Dorost v posledním podzimním mistrovském utkání doma prohrál

Naši dorostenci v sobotu 8. listopadu sehráli na domácí půdě poslední podzimní mistrovské utkání, ve kterém na domácí umělé trávě přivítaly hráče týmu MFK Havířov B. V posledním mistrovském utkání podzimní části naši hráči prohráli 3:5 (2:3) hlavně díky neproměňování šanci. Branky našeho týmu: Honza Mokrosz 2 a David Jonszta.

FK Baník Albrechtice (Dorost) - MFK Havířov B 3:5 (2:3)

V posledním zápase podzimu naši dorostenci přivítali v derby nedaleký Havířov B, který byl posílen o několik hráčů z A družstva. Zápas probíhal za neustálého deště a tak s kombinací umělého povrchu se hrál velmi svižný fotbal. Vstup do utkání našemu týmu vůbec nevyšel a v 10. minutě prohrával 0:2 po dvou fatálních hrubkách gólmana. Tento stav ale naše hráče zdravě naštval a zásluhou Mokrosze a Jonszty bylo srovnáno. A mohlo být ještě veseleji ale dobře hrající Mokrosz spálil dvě tutovky a ve velkých příležitostech se objevil i Palowski s Jonsztou, ale stav zůstával stejný. Hosté hrozili především z nákopů na vysokého útočníka a dlouhých autů do naší šestnáctky. Po jednom takovém autu se Havířov vstřelil gól, který neměl platit kvůli útočnému faulu loktem hostujícího hráče. Poločas tedy skončil 2:3 v neprospěch našich hráčů. Po přestávce byli naší dorostenci opravdu nabuzeni, protože věděli, že na soupeře mají. Následně ale přišly další promarněné šance a opět se potvrdilo pravidlo NEDÁŠ - DOSTANEŠ. Hosté zahrávali z nepříliš nebezpečného místa přímý volný kop, který ke vší smůle tečovala zeď do protipohybu gólmana našeho týmu, a Havířov vedl znovu o dvě branky. Našim hráčům už ke konci zápasu pomalu docházely síly, ale přece jenom zásluhou druhého gólu Mokrosze snížili na 3:4. Do konce zbývalo necelých patnáct minut, a tak naši hráči všechny sily vrhly do útoku. Bohužel šance náš tým opět nevyužil a hosté tři minuty před koncem upravili konečné skóre na 3:5.

Branka Baníku: Mokrosz Jan 2, Jonszta David

Sestava Baníku: Valík Václav (10. Adamec Dalibor) - Uhrin Daniel, Sliwka Daniel, Robenek Dominik, Kloza Tomasz - Štromp Ján (78. Revaj Jakub), Broda Marek, Parchanský Patrik, Mokroz Jan - Palowski Stanislav, Jonszta David. Na lavičce: Konczyna David, Galganek Daniel, Madunický Denis