Karvinský deník: Albrechtice potvrdily stoupající tendenci

Fotbalisty Albrechtic čekal v neděli v rámci I.A třídy jeden z nejslabších soupeřů v soutěži – Staré Město.

Domácí neměli absolutně žádný problém s hladkou výhrou. „Vyjma pěti minut na začátku druhé půle, kdy kluci asi ještě pospávali v šatně, jsme zbylých 85 minut jasně opanovali. Jsem rád hlavně za to, že mužstvo navázalo na poslední výkony a potvrdilo zlepšenou formu," hlásil po zápase spokojený trenér Albrechtic Tomáš Vychopeň.

Na fotbal jeho týmu se rozhodně dá koukat a diváci, kteří v neděli zavítali na albrechtický stadionek, to mohli jen potvrdit. Znovu viděli krásné branky a ještě o jednu víc než ve středu, kdy v Albrechticích neměl šanci Vratimov.

„Soupeř byl jedním z nejslabších, se kterým jsme tuto sezonu hráli," potvrdil Vychopeň, že postavení Starého Města na chvostu tabulky není náhodné.

Baník stihl dva góly ještě do přestávky. Zatlačil hosty na mokrém, ale solidně připraveném hřišti do obrany a rozebíral jej kombinačními akcemi. Jak praví staré pravidlo, vítězná sestava se nemění, a tak na hřišti znovu řádili Dorozlo, Široký, Kroužek a spol.

O dva góly se postaral Korzeniowski, který dal svému týmu uklidňující náskok. Po přestávce přidal třetí gól Pařík a zbytek zápasu dohrávali Albrechtičtí v naprosté pohodě. Výsledek ještě přikrášlil v poslední minutě střídající Béreš.

Branky padaly po rozehrávkách do křídel a následných centrech. Akce si byly dost podobné a góly domácích hráčů podobně pěkné. I delegát zápasu Břetislav Javín si pochvaloval určitý stupeň kvality na albrechtické straně.

„To nás samozřejmě těší, ale teprve teď pro nás přijde ten pravý křest ohněm. Hrajeme v Brušperku a tento soupeř nám naznačí, zdali je naše forma dílem náhody, či se jedná o setrvaly stav,“ vzhlíží k víkendu a přímé bitvě o druhé místo za tápající Vendryní trenér Vychopeň.

Baník Albrechtice - Durman Staré Město 4:0 (2:0)

Branky: 26. a 37. Korzeniowski, 68. Pařík, 90. Béreš. Rozhodčí: Hubert. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Novák - Pařík M. (82. Žyla D.), Dorozlo, Korzeniowski, Široký - Kaleta (75. Kociolek Jan), Smiga (57. Béreš). Trenér: Vychopeň Tomáš

Další zápas hrají Albrechtice v sobotu v Brušperku.