Nedělní zápasy našich žáků

V neděli 2. března sehráli starší a mladší žáci své první přípravné utkání v rámci zimní přípravy. Starší žáci se představili na umělé trávě v Havířově, kde jim byl soupeřem domácí tým MFK Havířov. Mladší žáci se naopak představili na domácí umělé trávě, kde se střetli také s týmem MFK Havířov. Starší žáci první přípravné utkání zvládli, když vyhráli výsledkem 6:2. Branky Baníku: Michal Kvapil 4, Patrik Parchanský a Patrik Marek. Mladší žáci své první přípravné utkání na rozdíl od svých starších svěřenců nezvládli a prohráli 6:0. Utkání mladší žáku se hrálo na velké hřiště.

MFK Havířov - FK Baník Albrechtice (Starší žáci) 2:6 (0:3)

Branky Baníku: Kvapil Michal 4, Parchanský Patrik, Marek Patrik

Trenéři Jaroslav Kvapil a Vladislav Szostok: Celé utkání probíhalo v naši režii. Důležitý moment nastal v 7. Minutě, kdy Neuman s malé domů nakopl míč na střed hřiště, domácí obránci se nedomluvili, Kvapil využil jejich nedorozumění a šel sám na brankáře a po kličce kolem gólmana skóroval. Druhý gól padl po přihrávce Kvapila z brankové čary pod sebe Patrikovy Markovi a ten se nemýlil a svým prvním golem v životě upravil na 0:2. Třetí gól obstaral po střele Parchanského Kvapil, který byl vdanou chvílí na správném místě. Poločas 0:3. Borci dostali pochvalu za první poločas, na který se dalo dívat a to musíme pochválit opravdu všechny a to do jednoho a nejvíce ty mladší, kteří se porvali se staršími kluky. Druhý poločas už nebyl takový jako první. Kluci začali vymýšlet věci, o kterých nepadla ani zmínka, ale že to bylo první utkání v přípravě, tak jsme přimhouřily jedno oko. Náš brankář chytil penaltu po ruce Uhrina v šestnáctce, potom už nestačil na penaltu po faulu Vondruse na domácího hráče a druhý gól jsme dostali po nedorozumění v naši šestnáctce. Naši borci v průběhu druhého poločasu přidali ještě tři branky a ty padly po dvou střelách Kvapila a Parchanského. Jinak velké dík, kteří přišli vypomoct Albrechtické kopané jmenovitě Štromp, Mrozek, Seman a samozřejmě domácím klukům.“

.

FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) - MFK Havířov 0:6 (0:4)

Toto utkání se hrálo na velké hřiště nikoliv jen na polovinu, jak jsou mladší žáci zvykli a tak si mohli hráči vyzkoušet velký fotbal. Lepé to šlo hráčům Havířova, kteří ale byli o něco starší než někteří hráči Baníku a to se potvrdilo i na výsledku.