Dorost rozstřílel Petřvald osmi góly

V dalším jarním domácím utkání hostili dorostenci Baníku jedenáctý celek tabulky Petřvald u Karviné. Na podzim Baník tohoto soupeře na jeho půdě porazil 2:0 a ani tentokrát neponechali albrechtičtí mladíci nic náhodě a zvítězili vysoko 8:0, po poločase 4:0. Dvě branky zaznamenal Tomáš Izaiáš, Marek Chmiel a střídající věkem ještě žák Michal Kvapil, poté jednu branku přidal Marek Jeriga a do střelecké listiny se zapsal i další věkem ještě žák střídající Patrik Parchanský.

FK Baník Albrechtice (Dorost) - TJ Petřvald u Karviné 8:0 (4:0)

Baník byl od začátku mnohem aktivnější než soupeř a v prvním poločase vstřelil čtyři branky. První gól Baníku zaznamenal Tomáš Izaiáš, který využil chybu obrany hostů a zamířil přesně - 1:0. Druhý gól Baníku zaznamenal opět Tomáš Izaiáš, který opět po pěkné akci předčil obranu hostů a přesnou přizemní střelou, zvýšil na - 2:0. Třetí gól Baníku v prvním poločase vstřelil Marek Chmiel, který se dostal přes dva obránce a nechytatelnou střelou pod břevno poslal albrechtické hráče do tříbrankového vedení - 3:0. Dorostenci Baníku se v prvním poločase dočkali ještě jedné trefy, když zamířil přesně Marek Jeriga, kterému první střela v brance hostů neskončila, ale dorážka již byla úspěšná - 4:0. Baníkovští dorostenci tak po prvním poločase vedli zaslouženě 4:0.

Co se povedlo v prvním poločase, to se povedlo i v poločase druhém, a to vstřelit čtyři branky. Pátou branku Baníku vstřelil střídající žák Patrik Parchanský, který využil chybu hostující obrany a nadvakrát dostal míč do sítě - 5:0.  Další gól našich dorostenců zaznamenal Marek Chmiel, který se dostal k odraženému míči a střelou na vzdálenější tyč zvýšil skóre utkání již na - 6:0. A brankostroj domácích pokračoval. Sedmý gól přidal přesnou střelou další střídající žák, a to Michal Kvapil - 7:0. Michal Kvapil vstřelil i poslední osmý gól Baníku když si pohrál z obráncem i brankářem hostů a pohodlně skóroval na konečných - 8:0.

Vysoké vítězství Baníku je naprosto zasloužené. Hráči předváděli pěkný kombinační fotbal, na který hosté nestačili. Dorost si tak v dalším zápase připsal plný počet bodů a další čisté konto již čtvrté v řadě brankář Adamec. Teď čeká naše dorostence zápas v sobotu 10. května ve Vratimově, a poté se dvakrát představí na domácím hřišti.

Branky: Izaiáš Tomáš 2, Chmiel Marek 2, Kvapil Michal 2, Jeriga Marek, Parchanský Patrik

Trenér Jiří Lankočí: Rychle jsme vstřelili 2 góly a utkání bylo od té chvíle jednoznačné. Potěšením je nejen vysoké vítězství, ale i to, že jsme mohli brzo pustit do hry všechny mladé náhradníky, kteří navíc vstřelili i góly. Potěšením je rovněž čtvrtá uhraná nula v řadě. Snad nám tento "rytmus" vydrží co nejdéle.“