Do Brušperku můžeme jet úplně v klidu, bodů máme dost, říká Marek Korzeniowski

Baník ve 23. kole I. A třídy sk. B se střetl v neděli na domácí půdě se Starým Městem. Baníkovci si se Starým Městem snadno poradili a vyhráli zaslouženě výsledkem 4:0. Na vítězství se velkou měrou podílel Marek Korzeniowski, který v utkání zaznamenal dva góly. Po utkání jsme Marka krátce vyzpovídali. Více se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Baník si v neděli poradil se Starým Městem snadno 4:0. Výsledek naznačuje, že to bylo velmi jednoduché utkání?

Tak jednoduché není žádné utkání, zápas začíná 0:0 a nikdo předem neví, jak utkání dopadne. První poločas skončil 2:0 a důležité bylo, že jsme přežili úvod druhé půle. Soupeř tam nějaká šance měl, ale naštěstí neproměnil. Po třetí brance už definitivně odpadli a my přidali ještě jeden gól.

Ty jsi vstřelil v utkání první dvě branky, které byly velmi důležité, můžete nám je přiblížit?

Oba góly mi připravil Libor Novák, který se často dostával k centrům z levé strany. Poprvé mi stačilo jen špičkou kopačky usměrnit míč do sítě, no a podruhé naopak zpracovat a levačkou doklepnout podél brankáře.

Už se ti to někdy v mužské kategorii povedlo vstřelit dva góly v jednom utkání?

Já těch gólů moc nedávám, natož abych dal dva. Takže toto byl můj první dvougólový zápas v mužích. Snad nebyl poslední (smích).

V nedělním utkání, které jste tedy vyhráli jednoznačně 4:0, jste prodloužili sérii zápasu bez porážky na čtyři utkání. S výsledkem a i s vlastní hrou tedy spokojenost?

Asi ano, konečně se začalo i doma vyhrávat. Navíc celkem jednoznačnými výsledky a čistým kontem navrch. Ten anglický týden dopadl pro albrechtický fotbal na jedničku. Dorost i muži naplno bodovali a předváděli slušný fotbal.

V sobotu vás čeká velmi těžký zápas v Brušperku, který na jaře ještě neprohrál a v jarních zápasech se mu daří…

Bude to hodně těžké utkání, ale my tam můžeme jet úplně v klidu. Bodů máme dost, a kdo ví, třeba se nám podaří nějaký další z Brušperku přivést.

S jakým výsledkem bys byl spokojen?

Samozřejmě s výhrou, ale bude to hodně těžké. Domácí míří za postupem a doma budou hodně silní.

Marku, děkuji za rozhovor a přeji, ať ti to tam padá co nejčastěji.