Karvinský deník: Derby Stonavy s Albrechticemi skončilo smírem

Sousedské derby v I.A třídě mezi fotbalisty Stonavy a Albrechtic skončilo nerozhodně. Domácí tak nadále čekají na výhru nad svým věčným rivalem.

Fotbalovou klasiku viděli diváci ve Stonavě. Každý z hráčů se chtěl ukázat, nechybělo vysoké nasazení a bojovnost. Albrechtice byly aktivnější a patřil jim střed pole, díky kterému přehrávaly svého soupeře.

Vyloženou šanci si však nevytvořily a střely z větší či střední vzdálenosti nemohly brankáře Mrkvu překvapit. „Ale nástup hostů mě překvapil. My jsme se na ně chystali, přesto jsme nedokázali zabránit jejich větší aktivitě v záložní řadě," byl poněkud zaskočen stonavský trenér Dušan Kohut.

„My jsme chtěli jednak napravit to nepodařené vystoupení s Datyněmi (1:4 - pozn. aut.), a jednak jsme nechtěli opět dostat čtyřku. Proto ta naše snaha o ovládnutí pole. Nejlepší obranou je útok," poznamenal vtipně trenér Albrechtic Tomáš Vychopeň.

Pak se hra vyrovnala a první vážnější příležitost měli domácí. Jenže Zoller vystřelil příliš slabě na to, aby mohl Jačka v albrechtické svatyni překvapit. Poločas se dohrál v režii Stonavy, která ale nevymyslela nic světoborného, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhé dějství začalo pro hosty smolně. Nechali Stonavu hrát, ta se postupně osmělovala, až v 57. minutě pronikl Feber do šestnáctky, kde jej fauloval Rohel, ale střet to byl spíše rovnocenný. Nicméně arbitr diktoval pokutový kop a rutinér Hančin jej proměnil - 1:0.

Na to reagovali hosté zvýšením iniciativy, přidrželi balon a začali se cpát kupředu. V 72. minutě viděl Feber přísnou druhou žlutou a byl vyloučen. Toho Albrechtičtí náležitě využili, když ještě z téhož rozehraného nepřímého volného kopu na bránu vytěžili srovnání. Mrkva nebyl u míče zahraného Rohlem včas, ten mu ještě mimo dosah tečoval hlavou Tomáš Věčorek a bylo srovnáno.

V 82. minutě se hosté hodně zlobili na rozhodčí, kteří jim odpískali ofsajd v situaci, kdy Kroužek skóroval. „Tu situaci jsem dobře neviděl, ale podle hráčů to ofsajd nebyl," pokrčil rameny Vychopeň.

Nakonec mohli Stonavští i v deseti strhnout vítězství na svou stranu, ovšem Goj z první mířil o chlup vedle a derby skončilo asi zaslouženou remízou. „Kdyby domácí dali vítězný gól, tak by to asi bylo po utkání hodně divoké," zasmál se Vychopeň, jehož změny v sestavě byly ku prospěchu. „Snad se teď odrazíme k lepším výsledkům," přeje si.

Domácí kouč Kohut byl s bodem spokojen. „Po tom hodně přísném vyloučení jsme se už na remízu soustředili. Mrzí nás, že se nám nepovedlo soupeře porazit, ale hrál dobře, takže dělba bodů sedí," mínil kouč Stonavy.

SK Stonava - Baník Albrechtice 1:1 (0:0)

Branky: 68. z pen. Hančin - 71. Věčorek T., Rozhodčí: Podracký - Poledník, Chýlek. ŽK: 2:2. Diváci: 180.

Stonava: Mrkva - Kluz, Sochora, Škuláň, Hančin - Feber, Goj, Lachowicz, Macko - Zoller (74. Geršl), Kisel (78. Petruňa). Trenér: Kohút Dušan.

Albrechtice: Jaček - Novák, Věčorek A., Rohel - Korzeniowski - Smiga (63. Kociolek Jakub), Pařík M. (80. Béreš), Dorozlo, Žyla D. - Věčorek T., Kroužek. Trenér: Vychopeň Tomáš.