Marek Korzeniowski zajistil proti Čeladné remízu 1:1

V neděli 14. dubna sehráli naši hráči první domácí jarní mistrovské utkání. Na vlastní půdě přivítali silný tým Čeladné. Dobře připravený přírodní trávník dovolil jen dvě branky v utkání. Do vedení šli Čeladenští, když v 13. minutě po centru zakončil míč hlavou do branky střelec Maceček. Baníku se podařilo rychle srovnat, již v 15. minutě, kdy zužitkoval sraženou střelu Béreše záložník Korzeniowski mimo dosah gólmana soupeře. Ve druhém poločase další gól nepadl, nejblíže k němu byl hosté, které v 89. minutě nadvakrát vychytal skvělý Hekera.

FK Baník Albrechtice - SK Beskyd Čeladná 1:1 (1:1)

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň poslal do zápasu až na jednu změnu totožnou jedenáctku jako v prvním jarním zápase s Vendryňi. Kvůli zranění z tréninku nemohli ještě nastoupit Dorozlo, Novák a Jaček.

První půle diváky moc nenadchla, padly však dvě branky

Úvodní minuty se nesly v opatrném duchu, o první vážnou šanci se postaral hostující Indra, který ale vstřelenou branku nezaznamenal, prudkou hlavičkou trefil jen břevno domácí branky. Na opačné straně zahrozil Béreš, který nebezpečnou střelou protáhl brankáře Astra. Za několik minut vyslal technickou střelu Fehervári, jenže Hekera si s jeho střelou poradil. V 13. minutě se už Čeladenští mohli radovat. Po rohu se míč vrátil k centrovanému hráči, který ho vrátil zpátky na branku, kde si na míč vyskočil Maceček a hlavičkou nedal Hekerovi šanci - 0:1. Na odpověď nemuseli albrechtičtí fotbalisté čekat dlouho. V 15. minutě se do šestnáctky krásně uvolni Béreš, vypálil, jeho střela byla sražena a doletěla k nabíhajícímu Markovi Korzeniowskému a ten doklepl míč na přední tyčku a srovnal - 1:1. Do konce poločasu se nic moc zajímavého nestalo. První polovina zápasu nabídl vyrovnanou podívanou, Čeladná se do zakončení dostával častěji než Baník, ale nevytvořila si už žádné větší šance.

K vítězství měl v druhém poločase blíže tým Čeladné

Ve druhém poločase se dostal do hry místo Honzy Kociolka Jirka Koružek. Střídající Kroužek měl na kopačce dobrou šanci, když se z hranice šestnáctky dostal ke střele, jenže brankář Čeladné jeho střelu zneškodnil. Druhá půlka zápasu přinesla oproti prvnímu dějství spíše bojovný fotbal s minimem střeleckých příležitostí. Výjimkou byl možnost Marka Paříka, který si ale v dobré pozici špatně zpracoval míč. Na druhé straně v závěru měl na kopačce rozhodující gól střelec Maceček toho, ale skvělé vychytal Hekera, a když domácí brankáře zneškodnil skvělé i dorážku Kunze, tak hlavní rozhodčí Čuba za několik minut ukončil toto utkání. To bylo ze zápasu vše, Baník se tak s Čeladnou rozešel smírně 1:1.

Na svěřence Tomáše Vychopně nyní čeká v sobotu další těžké utkání, a to na půdě Šenova.

Branky: 15. Korzeniowski Marek - 13. Maceček Karel, ŽK: 36. Kaleta Tomáš, 88. Široký Miloš, 90. Kroužek Jiří - 88. Indra Kamil, 90. Horváth Denis, Rozhodčí: Čuba D. - Konderla J., Klimek T., Počet diváků: cca 110

FK Baník Albrechtice: Hekera - Hanzel, Věčorek A., Věčorek T., Wojtyna - Korzeniowski (77. Borka), Kaleta, Široký, Žyla D. (63. Pařík M.) - Kociolek Jan (46. Kroužek), Béreš. Trenér: Vychopeň Tomáš

SK Beskyd Čeladná: Astr - Machanec, Indra, Valigůra, Pyšno - Trubač (51. Horváth), Bláha, Lacina, Kunz - Fehervári (68. Neuwirth) - Maceček. Trenér: Nesrsta Petr