Karvinský deník: Šestiminutovka Albrechtic rozhodla

Šlágr kola v I.A třídě o druhé místo v tabulce pro sebe rozhodli fotbalisté Albrechtic, kteří smetli Čeladnou 3:0. Divoký zápas ale mohl skončit i 5:5.

Na poměry A třídy velmi kvalitní zápas sledovalo diváctvo v Albrechticích. Domácí po překvapivé porážce v Bystřici potřebovali zabrat, ale soupeř byl jeden z nejtěžších - ambiciózní tým Čeladné.

Na to ale domácí nemohli brát zřetel a také začali pěkně zostra. Šance střídala šanci, a to na obou stranách, jelikož ofenzivy převažovaly nad obranou. „Opravdu smekám před hráči obou celků, jak k utkání přistoupili. Všichni chtěli hrát fotbal, nikdo nesimuloval, hra měla plynulost i spád. Byl to vydařený zápas," domníval se trenér Albrechtic Tomáš Vychopeň.

Podle něj rozhodlo nakonec pověstné štěstíčko a fakt, že hosté v sympatické snaze strhnout vítězství na svou stranu poslali důležitého muže své sestavy - stopera Neuwirtha, na hrot útoku, aby svou postavou rozbíjel obranné valy Albrechtic.

Jenže domácí svého soka dokonale šokovali nástupem do druhého dějství. Mezi 55. a 61. minutou třikrát skórovali!

Právě Neuwirth se pak probil do šance, ale nesnížil a pár minut nato se chudák rovnou zranil, když si úplně vyvrátil koleno - a podle očitých svědků to nebyl vůbec hezký pohled. Pro špílmachra Čeladné to znamenalo stopku a odvoz do nemocnice. Na jeho kamarádech to logicky zanechalo stopy, takže ve zbytku zápasu se k ničemu nedostali a domácí taktickou hrou kontrolovali výsledek až do konce.

Baník Albrechtice - Beskyd Čeladná 3:0 (0:0)

Branky: 55. z pen. Wojtyna, 59. Novák, 61. Dorozlo. Rozhodčí: Mankovecký. ŽK: 2:2. Diváci: 200.

Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. - Novák (64. Pařík M.), Široký, Korzeniowski (83. Kociolek Jakub), Dorozlo - Věčorek T. (85. Smiga), Béreš (58. Bizyk). Trenér: Vychopeň Tomáš