Karvinský deník: Albrechtice pořádaly den otevřených dveří

Vstup nic moc. To si mohli po porážce na půdě slabé Bystřice říkat fotbalisté Albrechtic, kteří v pozici favorita utkání fatálně selhali v obraně.

Předem je třeba říct, že zápas si za rámeček určitě nedá rozhodčí Chýlek, jenž byl domácím více než nápomocen k potřebné výhře.

Na druhé straně je třeba uznat, že domácí se vrhli na Albrechtice jako filmový Hannibal Lecter na své oběti. „Během třinácti minut si vytvořili čtyři tutovky. V obraně jsme vůbec nestíhali," mračil se trenér Tomáš Vychopeň.

I  jeho tým si pak během utkání vytvořil řadu šancí, v pravý okamžik ale vždy sáhli arbitři. Neplatilo to v 8. Minutě, kdy se hosté po své vůbec první akci v utkání dostali do vedení.

Bystřici to nezlomilo. Nadále aktivně napadala, byla důraznější a rychle otočila skóre.

„Zlobil nás především Noga, a to svou rychlosti. Těžko mohu klukům něco vyčítat při tom, v jakém duchu se zápas nesl," nechtěl se raději pitvat v řízení zápasu Tomáš  Vychopeň.

Penalta, kterou domácí po půlhodině hry otočili na 2:1 jej, ale nadzdvihla ze židle. „Tohle byla vymyšlená pentle," konstatoval trenér Vychopeň. Jeho tým zásluhou Korzeniowského ještě srovnal na 2:2, ale další góly už nedal.

A že jich mohl ve druhé půli přidat hned několik. „Korzeniowski mohl dokončit hattrick, tři jasné tutovky měl Tomáš Věčorek. Být v koncovce produktivnější, tak jsme tady nemohli prohrát," pravil Vychopeň.

Produktivní byli naopak pár minut před koncem domácí, kteří Ruszem vsítili vítězný gól. „Na takový zápas musíme urychleně zapomenout," mávl rukou albrechtický kouč.

TJ Bystřice - Baník Albrechtice 3:2 (2:2)

Branky: 15. Placzek, 39. z pen. Opluštil, 87. Rusz - 8. a 44. Korzeniowski. Rozhodčí: Chýlek. ŽK: 2:3. Diváci: 200.

Albrechtice: Jaček - Novák, Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. - Bizyk (56. Pařík M.), Dorozlo, Korzeniowski, Kociolek Jakub - Věčorek T., Béreš. Trenér: Vychopeň Tomáš.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník