Karvinský deník: Albrechtice cvičily Čeladnou

Krásný dárek k narozeninám dostal od svých svěřenců trenér fotbalových Albrechtic Tomáš Vychopeň.

„Nejprve jsem od kluků dostal dárkový koš, až mi spadla brada. A pak zahráli chlapci jako z partesu. Neříkám, že celých devadesát minut, ale valnou část jsme měli jasně navrch. Byl to skvělý výkon od všech a já hráčům děkuji," zářil spokojeností Vychopeň po galapředstavení, které Albrechtice v Čeladné rozbalily.

Baníkovci hráli s ohromnou chutí. Pomohl jim vstupní gól Aleše Věčorka, díky kterému hosté vyhráli poločas. „Vlastně první dva góly jsme dali navlas stejné. Jako bych si pouštěl zpomalený videozáznam," smál se Vychopeň. Na startu druhé půle totiž Izaiáš zvýšil na 0:2.

Do té doby měli hosté kombinačně navrch, zatímco Čeladná rychlostně nestíhala. A když v 56. minutě snížila, hosté přispěchali s okamžitou odpovědí. Po jasné výhře čekají Albrechtice v neděli v derby Dolní Datyně. „Těšíme se. Hráči obou celků se znají, pracují spolu, v Datyních je snad půlka kluků, co kopali v Albrechticích divizi nebo krajský přebor. Bude to zajímavé," tipuje Vychopeň.

Zajímavé to skutečně bude, už jen kvůli tomu, že ofenziva je oběma týmům vlastní a kvůli střeleckým manévrům, které oba celky předvedly v posledním kole. Loni byli ve vzájemných zápasech na hřištích soupeřů úspěšnější vždy hosté. Co bude platit v neděli?

Beskyd Čeladná - Baník Albrechtice 1:5 (0:1)

Branky: 56. Váňa z pok. kopu - 14. Věčorek, 46. Izaiáš, 59. Kociolek Jan, 67. Béreš, 79. Wojtyna z pok. kopu. Rozhodčí: Žurovec. ŽK: 0:1. Diváci: 80.

Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Kroužek, Wojtyna - Žyla D. (70. Hromada), Kociolek Jakub (80. Smiga), Dorozlo, Izaiáš (87. Šlampiak) - Kociolek Jan (86. Novák), Béreš (79. Morcinek). Trenér: Vychopeň Tomáš

Další zápas hrají Albrechtice v neděli s Dolními Datyněmi.

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.