Na začátek přípravy vítězství, Baník porazil Dětmarovice 4:1

V prvním přípravném utkání v roce 2015 změřili svěřenci Tomáše Vychopně své síly s týmem hrající o soutěž výše, a to s týmem SK Dětmarovice. V prvním poločase se gólově prosadili jen Baníkovci, kdy se o první branku postaral Daniel Žyla ve 26. minutě. První půle tak skončila těsným vedením Baníku 1:0. Ve druhé půli viděli přítomní diváci celkem čtyři branky, o tu první a druhou Baníkovskou se postaral v 51. minutě Karel Hromada. Uběhlo pár minut a opět Karel Hromada se radoval ze vstřelené branky. Dětmarovičtí se dočkali snížení v 66. minutě po zásluze Martina Onderky. Konečnou podobu výsledku dal v 71. minutě Jan Kociolek, kdy využil chyby hostující obrany a zblízka se nemýlil. Baník tak v prvním přípravném utkání v zimní přípravě porazil Dětmarovice 4:1.

FK Baník Albrechtice - SK Dětmarovice 4:1 (1:0)

Baníkovci si v úvodním přípravném utkání v zimní přípravě s chutí zastříleli a svého soupeře z Krajského přeboru přehráli 4:1.

V prvním poločase měli více ze hry hostující hráči, ale do vedení se dostali Baníkovci. Daniel Žyla zatáhl balón do středu hřiště, mezi obránci vyslal tvrdou střelou a k bližší tyči otevřel skóre utkání - 1:0. Další šance jak na jedné tak na druhé straně nebyli využitý, a tak první poločas skončil těsným vedením Baníku 1:0.

Albrechtická hra byla v prvním dějství poněkud neurovnaná, ale po změně stran výrazně ožila. Velkou měrou se na této proměně podílel Karel Hromada. V 51. minutě se dostal albrechtický útočník k míči a využil svoji střelou k bližší tyčce nepozornosti brankáře, který čekal spíše centr než střelu - 2:0. Stejný hráč se prosadil po přízemním centru střelou k tyčce i o pár minut později a jeho druhá branka přinesla Baníku již vedení 3:0. V 66. minutě snížil hostující Martin Onderka, který se zblízka nemýlil - 3:1. Konečnou podobu výsledku dal albrechtický Jan Kociolek, který využil rozhozené obrany Dětmarovic a zblízka se nemýlil - 4:1. Baník tak v prvním zimním přípravném utkání a v prvním utkání v roce 2015 zvítězil 4:1.

Další přípravný zápas čeká na fotbalisty Baníku v sobotu 7. února, kdy se na umělém povrchu v domácím areálu utkají od 10.30 hodin s týmem FK Staříč.

Branky: 51. a 56. Hromada Karel, 26. Žyla Daniel, 71. Kociolek Jan - 66. Onderka Martin

FK Baník Albrechtice: Hekera - Šlampiak, Věčorek A., Kroužek, Žyla D. - Kociolek Jakub, Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš - Kociolek Jan, Pasz. Střídali: Směták, Hromada, Čoček.