Libor Novák: V Šenově to bude hodně těžký zápas, ale popereme se o co nejlepší výsledek

Spokojenost zavládla v albrechtických řadách po vítězném prvním jarním domácím mistrovském utkání s Čeladnou. Baník dokázal na domácím hřišti v souboji o druhé místo vstřelit Čeladné tři góly a urvat všechny tři body. Jedním z úspěšných střelců byl i Libor Novák, který se v 59. minutě prosadil přesnou střelou na zadní tyč čeladenské brány. Po vítězném utkání jsme střelce druhého gólu vyzpovídali.

Libore, vyhráli jsme nad Čeladnou, ale nejednalo se o jednoduchý zápas, že?

Ano, už před zápasem jsme věděli, že to bude těžký zápas a to se i potvrdilo.

Jaký to byl zápas z Tvého pohledu celkově?

Podle mě to byl zápas, s kterým musel být nezaujatý divák velice spokojený. Na obou stranách jsme viděli dost šancí, naštěstí pro nás se šťastným koncem.

Po úvodní porážce v Bystřici se nám tedy podařilo zvítězit, takže úleva?

Určitě se nám ulevilo, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Jaké byly pokyny před druhým poločasem, kdy byl stav 0:0, což nevyhovovalo ani jednomu týmu?

Trenér byl s první půlí celkem spokojen a nějaké zvláštní pokyny do druhého poločasu nám nevnucoval, snad jen abychom hráli pořád trpělivě, až nám tam něco spadne, a tato taktika slavila i úspěch.

Během šesti minut bylo praktický rozhodnuto, jelikož jste vstřelili tři rychle góly. Ty jsi vstřelil druhý gól. Jak se celá situace odehrála?

Vystihli jsme nepřesnou přihrávku Čeladné a využili toho. Tomáš Věčorek mi posunul míč na pravou stranu za obránce a já byl sám před brankářem a trefil jsem to, tak jak jsem chtěl, obstřelil jsem (šajtlí) brankáře hostů na zadní tyč.

První gól padl z pokutového kopu, kdy čeladenský obránce zahrál rukou v pokutovém území. Ty jsi byl hodně blízko. Jak si viděl tuto situaci ze svého pohledu?

Tak to byla jasná penalta. Emil Béreš byl v jasné gólovce a střela mířící do branky skončila na ruce jednoho s obránců. Myslím, že měla následovat i červená karta, ale rozhodčí vytáhl z kapsy jen žlutou.

Ty jsi měl podíl i na třetí brance, když si krásným způsobem našel naběhnutého Davida Dorozlo, který vstřelil třetí gól, a bylo praktický rozhodnuto. Můžeš nám popsat i tento krásný moment utkání?

Byla to opět nepřesná přihrávka hostů, kterou jsme vystihli a postupovali jsme 4 na 2. Vyřešil jsem to přihrávkou na Davida Dorozla, který si křikl prihraj, já ho viděl, prihrál som mu a on to trafil precizne na zadnů tyč (úsměv).

Po úvodním jarním utkání, kde to v obraně nebylo úplně ono, jsme to proti Čeladné uhráli s nulou…

Uhráli jsme vzadu 0 hlavně díky Honzovi Jačkovi, který nás neskutečně podržel. Jemu patří velké díky. Chytal jak bůh.

S čím pojedete na půdu lídra tabulky do Šenova, kde to bude zřejmě hodně těžký zápas a Vás tam čeká přímý souboj o první místo?

Určitě to bude hodně těžký zápas, nečeká nás tam nic lehkého, ale popereme se o co nejlepší výsledek. Jít po tomto utkání do čela tabulky by byla paráda, ale myslím si, že určitě bychom byli spokojeni i s bodem.

Jaká momentálně vládne v kabině nálada před tímto velmi těžkým soubojem?

Atmosféra v kabině je super, srandičky nechybí na žádném tréninku.

Teď na závěr ještě tradiční otázky. Jak na tebe působí Baník jako klub, zázemí a jeho fungování?

Zázemí v Baníku je perfektní, podmínky pro trénování skvělé a i lidé, kteří se tady kolem fotbalu pohybují, jsou perfektní a taky jim patří velké díky a obdiv.

Sleduješ naše internetové stránky? Pokud ano tak jak se ti líbí a jak často je navštěvuješ?

Ano, navštěvuji tyto stránky velice často, informace jsou často aktualizovány a to se mi líbí.

Závěrem, měl bys nějaký vzkaz pro fanoušky?

Těm patří velké poděkování, že nás chodí povzbuzovat na každý zápas i na venkovní zápasy, klobouk dolů před nimi. Teď budeme potřebovat povzbudit hlavně v Šenově, tak snad přijdou povzbudit v hojném počtu. Potom nás čeká anglický týden, ve středu (16.4.) pak doma finále okresního poháru a pak netradičně v pátek (18.4.) zápas doma s Dolní Datyní (derby). Tímto všechny fanoušky zvu na tyto duely. Opravdu děkujeme za jejich přízeň.

Libore, děkuji za rozhovor, držím palce a ať se daří.