Karvinský deník: Brankář Pacanovský podržel Stonavu

Derby mělo říz! Fotbalisté Albrechtic i Stonavy si v I.A třídě nic nedarovali. Zápas skončil remízou.

Hodně zajímavý duel byl v neděli k vidění v Albrechticích, kam v rámci 5. kola zavítala k sousedskému derby Stonava. Už s novým trenérem Josefem Čermákem a novou posilou mezi tyčemi, z kádru třetiligové Orlové uvolněným Ondrou Pacanovským.

Zatímco Čermák slavil na lavičce svého nového týmu první bod, Pacanovský prokázal, že bude velkou posilou. Za stavu 3:2 zneškodnil Dorozlovi penaltu a dal svým spoluhráčům naději. Kanonýr Zoller ji pár minut před koncem po skvělé práci mladého Macka zužitkoval v konečné vyrovnání.

Trenér domácích Albrechtic Tomáš Vychopeň shrnul výslednou remízu opravdu výstižně. „Z takového fotbalu chodí lidé spokojeni," řekl po zápase a měl naprostou pravdu. Hráči obou celků se vydali ze všech sil, oba týmy se vystřídaly ve vedení, na hřišti nescházely emoce. Derby jak má být.

A o zajímavé okamžiky také nebyla nouze. Hosté na první gól Izaiáše odpověděli ještě do přestávky trefami Juroszka s Fraitem. Kdyby přidali třetí gól, mohli možná zvítězit.

„To ale není jisté. Albrechtice mají svou kvalitu, mají také naběháno a my trochu měli obavy z druhé půle. Taky šlo vidět, že nás soupeř zatlačil, o to více si cením výsledného bodu," podotkl nový trenér Stonavy Josef Čermák, který považuje výsledek za spravedlivý. „V první půli jsme byli lepší, ale nedali jsme šance a po změně stran na tom byl zase lépe domácí Baník. Remíza je tedy zasloužená. Fotbal to byl oboustranně vynikající, hrálo se nahoru dolů a my jsme spokojeni," uzavřel derby.

S ním souhlasil i albrechtický trenér Vychopeň. „Před zápasem bych ten bod bral a beru ho i po zápase," pousmál se, byť ho muselo mrzet, že Albrechtice nenavýšily své vedení na 4:2, díky čemuž by už byly zisku všech tří bodů hodně blízko. „Já to ale neberu tak, že se pro nás utkání vyvíjelo dobře. Minule jsme prohráli dva zápasy a jsme rádi za každý bod, který v soutěži uhrajeme," ujistil.

A jak zněly poločasové pokyny v kabině? Co trenér za nepříznivého stavu 1:2 svým hráčům říkal? „Já jsem neříkal nic. Já jsem řval a sám nevím co," vysypal ze sebe upřímně Vychopeň. Ale to se není co divit, je to derby a nikdo v něm nechce prohrát.

Baník Albrechtice - SK Stonava 3:3 (1:2)

Branky: 5. Izaiáš, 60. Korzeniowski, 74. Kociolek Jan - 13. Juroszek, 30. Frait, 84. Zoller. Rozhodčí: Konderla. ŽK: 2:1. Diváci: 250.

Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek, Wojtyna (60. Žyla), Kroužek - Izaiáš, Kociolek Jakub, Korzeniowski, Dorozlo - Goj, Kociolek Jan. Trenér: Vychopeň Tomáš.

Stonava: Pacanovský - Kluz, Sochora, Škuláň, Hančin - Feber (71. Zachata T.), Kisel, Juroszek (62. Czyž), Macko - Zoller (90. Skřížovský), Frait. Trenér: Čermák Josef.

Další zápas hrají Albrechtice v sobotu v Sedlištích.

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.