Karvinský deník: Albrechtice předvádějí skvělý fotbal

Už skoro dva měsíce neprohráli v I.A třídě fotbalisté Albrechtic a na jejich postavení v tabulce je to také patřičně vidět. Hrají o postup!

„Taková silná slova bych asi nepoužil, ale je fakt, že dosažených 24 bodů je skvělých. Že budeme mít kolo před koncem podzimu zajištěno nejhůře druhé místo, to by nás před startem sezony ani nenapadlo," je maximálně spokojen s posledními výsledky i výkony albrechtického mužstva jeho trenér Tomáš Vychopeň.

Soupeři z Raškovic v neděli domácí hráče prakticky neohrozili. „V úvodních dvaceti minutách se hrálo ještě vyrovnaně nahoru dolů, nějaké střely tam byly, ale vyloženou gólovku Raškovice neměly. My jsme pak převzali taktovku do svých rukou, kluci výborně kombinovali a já si fotbal jen užíval," vykládal po zápase dobře naladěný trenér Vychopeň.

Měl proč. Domácí produkovali svižný kombinační fotbal, rozebírali neškodné hosty jak se jim zachtělo a dávali góly. Hattrick zaznamenal Tomáš Věčorek, z něhož trenér Vychopeň udělal v Albrechticích rozeného střelce.

Za zmínku stojí ještě 81. minuta, kdy domácí z neuvěřitelného závaru trefili dvakrát tyč, pak tři břevna, pak znovu dvakrát tyč a znovu tři břevna!!! „Škoda, že zápasy nenatáčíme na video, tohle by muselo obletět celý fotbalový svět," nemohl Vychopeň uvěřit vlastním očím. Akce, při které jeho hráči zahnali raškovické borce téměř do malého vápna a různě ostřelovali jejich bránu nohami i hlavami, skončila jen rohovým kopem.

Baník Albrechtice - Pražmo Raškovice 6:0 (2:0)

Branky: 32., 39. a 64. Věčorek T., 61. Béreš, 65. Schimke, 75. Smiga. Rozhodčí: Papuga. ŽK: 1:0. Diváci: 100.

Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Novák (78. Kociolek Jakub), Široký, Pařík M. (87. Korzeniowski), Schimke (81. Godyň) - Béreš (69. Smiga), Věčorek T. (83. Žyla D.). Trenér: Vychopeň Tomáš

Další zápas hrají Albrechtice v sobotu v Sedlištích.