Emil Béreš: Do Lutyně se jedeme pokusit vyhrát a snad se nám to i povede

Baník se dočkal výhry i v nedělním mistrovském utkání, kdy na domácí půdě porazil Vratimov 3:0 a protáhl tak sérii vítězství již na čtyři zápasy. Velký podíl na vítězství nad Vratimovem má hlavně Emil Béreš, jenž se trefil v tomto utkání do sítě soupeře dvakrát. Po utkání jsme střelce prvního a druhého gólu vyzpovídali. Jak odpovídal po dalším vítězném utkání střelec dvou důležitých branek, se dozvíte uvnitř článku.

Emile, další vítězství, tentokrát nad Vratimovem. Takže asi nic jiného než spokojenost?

Ano máš pravdu. Spokojení s body určitě jsme. Výkon sice nebyl úplně top, ale výhra určitě zasloužená.

Jaký byl průběh zápasu z tvého pohledu a jakým soupeřem byl Vratimov?

No musím říct, že první poločas jsme nehráli moc dobře. Ztráceli jsme spoustu balónu a nebyli jsme schopní udržet míč. Druhý poločas už jsme tolik nepanikařili a snažili se hrát i fotbal. Co se týká hry Vratimova, tak musím asi říct, že to byl nejslabší zatím soupeř v téhle sezóně.

Vstřelil jsi úvodní dva góly, které byly zároveň vítězné. Jak se tyto celé situace odehráli?

U prvního gólu jsem měl štěstí, že jsem stál tam, kde jsem stát měl. Tomáš Balotelli Věčorek (smích) dobře atakoval domácího brankáře, který špatně vykopl balón, či snad to Balotelli (Tomáš Věčorek - pozn. red.) vypíchl (přesně teď nevím) a míč se dostal na šestnáctku, kde jsem zrovna stál a pak už stačilo jen trefit prázdnou bránu. Druhý gól, to byla zase výborná práce Liborka Nováka, který zatáhl balón do šestnáctky, obešel obránce a nahrávkou pod sebe mně našel. Opět jsem měl snadnou práci jen trefit bránu, ovšem míč mi tak nějak divně skočil, že jsem nakonec trefil šibenici, což jsem samozřejmě tak trefit chtěl (smích).

Na vstřelený gól v nové sezóně v dresu Baníku jsi v mistrovském utkání čekal až do zápasů s Vratimovem, ve kterém jsi skóroval dvakrát za sebou. Dá se říct, že jsi protrhl střeleckou smůlu?

Popravdě řečeno v kabině už jsem to měl na talíři asi od 4. kola, že jsem jediný útočník v kraji, který nedal gól. Brankář Hekera už mi to počítal na minuty. Před zápasem s Vratimovem byl u čísla 820 minut bez gólu, tak snad už počítat nebude a na tolik minut už nedosáhnu.

V posledních utkáních pravidelně nastupuješ v základní sestavě. To tě musí těšit, ne?

Těší mně to velmi a přeji si, aby tomu nebylo jinak. Snad to výkony budu dokazovat.

V útočné dvojici nastupuješ s Tomášem Věčorkem. Jak se ti spolupracuje s tímto hráčem a jak se ti hraje v útoku?

Jo. Tomáš (Tomáš Věčorek - pozn. red.) je dříč, který nic nevypustí. Spoustu toho uběhá a je silný na míči a má tah na bránu, hold Balotelli (Tomáš Věčorek - pozn. red.)no (smích). Spíše on je ten náš kanonýr. V útoku jsem rád. Nevím sice, co to trenéra napadlo mně stavět do útoku, neboť v útoku jsem nehrával snad nikdy, ale jsem za to rád. Do obrany už bych nechtěl (úsměv).

Vezeme se na vítězné vlně, a jak koukám, tak v kabině panuje asi hodně dobrá nálada?

V kabině je výborná parta, tam se člověk vždy těší. Nevím co k tomu dodat? Kluci tam jsou všichni v pohodě! Dokonce už i Šíra (Miloš Široký - pozn. red.) sem tam pozdravíme.

Dobré výsledky vás vynesly na třetí místo. Pomýšlíte ještě výš?

Úkol zněl jasně! 22 bodů na podzim, tak snad se povede i víc. Nijak zvlášť to nehrotíme.

Do konce podzimní části zbývají čtyři duely. Jeden před domácím publikem a tři venku. S jakým cílem do nich půjdete?

Tak samozřejmě chceme vyhrát každý zápas, ale tak myslím, že los máme hratelný, tak nebudu skromný a řeknu, že ještě 9 bodů by nebylo špatných.

Teď trochu odbočíme. Můžeš se představit fanouškům Albrechtic? Ve kterých týmech jsi působil?

Nebylo toho moc. Začínal jsem jako žáček v ČSAD Havířov, kde jsem pak přestoupil do žáků Baníku Havířov, tam jsem vydržel až do mužů. Pak si mně povolali na vojnu, kde jsem hrál za Valašské Meziříčí a po vojně zpět do Indiánu. Po dvou letech jsem odešel do Horních Bludovic, kde jsem si to šolichal 6 let a teď hostuji zde.

Jak zatím vnímáš albrechtické angažmá? Jak se ti v Baníku zatím líbí?

Jsem tady rád, některé kluky znám už dlouho a věděl jsem, že v Albrechticích vše funguje, tak jak má. Všichni tady ten fotbal mají rádi a dělají pro to maximum. Nechci jen chválit, ale jinak to ani nejde.

Čeho bys v Albrechticích chtěl dosáhnout?

Je mi 30. let, tak těch cílu už moc není. Postoupit do kraje, pak do divize a stačí.

Jaký styl hry vyznáváš nejraději?

Nejsem žádný běžec, ani vytrvalec, takže ťukes mi vyhovuje.

Teď jedeme na půdu Dolní Lutyně, která je doma velmi silná. S jakým cílem?

To bude jednoduchá odpověď. Myslím si, že máme lepší mančaft nežli Lutyně. Jedeme se tam pokusit vyhrát a snad se nám to i povede.

A závěrem tradičně. Měl bys závěrem nějaký vzkaz pro fanoušky?

Tradiční bude i odpověď, neboť Albrechtice mají skvělé fanoušky. Snad jim budeme dělat radost a budeme se s nimi radovat z výher. Patří jim velké díky.