Minimálně bod jsme uhrát mohli a měli, říká Marek Korzeniowski

Byl jednou z nejvýraznějších postav Baníku v úvodním jarním utkání v Bystřici, ve kterém vstřelil dva góly v prvním poločase. Poté, co vstřelil dva góly v prvním poločase, měl odchovanec Baníku Marek Korzeniowski několik slibných příležitostí v tom druhém, aby poslal svůj tým do vedení. V ani jedné však neuspěl a i když uspěl tak mu gól nebyl uznán. S mladým záložníkem Baníku jsme po smolně prohraném zápase prohodili několik málo slov a zeptali jsme se i na pár tradičných otázek, to vše v následujícím rozhovoru, který najdete uvnitř článku.

Marku, první utkání jara v Bystřici je za námi. Co bys o tomto zápase řekl?

Už před začátkem zápasu jsme byli trenérem upozorněni, že rozhodčí budou domácí tlačit dopředu. Nakonec to byla z části pravda, ale minimálně bod jsme uhrát mohli a měli. Bohužel to nevyšlo.

Asi jsi hodně zklamaný z této porážky?

Určitě ano. Dostali jsme celkem laciné branky a za stavu 2:2 jsme byli několikrát blízko k vedení. Naneštěstí dala gól Bystřice a už nebylo moc času na odpověď.

Jak bys zhodnotil svůj výkon?

Nerad sebe hodnotím a ani dneska to dělat nebudu. Trenér to budě vědět nejlíp.

První gól jsi vstřelil po centru Libora Nováka? Věděl jsi, co uděláš?

Ani ne, měl jsem spíš štěstí na dobrý výběr místa. Libor (Libor Novák - pozn. red.) mi to nacentroval přesně na pravačku a já do toho jen plácl.

Druhý gól Bystřice padl z pokutového kopu. Odpískal hlavní rozhodčí správně pokutový kop?

Dano (Daniel Žyla - pozn. red.) mi hned po zákroku řekl, že odkopl míč a útočník ho trefil do nohy. Rozhodčí to měl ale těžké, vypadalo to všelijak.

Jak se udál druhý gól, který jsi taky sám vstřelil?

Věčis (Tomáš Věčorek - pozn. red.) se protlačil přes obránce a pozemí poslal míč před bránu. Stoperovi se nepovedl odkop a trošku zazmatkoval, já stál poblíž a levačkou jsem prostřelil brankáře a vyrovnal.

Nemůžu se zeptat jinak. Za stavu 2:2 ve 47. minutě ses objevil sám před gólmanem a měl si na noze třetí gól, ale neskóroval jsi…

Tohle mě bude ještě nějakou chvíli mrzet. Mohl jsem vstřelit důležitý gól a sám si připsat první hattrick snad od žáků. Opět mi přihrával Libor (Libor Novák - pozn. red.), tentokráte klasickou českou uličkou a já se rozhodl obejít brankáře. Asi jsem ho měl obstřelit a byl by klid.

Vítězný gól Bystřice vypadal z hlediště jako velmi sporný. Jak jsi to viděl ty ze hřiště?

Bystřice měla ve druhém poločase celkem dost rohových kopů a ten poslední jim vyšel. Přitom ho kopli snad nejhůře ze všech. Domácí hráč zahrál tuším dvakrát rukou a až pak vystřelil. Rozhodčí ale branku uznal (nečekaně).

A poslední otázka ohledně prvního úvodního utkání. Jak si viděl velmi sporný moment v 90. minutě v šestnáctce domácích? Jsi stejného názoru, že se měl kopat pokutový kop?

Za co jiného kopat penaltu, než za ruku nebo faul ve vápně? Stoper se jednoznačně dotkl míče rukou. Rozhodčí zapískal, zvedl ruku a řekl, že píská náš faul. Hned potom odpískal konec. Měli jsme kopat penaltu.

Ted vás čeká domácí utkání se silnou Čeladnou, i když jde o silného protivníka tak určitě budete chtít před domácím publikem vyhrát?

Doma by se mělo vyhrávat. I když hrajeme s těžkým soupeřem, tak věřím, že doma je porazíme. Už jen pro fanoušky, kterých přijelo dost i do Bystřice.

Teď na závěr ještě tradiční otázky. S kým se ti v mužstvu nejlépe hraje, spolupracuje?

Není nikdo, s kým by se mi hrálo špatně. Na trénincích nejčastěji hraju s hráči, se kterými jsem prošel dorostem, to je Dano (Daniel Žyla - pozn. red.), Koci (Jakub Kociolek), Pařo (Marek Pařík) a Radim (Radim Smiga).

Jak na tebe působí Baník jako klub, zázemí a jeho fungování?

Vše je tady skvělé, jsem zde absolutně spokojený.