Jarní domácí premiéru obstará souboj s Brušperkem

Minulý týden se rozeběhla jarní část tohoto soutěžního ročníku a baníkovci se v jejím druhém, celkově osmnáctém, kole představí poprvé na domácím hřišti. Po úspěšném vystoupení v Petřvaldě na Moravě, svěřenci Tomáše Vychopně si chtějí připsat tři body i proti stranovému nováčkovi I. A třídy, SK Brušperk. Ten však v úvodním kole jarní části také zvítězil, kdy doma obral o body Bystřici. Jarní domácí premiéra Baníku je na programu v sobotu 4. dubna od 15.30 hodin.

Jarní start se Baníku povedl

S očekáváním, jak po dobré přípravě vstoupí do jarních bojů, odjeli baníkovci do Petřvaldu na Moravě, kde se utkali s velmi silným soupeřem. Baníkovci jeli k úvodnímu jarnímu utkání s hodně oslabenou sestavou, ale po poločase vedli po faulu na Jana Kociolka a proměněné penaltě Tomáše Wojtyny z 43. minuty. Baníkovci ve druhé půli vedení udrželi a přidali i druhou branku o kterou se postaral v závěru utkání Jan Kociolek, čímž si připsali velmi důležité tři body na úvod jarní části.

Po výhře v Petřvaldě u Nového Jičína se dostali baníkovci na 10. místo, na kontě mají 18 bodů (bilance 5-3-6).

Premiérový start v albrechtickém dresu v mistrovských utkáních si připsal velmi mladý a nadějný odchovanec věkem ještě dorostenec Patrik Parchanský, kterého trenér Vychopeň se nebál postavit do základu. Teprve patnáctiletý Parchanský, věkem snad ještě žáka se ukázal ve velmi dobrém světle. „Je prvním rokem v dorostu. A jeví se hodně slibně," řekl na adresu mladého nadějného hráče trenér Baníku Tomáš Vychopeň.

Brušperk vykročil do jarní části vítězstvím

Staronový nováček zažívá poměrně ve velmi vyrovnané tabulce slušnou sezónu. Brušperk se během podzimní části tohoto ročníku svými výsledky zařadil do horních pater tabulky, kde se drží i po úvodním jarním kole. Doposud dokázal Brušperk vyhrát sedmkrát, k tomu přidal dvě remízy a pětkrát prohrál. Se ziskem třiadvaceti bodů ztrácí z 3. místa pět bodů na první Frenštát pod Radhoštěm a jen jeden bod na druhou příčku, kterou okupuje mužstvo AFC Veřovice.

Po skončení fotbalového podzimu došlo k změnám v kádru Brušperku. Trenér Radim Karsten musel do odchodu započítat celkem jedenáct hráčů. Po ukončení podzimní části skončili čtyři hráči základní sestavy. Konkrétně David Kroupa, Vladimír Šot, Martin Valigůra a Lukáš Honěk. K těmto přibylo dalších sedm hráčů, kteří vypadli během probíhající zimní přípravy. Měsícem leden tedy začali v Brušperku budovat nový fotbalový tým. A tak přišlo několik nových i staronových hráčů. Pozitivem v Brušperku určitě je návrat bývalých hráčů. Po půlročním hostování se do Brušperku vrátil Jan Blahut a po zranění také Vojtěch Šlesinger a Tomáš Koval. Dále se povedlo v Brušperku doplnit kádr i o kvalitní hráče, jako jsou Antonín Hruzík z Vřesiny, David Kornak a Patrik Tomek z Petřkovic, Josef Škrkoň ze Staré Běle, Jan Válek z Petřvladu na Moravě a Jakub Bogdan který se vrátil po zranění. Tým trenéra Karstena byl ještě doplněn o mladého brankáře Filipa Mušece z ligového dorostu Karviná. A do zimní přípravy se v brušperském týmu zapojili i dorostenci Tomáš Teichmann a Vojtěch Šimon a také hráč Vítkovic Pavel Karlík a Zdeněk Červenka z Lokomotivy Ostrava. V Brušperku tedy vstoupili do jarní části s hodně obměněným kádrem, se kterým má trenér Radim Karsten ambice se pohybovat na špici soutěže a prioritou do budoucna trenéra Brušperku je stabilizace kádru, udržení stavajících hráčů pro příští sezónu ve kterých by chtěl brušperský lodivod atakovat postupové příčky do Krajského přeboru.

V 17. kole hostili brušperští fotbalisté tým z Bystřice. Bystřičtí měli na začátku utkání více ze hry, vypracovali si několik příležitostí hlavně ze standartních situací, ale obrana Brušperku v prvním poločase odolala a naopak Brušperk byl tím, kdo se dostal v utkání do vedení, kdy se v 66. minutě prosadila nová akvizice Josef Škrkoň. No, a když se v 70. minutě prosadila další posila Brušperku, a to Patrik Tomek tak bylo jasné, že Brušperk si v úvodním jarním mistrovském utkání připíše důležité tři body do tabulky. Nic na tom nezměnila ani branka Bystřice na 2:1 v 89. minutě.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

SK Brušperk - FK Baník Albrechtice 2:0 (5. kolo I.A třídy sk. B, sobota 6.9.2014)
Branky: 21. a 75. Vojtek Michal
SK Brušperk: Zahradník - Vodvářka, Kroupa, Valigůra, Bačo - Vojtek, Zajac, Reichel (46. Červený), Ručka (52. Weiss) - Slota, Bogdan (85. Teichmann)
FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. - Kroužek, Kociolek Jakub, Korzeniowski, Dorozlo - Smiga (56. Kociolek Jan), Izaiáš (77. Směták)

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Petřvald na Moravě - FK Baník Albrechtice 0:2 (17. kolo I.A třídy sk. B, 29.3.2015)
Branky: 43. Wojtyna Tomáš z pok. kopu, 90. Kociolek Jan
FK Baník Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Věčorek A., Dorozlo, Wojtyna - Parchanský, Široký, Kociolek Jakub, Izaiáš - Goj, Kociolek Jan

SK Brušperk - TJ Bystřice 2:1 (17. kolo I.A třídy sk. B, 28.3.2015)
Branky: 66. Škrkoň Josef, 70. Tomek Patrik - 89. Čmiel Jakub
SK Brušperk: Mušec - Cigánek, Kornak, Hruzík P., Tomek - Karlík (46. Zajac), Hruzík Ant. (68. Reichel), Blahut, Válek (84.Vojtek) - Škrkoň (78.Šimon), Bogdan (88.Koval)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: BANÍK - BRUŠPERK 2:0, BRUŠPERK - BANÍK 2:1
Sezona 11/12: BANÍK - BRUŠPERK 3:1, BRUŠPERK - BANÍK 2:0
Sezona 12/13: BANÍK - BRUŠPERK 0:0, BRUŠPERK - BANÍK 2:0
Sezona 14/15: BRUŠPERK - BANÍK 2:0

Zápas FK Baník Albrechtice - SK Brušperk startuje v sobotu 4. dubna v 15:30 hodin ve sportovním areálu FK Baník. Jak toto první domácí mistrovské jarní utkání dopadne, Vás budeme informovat na našem webu. Pojďte podpořit naše hráče v úvodním domácím jarním utkání! Náš tým potřebuje vaši podporu!