše pojetí futsalu může rovnocenně soupeřit s nejlepšími týmy světa, vždyť v naší ve skupině vystupovaly žebříčkově první dva týmy futsalu AMF.“

První zápas, ve kterém nastoupil v brance Aleš Hekera naše reprezentace sehrála s reprezentací Curacaa (jeden z ostrovů bývalých Holandských Antil v Karibiku). Toto utkání skončilo nerozhodně 1:1 a jen vynikající výkony nestárnoucího Aleše Hekery udržely naši reprezentaci ve hře, protože prohra v tomto utkání, ke které neměla naše reprezentace daleko, by nás prakticky vyřadila ze hry o postup. To potvrdil i prezident ČFSF Milan Semmler. První zápas s Curacaem byl opravdu hodně špatný. Objektivně máme problém hrát s družstvy, která absolutně neznáme, což byl právě případ Curacaa (jeden z ostrovů bývalých Holandských Antil v Karibiku). Ačkoli jsme si na začátku vypracovali minimálně šest brankových příležitostí, soupeř situaci ustál a dostal pouze jeden gól. Pak jsme jednou propadli v rozehrávce a fyzicky a individuálně perfektně připravený soupeř dokázal vyrovnat. Od té doby se pro nás utkání stalo noční můrou a jen vynikající výkon nestárnoucího Aleše Hekery nás udržel ve hře, protože prohra v tomto utkání, ke které jsme neměli daleko, by nás prakticky vyřadila ze hry o postup.“

Druhé utkání ve kterém Aleš Hekera nenastoupil a utkání sledoval jen z lavičky naše reprezentace prohra s Kolumbii 4:1. nicméně předvedený výkon byl opravdu natolik kvalitní, že následující den proti vicemistru Jižní Ameriky – Venezuele nebyla předem reprezentace pasována do role outsidera.
Jen vítězství nad žebříčkově druhým týmem světa by mohlo posunout do další fáze mistrovství naši reprezentaci. Naše reprezentace v tomto utkání předvedla asi nejlepší výkon za posledních 10 let. Nejen, že dokázala naše reprezentace zvítězit, ale předvedla tak kvalitní hru, že jakýkoli jiný výsledek by byl pro naši reprezentaci zklamáním. Venezuele tedy naše reprezentace v brance s naším brankářem Alešem Hekerou porazila 2:1. Tím si tak zajistil čtvrtfinále proti Argentině. K postupu ze skupiny a druhému a třetímu zápasu řekl něco opět prezident ČFSF Milan Semmler. „Druhý zápas s Kolumbií byl pro všechny velkým svátkem. Kolumbie na mezinárodní scéně 5 let neprohrála a my jsme trpělivou obranou dokázali třicet minut držet skóre 1:1. Nakonec jsme prohráli třemi slepenými góly 4:1, nicméně předvedený výkon byl opravdu natolik kvalitní, že jsme následující den proti vicemistru Jižní Ameriky – Venezuele nebyli předem pasování do role outsidera. Jen vítězství nad žebříčkově druhým týmem světa nás mohlo posunout do další fáze mistrovství. Naši v tomto utkání předvedli asi nejlepší výkon za posledních 10 let. Nejen, že dokázali zvítězit, ale předvedli tak kvalitní hru, že jakýkoli jiný výsledek by byl pro nás zklamáním.„

Ve čtvrtfinále proti Argentině v brance opět s Alešem Hekerou naše reprezentace prohrála až po prodloužení 3:2. Zklamání našich reprezentantů bylo obrovské, nicméně zklamání pramenilo ze skutečnosti, že i v tomto utkání měla naše reprezentace reálně na postup mezi nejlepší čtyři týmy světa, ale radovat se z něj mohl pouze jeden a tím byl dvojnásobný světový šampion Argentina. I vystoupení okomentoval prezident ČFSF Milan Semmler na webu sálové fotbalu - futsalu. „Čtvrtfinále proti Argentině pak začalo poněkud hekticky. Už v 16. sekundě jsme vstřelili úvodní gól, ale po dvou chybách v obraně jsme ve druhé minutě prohrávali 1:2. Ještě v 7. minutě jsme vyrovnali a pak se už hrálo naprosto vyrovnané utkání. Ve druhém poločase se zdálo, že Argentincům trochu docházejí síly, ale bohužel jsme nedokázali žádnou ze slibně se rozvíjejících akcí dotáhnout do vítězné branky. Utkání tak rozhodla naše chyba v obraně v první polovině prodloužení. Ve druhém prodloužení se Argentinci stáhli do obrany a vítězství si již dokázali podržet. Zklamání našich hráčů bylo obrovské, nicméně zklamání pramenilo ze skutečnosti, že jsme i v tomto utkání měli reálně na postup mezi nejlepší čtyři týmy světa, ale radovat se z něj mohl pouze jeden a tím byl dvojnásobný světový šampion Argentina.“

Více o přípravě světového šampionátu a šampionátu najdete níže v odkazech, které jsme převzali z webových stránek České federace sálového fotbalu - futsalu:

Prezident ČFSF Milan Semmler: Český sálový fotbal - futsal AMF teď po Bělorusku nesmí usnout na vavřínech (24.4.2015)

VIDEO - MS se pro závěrečné boje znovu stěhuje do Minsk arény, podívejte se na atmosféru při zahajovacím ceremoniálu (23.4.2015)

VIDEO - Podívejte se na sestřih branek a zápasové statistiky z utkání s Argentinou (23.4.2015)

Výsledky čtvrtfinálových utkání na MS v Bělorusku, Belgie zdolala po prodloužení Uruguay, postupuje i Kolumbie a Paraguay, favorizovaná Argentina udolala Čechy až v prodloužení (22.4.2015)

Reportáž běloruské TV o probíhajícím světovém šampionátu (21.4.2015)

V Brestu vybuchla bomba, Češi porazili Venezuelu a postoupili do čtvrtfinále MS v Bělorusku, tam je čeká ve středu Argentina  (20.4.2015)

Prohlédněte si branky ze včerejšího duelu s Kolumbií  (20.4.2015)

Prohlédněte si fotogalerii ze včerejšího utkání s Curacaem   (19.4.2015)

VIDEO - Podívejte se ještě na páteční zahajovací ceremoniál MS (19.4.2015)

Čeští futsalisté dnes v Brestu jen remizovali s Curacaem (18.4.2015)

Josef Cieslar - Jedná se o skupinu smrti, ale uděláme vše pro postup! (17.4.2015)

Třetí náš soupeř na MS v Bělorusku - celek Venezuely, již odletěl do dějiště světového šampionátu (16.4.2015)

Dvanáct důvodů, proč navštívit MS v Bělorusku (15.4.2015)

Česká reprezentace si dá ve středu dostaveníčko v Jilemnici, ve čtvrtek odcestuje přes Polsko do dějiště světového šampionátu  (14.4.2015)

Minsk aréna bude v pátek svědkem zahajovacího ceremoniálu MS (14.4.2015)

Hlavní běloruské město Minsk je připraveno na světový šampionát (14.4.2015)

FOTO/Bělorusové se intenzívně připravují na domácí šampionát (12.4.2015)

Náš první soupeř na MS v Bělorusku - Curacao odtajnilo svoji nominaci na světový šampionát (11.4.2015)

Nominace České futsalové reprezentace pro MS v Bělorusku (9.4.2015)

VIDEO/Podívejte se na vysílání běloruské televize o světovém šampionátu (4.4.2015)

Česká futsalová reprezentace má v sobotu kontrolní sraz v Praze (3.4.2015)