Gólová hitparáda v druhém poločase a Baník veze z Čeladné vítězství 5:1!

Zápas 9. kola v sobotu 4. října v Čeladné hrál albrechtický Baník. Utkání začalo aktivitou Baníku. Po několika náznacích šancí se jako první prosadil náš tým, ve 14. minutě jej poslal do vedení kapitán Aleš Věčorek. První poločas přinesl jen jednu branku a skóre zápasu tak bylo po prvním poločase 0:1 pro Baník. Do druhého poločasu se ale s brankami doslova roztrhl pytel. Hned ze startu druhého poločasu navýšil vedení Baníku Tomáš Izaiáš na 0:2. Domácí ale v 56. minutě z pokutového kopu, který proměnil Martin Váňa, snížili na rozdíl jedné branky - 1:2. Hned nato však vrátil dvoubrankový náskok Baníku Jan Kociolek. V 67. minutě utkání Baník dokázal svému soupeři utéct již na rozdíl třech branek, kdy se o to postaral Emil Béreš. V 79. minutě ještě skóre vylepšil Tomáš Wojtyna, který přidal další branku. Baník tak v Čeladné vyhrál 5:1 a napravil tak domácí porážku s Vratimovem skvělým způsobem.

SK Beskyd Čeladná - FK Baník Albrechtice 1:5 (0:1)

Oproti minulému neúspěšnému zápasu doma s Vratimovem udělal trenér Tomáš Vychopeň několik změn. Do branky se postavil místo Kamila Smětáka navrátilec z kvalifikace České reprezentace v Sálové kopané ze Španělska Aleš Hekera. Na post levého obránce se místo opět zraněného Ondřeje Čočka vrátil Jiří Kroužek, který ale nastoupil na postu stopera a na levý kraj obrany se posunul Tomáš Wojtyna. V záloze nahradil zraněného Marka Korzeniowského na pravé straně Daniel Žyla. A místo Karla Hromady se objevil po boku Honzy Kociolka v útoků navrátilec po zranění Emil Béreš.

Zápas začal převahou hostů, kteří si vytvořili několik náznaků šancí. Například hned v první minutě zahrozil Izaiáš, avšak proti Černému neuspěl. Poté za minutu měl po přihrávce Jakuba Kociolka dobrou příležitost Béreš ale střílel vedle. Další možnost měl Baník v 5. minutě, kdy se ke slovu dostala trojice Dorozlo, Žyla  a Béreš. Poslední jmenovaný vyslal střelecký pokus, který se nakonec mezi tři tyče nevešel. Ve 14. minutě zahrávali Baníkovci rohový kop, po kterém se k hlavičce dostal kapitán Aleš Věčorek a dostal míč za záda Denise Černého - 0:1. Další možnost na vstřelení branky měl Baník v 17. minutě, kdy přihrávku Izaiáše přenechal Jakub Kociolek dobře postavenému Dorozlovi ale ten ze šestnáctky branku domácích těsně minul. Ve 23. minutě měli první vážnou příležitost domácí, kdy z póza šestnáctky vyslal Padych technickou střelu která skončila na tyčce Hekerovi branky. Za dvě minuty měl tento stejný hráč domácích další velkou příležitost, kdy se z uhlu řítil sám na brankáře Hekeru a z tohoto souboje vyšel, lepe brankář Baníku, jelikož domácí útočník střílel těsně vedle. Ve 27. minutě utekl po levé straně domácím obráncům Izaiáš a jeho pokus skončil na tyči domácí branky a následně odražený míč skončil za autovou čárou. Běžela 42. minuta a dobrou střelu vyslal domácí Váňa toho, ale vychytal brankář Hekera. Po prvním poločase se šlo tedy do kabin lepé Baníku, který vedl 0:1.

Baník se podařil nástup do druhé půle. Ve 46. minutě zahrával Baník rohový kop Dorozlo odcentroval a Tomáš Izaiáš se hlavou nemýlil - 0:2. Po vstřelené brance Baníku mohl navýšit vedení Jakub Kociolek ale jeho pokus letěl těsně nad branku domácích. V 56. minutě se poprvé radovali domácí hráči. Na levé straně domácí Martin Váňa využil špatného odkopu hostující obrany a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Jakub Kociolek který domácího hráče fauloval a hlavní rozhodčí Žurovec nařídil pokutový kop, kterého se zmocnil sám faulující hráč a střelou k tyčce snížil skóre utkání - 1:2. Jenže po snížení skóre přišel s rychlou odpovědí Baník. V 59. minutě totiž náš tým založil akci po pravé straně, po které se před brankou Černého prosadil po centru Daniela Žyly přesnou hlavičkou Jan Kociolek a vrátil Baníku dvoubrankový náskok - 1:3. Z druhé půle se tak stala doslova gólová přestřelka. A to nebylo ze strany baníkovců zdaleka vše. Ve druhém dějství jim štěstěna zaslouženě očividně přála, v 67. minutě totiž vstřelili svou čtvrtou branku! O tu se tentokrát po úniku a následném přehozením vyběhnutého domácího gólmana postaral Emil Béreš - 2:4. Tyto dvě branky už Čeladnou definitivně srazily do kolen a na další změnu skóre se už domácí nezmohli. I když v 69. minutě měl dobrou příležitost domácí Řehák, ale s jeho střelou si poradil gólman Hekera. V 72. minutě přišla další možnost Baníku, kdy po centru střílel těsně mimo domácí branky Emil Béreš. Baník byl očividně při chuti. V 79. minutě totiž si pohrál s domácí obranou Jan Kociolek, kterého musel jeden z domácích hráčů faulovat a tak hlavní rozhodčí Žurovec tentokrát nařídil pokutový kop na druhé straně, jehož se zmocnil Tomáš Wojtyna a nechytatelnou střelou nedal domácí brankář šanci - 1:5. Zbytek utkání se už jen dohrával a Baník tak zvítězil v Čeladné 5:1 a napravil tak domácí porážku s Vratimovem skvělým způsobem.

Baníkovci navíc dali jasný vzkaz týmu Dolní Datyně, který do Albrechtic v neděli přijede k dalšímu mistrovskému utkání, že ji zde rozhodně nečeká nic jednoduchého. Kromě toho naši hráči pěti brankami v čeladenské síti více než dostatečně nalákali své fanoušky, aby se na tento atraktivní a velmi zajímavý duel přišli podívat, začíná se v neděli v 15:00 hodin! Baníkovci chtějí a musí výhru z Čeladné potvrdit doma tak proto přijďte nás podpořit!

Branky: 56. Váňa Martin z pok. kopu - 14. Věčorek Aleš, 46. Izaiáš Tomáš, 59. Kociolek Jan, 67. Béreš Emil, 79. Wojtyna Tomáš z pok. kopu, ŽK: 33. Wojtyna Tomáš, Rozhodčí: Žurovec David - Chýlek Martin, Žvak Kamil, Počet diváků: cca 80

SK Beskyd Čeladná: Černý - Machanec, Rusnok, Vančo, Pyšno - Staskevič, Bláha - Chýlek (29. Váňa), Čáp (74. Matwikow), Padych - Řehák (83. Šiňák). Trenér: Dostalík Leon

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Kroužek, Wojtyna - Žyla D. (70. Hromada), Kociolek Jakub (80. Smiga), Dorozlo, Izaiáš (87. Šlampiak) - Kociolek Jan (86. Novák), Béreš (79. Morcinek). Trenér: Vychopeň Tomáš