Na rozloučenou bod. Baník - Petřvald na Moravě 0:0

Poslední mistrovský domácí zápas této sezony sehráli baníkovci v neděli 15. června v rámci 16. kola, kdy je čekal soupeř TJ Petřvald na Moravě. V prvním poločase byl k vidění pohledný fotbal ale bez vyložených šanci na obou stranách. Ve druhém poločase přišly i vyložené brankové šance, nejprve hostujícího Malúše vychytal skvělý Hekera a o pár minut později jej v albrechtickém dresu napodobil Smiga, kterého zase vychytal brankář Klečka. První ani druhý poločas však nakonec gól nepřinesl a Baník se tak s Petřvaldem na Moravě rozešel smírně 0:0.

FK Baník Albrechtice - TJ Petřvald na Moravě 0:0 (0:0)

Do utkání lépe vstoupili domácí hráči, kteří měli balon častěji na kopačkách. Ve 3. minutě se Baník dokonce dočkal z kopáčky Marka Paříka prvního gólu, ale ten pro údajný faul na brankáře nebyl uznán. V 10. minutě vybojoval v šestnáctce Baníku míč hostující Válek a v nadějně pozici branku přestřelil. Běžela 21. minuta a přišla první velká šance hostů, kdy se v dobrém světle předvedl únikem po pravé straně Noštinský, na jehož následný centr si naskočil útočník Jiří Malúš a hlavičkoval těsně vedle Hekerovi branky. O minutu později se ke slovu přihlásili i hráči Albrechtic, jmenovitě Dorozlo, který z hranice pokutového území vyslal tvrdou střelu, kterou brankář Klečka s problémy vyrazil. V dalších minutách příliš zajímavých šancí nebylo ani na jedné, ani na druhé straně a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Prvním zajímavým momentem druhého poločasu byla 48. minuta, kdy měli hosté možnost dvou rohových kopu, se kterých ale nic nevytěžili. Šance však začaly přicházet až o něco déle a na obou stranách to byli velké příležitosti. V 66. minutě hosté podnikli rychlý protiútok, na jehož konci zívala úplně prázdná branka pro útočníka Malúše, který ale nechal vyniknout brankáře Hekeru, který předvedl zákrok utkání a nedovolil hostům radost ze vstřeleného gólu. Hned nato se velké věci děly na druhé straně. Po přihrávce mezi obránce se objevil úplně volný Smiga sám před brankářem, který v dobré pozici nastřelil jen brankáře Klečku, od kterého se míč odrazil na kopačky Marka Paříka, a ten z následné dorážky mířil těsně nad! Pestrých pár minut ale první gól nepřineslo. V dalším průběhu druhého poločasu Baník víceméně permanentně okupoval polovinu Petřvaldu. V 75. minutě Béreš střílel zpoza vápna a zakončením k tyči řádně protáhl Klečku. Petřvaldský brankář se ale zaskvěl dobrým zákrokem a míč vyrazil. Hned na to měli na druhé straně šanci hosté, ale zakončující Noštinský střílel nad. V 87. minutě se ke střele pravou nohou z dobrých pětadvaceti metrů dostal Kroužek. Jeho pokus ale také neměl ty správné parametry a gólman Klečka tento pokus zneškodnil. V samotném závěru utkání měly oba celky náznaky šancí, ale branka ani na jedné straně nepadla a Baník se tak v posledním domácím mistrovském utkání v této sezoně rozloučil s fanoušky bezbrankovou remízou a jedním bodem.

ŽK: 37. Huvar Radek, Rozhodčí: Ham Tomáš - Přeček Dušan, Potiorek Aleš, Počet diváků: cca 100

FK Baník Albrechtice: Hekera - Rohel, Věčorek A., Žyla D. - Kroužek, Věčorek T. - Pařík M., Dorozlo, Kociolek Jakub - Smiga (78. Novák), Béreš. Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Petřvald na Moravě: Klečka - Huvar, Hýl Martin, Šarina, Paulus - Noštinský, Coufal (46. Musil), Válek, Jaščičák (64. Tyleček) - Malúš (82. Kotrba), Chrašč. Trenér: Podveský Pavel